Autor Tema: Buba puž volana  (Posjeta: 6177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #15 : 01 Lipnja, 2020, 23:19:53 »
Ma meni je samo bitno da mi gume ne stružu po blatobranima. Cb performance ima šiti trag, to je istina. Što se moje vožnje tiče meni su dovoljni i drveni kotači 😄. Sa motorom 1200 ionako ne mogu brzo. Znači neko ekstra ležanje i stabilnost su mi potpuno nebitni, stock stanje mi je sasvim dovoljno. Te glavčine sam kupio isključivo zato jer su na autu bile iste takve prije restauracije, pa sam tek kasnije skužio da su to spuštene. Prije nije zapinjalo jer su rubovi blatobrana bili truli tj nije ih bilo. Amortizere sam stavio koni crvene, oznake 80 - 1787 adjustable, mislim da bi to trebali biti normalni, ne sa kraćim hodom. Kupio sam ih jer su bili na akciji pa su me došli čak jeftinije nego obični. Sa mostom se ne bih igrao, puno mi je to posla sa skraćivanjem trapa, ili kupiti gotovi skraćeni mi je puno novaca, pogotovo što mi nije bitan neki stance. Tražim najjednostavnije rješenje da ne struže po blatobranima, a to bi bilo staviti orginalne glavčine. Nisu one niti pretjerano skupe, nove cca 80 eura, ali onda moram prodavati ove spuštene. Jednostavnije mi je mijenjati
 

Offline Doktor

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #16 : 02 Lipnja, 2020, 12:04:15 »
Proguglao sam, ti Koniji koje imaš su za standardnu visinu i rade ili sa original ili spuštenim glavčinama.
Vjerujem da ako i staviš original glavčine, možeš u postojeći most ugraditi adjustere pa spustiti za 2-3cm, čisto da Karmannica malo sjedne.

Edit: zaboravio sam napisati (iz vlastitog iskustva) da dobro dođe promjeniti "camber adjustere" koji idu iznad gornjih kugli, umjesto pozitivnog nagiba kotača, sada imam cca -0,5 negativni nagib i na prednjim kotačima, a to isto pomaže kod uštimavanja kotača da ne stružu po blatobranu.

Mislim na ovo: https://en.hoffmann-speedster.com/beetle/in-house-productions/2737/camber-adjusters-negative-8.65?number=020-2588
Spustit bubu/Karmannicu a ostaviti pozitivan nagib izgleda užas a struganje je zagarantirano
« Zadnja izmjena: 02 Lipnja, 2020, 13:21:12 Doktor »
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Buba puž volana
« Odgovori #17 : 02 Lipnja, 2020, 14:27:11 »
Evo ja sam za zamjenu ako zelite za spuštene glavčine...

Rambo,spasen si.... dogovorite se
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline Doktor

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #18 : 02 Lipnja, 2020, 22:49:37 »
@Rambo: preporučam da se dogovoriš sa Nikolom, pred par godina smo odradili jednu transakciju i toplo ga mogu preporučiti kao pouzdanu osobu.  :blink:

@Nikola:  :thmbup: :byeg:
« Zadnja izmjena: 03 Lipnja, 2020, 00:06:57 Doktor »
 
The following users thanked this post: nikola

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #19 : 02 Lipnja, 2020, 23:40:35 »
Evo poslao PM Nikoli... Tržit ćemo valjda. Nisam neki švercer da rušim cijene  :biggrin:
 
The following users thanked this post: nikola

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #20 : 03 Lipnja, 2020, 00:48:54 »
<br /><br />
 

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #21 : 03 Lipnja, 2020, 00:53:48 »
Trenutno je malo popiknuta naprijed, prag naprijed mi je niži 2 cm nego iza. Kada ovako stoji prazan jako mali je prostor između gume iblatobrana. Kada sjednemo ja od 95 kila i žena od 55 u oštrim zavojima ili u nekom kružnom toku manjag radijusa zapne. Osim ako se cozim jako jako jako sporo. Mislim da će obične glavčine riješiti problem, pa bi optetećen trebao biti na visini kao sada prazan. E da, i imam distance naprijed, minimalne od 2 mm jer mi felge s unutarnje strane lagano zapinju za čeljust. A baš sam kupovao te felge jer bi trebale pasati baz ikakvih problema. Uvjerio sam se po stoti put da je orginal uvijek bolji od novih zamjenskih dijelova. Tako da sam napravio distance minimalne debljine. To mi se čini bolja opcija nego fleksericom brusiti čeljust
« Zadnja izmjena: 03 Lipnja, 2020, 01:04:41 rambo »
 

Offline trajkeša

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #22 : 03 Lipnja, 2020, 08:03:46 »
Haha, nekako mi poznato ovo dvorište iza auta  :balkidance:
 

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #23 : 03 Lipnja, 2020, 08:56:02 »
Haha, nekako mi poznato ovo dvorište iza auta  :balkidance:
što, jesi tu gulio vojni rok? U Hv ili Jna?
 

Offline trajkeša

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #24 : 03 Lipnja, 2020, 12:18:06 »
Hahaha nisam... Čini mi se da se tu održava moto susret ako se ne varam.
 

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #25 : 03 Lipnja, 2020, 14:31:44 »
Je. Ove godine nastupa zabranjeno pušenje... Pa navrati. I javi se za pivkana. Ja sam odmah preko ceste
 

Offline rambo

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #26 : 03 Lipnja, 2020, 14:35:08 »
Da li pašu iste čeljusti na obje vrste glavčina? Ofnosno da preformuliram pitanje, hoću moći zadržati iste čeljisti ako promijenim glavčine? Kel isti razmak rupa na glavčinama na koje se šarafi čeljust?
 

Offline nikola

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 270
    • http://villa-millenium.com
  • Lokacija: NEUM
Odg: Buba puž volana
« Odgovori #27 : 03 Lipnja, 2020, 20:57:09 »
Ako je riječ o serijskim bubinim kliještima onda sve imaju isti raspon tj. prihvat na glavčinu
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Buba puž volana
« Odgovori #28 : 03 Lipnja, 2020, 22:48:35 »
https://www.cbperformance.com/product-p/4061.htm

Trebale bi bit za bubine celjusti... tj. ne pise nikakva napomena.
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline Doktor

Odg: Buba puž volana
« Odgovori #29 : 04 Lipnja, 2020, 20:14:59 »
To i je za bubine čeljusti.
Zamijenite se za glavčine bez straha. :blink: