Autor Tema: Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros  (Posjeta: 27542 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« : 14 Ožujka, 2010, 15:28:04 »
Evo posto su tu vec dva Petka Turbaka da prikljucim timu i treceg :cool:

23.02.2010. godine
  San svakog ljubitelja i vozaca Renault-a 5 je pretpostavljam savrsenstvo kada je u pitanju ovaj model Renault 5 GT Turbo...Jos od malih nogu u meni postoji neki posebni vakum prostor rezervisan za "tako mali a tako veliki" Renault 5...Kao djecacic sam citao casopise koje je tata nekada kupovao pa su ostali i sanjao o nekoj "maloj briji" koja preza iza coska...Cesto se pojavljivao taj famozni Renault 5...Bio sam mali djecacic koji je imao svoje snove, koje je nazalost dijelom unistio rat...Mastao sam da cu imati neki svoj auto koji ce biti lijep, obicno sam uzdisao za "Peticom" ...Nisam ni mogao zamisliti da ce se ta ljubav nekada rasplamsati i postati toliko jaka i utemeljena da se bez puno razmisljanja igra na sigurno kad je rijec o Renault 5 ...
   
  Vrlo cesto sam gledao Goranov legendarni Crveni Renault 5 GTT i mastao da nekada imam svoju GTT vozilicu da joj podarim sve najljepse sto znam...Mnogo sam truda, volje, novaca, znoja i krvi ulozio u Bijelog Renault-a 5 koji ce vjerujem zauvijek ostati u mom srcu...Cesto ga pomilujem i kazem mu: "Eh moj stari, sta cemo mi kad zla nestane?" Nikada me nije izdao, vjerno me sluzio, sluzi i sluzit ce nadam se...I onda kad bi bio smrtno ranjen, radio je, nije se predavao...Drzi se pravila "kako posijes tako ces pozeti" ...Mnogo sam se cega odrekao i dao njemu ne zaleci ni onda kada nije ostalo ni za kifla (neki znaju koliko sam se znao potrositi da ostane samo nafaka u novcaniku  :lol:  )...Neko kaze da sam lud, neko mi kaze kapa dolje neko pak ne kaze nista... Bilo da kazu ruzno ili lijepo ja sam ostajao pri svome...
  Skoro sam poceo da drazim neki autic za novi projekat jer me nesto svrbilo da prckam nesto...Isao sam gledati neke izmorene Petice niti u jednoj nisam nasao nista zanimljivo pa sam i odustao ...Taj dan kada sam odustao i pokusao se ohladiti slozila je kisurina (mozda je nebo plakalo  :lol:  )...Zvoni mi mobitel javlja se poznanik iz Brckog: "Prodje ona Guja kakvu ti trazis do skora se prodavala, hocu li pratiti da vidim gdje ce?" Rekoh mu:" Prati pa izvjesti"...Zove me opet i daje mi broj...Odmah sam krenuo za Brcko  i gle cuda usijalo sunce  :mrgreen:  Dodjoh vidjoh i zaljubih se  :lol:  Provozao, ispitao osmelcovao, popricao sa vlasnikom koji se cinio kao fin covjek...Bio je prilicno iskren i rekao nedostatke sto sam i sam uocio...Fotografisao sam auto i vratio se, a iza mene je ostao nekakav usmeni dogovor...Nakon par sati razmisljanja odlucio sam uzeti auto..
   
   
  Renault 5 GTT PH1 Coupe ... Auto je prilicno kompletan...Godina 1986 fabricki Coupe (kup) boja antracit siva...Limarijski dosta dobar (rekao bih skroz dobar za godine)...Kilometraza 178 000 ...Motor (standardno za ovaj auto rekao bih) los...Lupa, trosi ulje (turbina) vrijeme mu za generalni remont...
   
 
  Otisao kupio auto dotjerao u rodni mi grad i otjerao u garazu i nekako ga cudno ostavio...Imao sam osjecaj da me auto cudno "gleda" pa sam bio zbunjen...Danas sam imao malo vise vremena i odlucio otici da ga isjeram da protegne nogice...Taman se odlucio da krenem, opet kisa poce da pada (zanimljivo  :mrgreen:  ) Otjerao ga na praonu sve "izvalio" oprao, slozio i vratio ga u garazu i napravio neku listu prioriteta...Kako ce vrijeme, finasnije i ostalo diktirati, vidjet cemo...Motor mora napolje da se odradi ...Planirao sam ako Bog da rasklopiti cijelu auto do sitnih detalja i sto ima hrdjavo i truhlo povariti i srediti, zastiti i ofarbati itd...Poznavajuci sebe, vjerujem da ce auto ponovo zablistati...Pomalo je izmoren (iako se otima i ne zeli priznati, osjetim mu na "kostima"  :mrgreen: ) ...
   
 











  Nisam se nesto posebno zanimao za fotografisanje, jer iskreno nemam vremena, i smlatila me gripa i svasta nesto stiglo...Najbitnije mi je da je auto na suhom i sigurnom...Bit ce to nesto duzi projekat jer ce zahtjevati svasta nesto...Kako se bude radilo tako cu i pisati i fotografisati...Mogu reci da sam sretan i zadovljan sto sam ostvario svoj san, pa kako ce biti dalje neka dragi Bog odredi...
   
  Meni najbitnije da je auto regularan...Posebno me veseli sto je PH1 i sto je eto Coupe...Tepih je crveni jer je koliko znam u Coupeu takav dolazio fabricki...Nema centralno daljinsko zakljucavanje, centralnu konzolu, elektricne podizace, zadnji spojler...Potrebno ga je utegnuti malo jer mi djeluje razuzdano na sto nisam navikao...Volim kad je sve tamo gdje treba biti, pa ga samo eto tek toliko upalim da se iskaslje, pokrijem i ostavim da se odmara  8-)  Nadam se da ce uskoro doci dan kad cu ga "istresti iz koze" i sve ocistiti i srediti, jer prethodni vlasnik i nije nesto posebno prao, cistio niti pazio auto (sto sam i ocekivao i prepostavljao) ...Eto od mene toliko...Ako nekoga nesto zanima i sl. pitajte pisite itd...
« Zadnja izmjena: 27 Lipnja, 2010, 19:13:00 roki_actros »
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #1 : 14 Ožujka, 2010, 15:28:37 »
27.02.2010. godine
   
  Nisam mogao mirno spavati pa sam se upustio u istresanje GTT-a iz  vlastite koze :P Stanje dosta dobro...Ostalo skinuti haubu, poklopac  (vrata) gepeka, i vrata (cca. 30 min)...
   
 
 
 
 
   
  Pod je prodhrdjao (srecom samo povrsinski) tamo gdje je bila ona glupa  fabricka izolacija, koja je bila puna vode zbog nemara prethodnog  vlasnika :@
   
  Ostavio sam ga da malo odspava i odmori se, jer ga sada ceka tezi dio  posla :P
 
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #2 : 14 Ožujka, 2010, 15:31:24 »
Auto je sada na limarenju :) Poslije limarenja ide zastita poda Alucor Z-om trebao bi mi frend poslati iz Hrvatske...Nakon toga unutra nabacujem plastobit a na plastobit cijeli auto lijepim Vizomat -termo zvucna izolacija...Nakon toga ide priprema za farbanje i ostale slatke muke...Potrajat ce sve to..
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

simeR5GTT

  • Gost
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #3 : 14 Ožujka, 2010, 15:39:40 »
samo naprid kolega...pod mi je malo čudan...ja bi ga isto proba zaminit ;)
 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #4 : 14 Ožujka, 2010, 15:41:11 »
Hvala kolega..Hehe standardno za Turbaka onaj njihov famozni srednji lonac koji isprzi pod..Auto se limari, tako da se taj dio poda skroz mijenja (Y) Uradit ce se kako Bog zapovijeda!
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline OldAudi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1943
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #5 : 14 Ožujka, 2010, 16:33:57 »
Bajka...samo tako i sve napravi za dobar finiš...
 

a112

  • Gost
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #6 : 14 Ožujka, 2010, 16:38:38 »
Super što je PH1,nadam se da će ovaj bit OEM look bez mrkih pogleda i slično :D
 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #7 : 14 Ožujka, 2010, 16:41:52 »
@OldAudi: Hvala polako idemo sve detaljno...

@a112: Ovaj ce biti prilicno STOCK osim par sitnica tipa felge i sl...
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline uzzy116

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 382
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #8 : 14 Ožujka, 2010, 20:13:43 »
Je Francuzi mogu zakomplicirat motor,opce se ne vidi od zica,svaka cast onom ko se tu snalazi :gosp:

 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #9 : 14 Ožujka, 2010, 20:59:27 »
Ne kaze se dzaba Francuski Mercedes :)
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline natan

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #10 : 14 Ožujka, 2010, 22:13:54 »
prva lignja moja gtt je isto ph 1 samo mi fali par plastika , ali ko zna kad cu je pocet pravit....
 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #11 : 14 Ožujka, 2010, 22:30:15 »
Heh hvala...Mogli smo osnovati PH1 Club :) Ima nas trojica za sada :)
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline DAČOKTT

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 629
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #12 : 14 Ožujka, 2010, 22:48:11 »
Ovo ja zovem jurilicom,svaka čast,sretno.
 

Offline roki_actros

Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #13 : 14 Ožujka, 2010, 22:59:16 »
Hvala, hvala :) I jeste jurilica :$
Renault 5, tako mali a tako veliki...

http://www.projekt5.ba
 

Offline Tihomir

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 358
Renault 5 GTT PH1 Coupe By Roki_actros
« Odgovori #14 : 16 Ožujka, 2010, 00:08:06 »
čestitam :)
sad samo strpljivo i sve će se uredit kako želiš