Autor Tema: AUTO CLASSIC Limburg 2024.  (Posjeta: 155 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2055
  • Thanked: 725 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
AUTO CLASSIC Limburg 2024.
« : 09 Travnja, 2024, 12:55:00 »



Gradić Limburg na rijeci Lahn u Hessenu. Lijepo mjesto, oko 70 km sjeverozapadno od Frankfurta. I ove godine, u starom dijelu grada je organiziran oldtimer susret. Tamo je u nedjelju bio naš forumaš Robert i poslao nam slike.










Bilo je dosta Opela








































Netko je sa Mantom napravio ono što sam ja započeo. Koliko vidim kroz izreze na haubi unutra je 3.0 24v




I za kraj tri nešto rijeđa auta. Prvi je Mercedes 170V iz 1936. za kojeg vlasnik tvrdi da ih u ovoj konfiguraciji ima još samo četiri u Njemačkoj. Iskreno ja ne znam po čemu je poseban.



Drugi je engleski Armstrong Siddeley Star Sapphire iz 1958. godine kojih u Njemačkoj isto tako ima tek par komada. Motor je 4.0 šestak sa 140 ks. Zanimljiv je po tome što ima odvojeno grijanje za putnike na stražnjem sjedalu, što je tada bilo rijetko za tu klasu auta. Pojavio se i u jednom filmu James Bond serijala.



I treći, meni najzanimljiviji je Alfa 1900 Touring Superleggera. Iz godine je 1955., urađen od aluminija u karoserijskoj radioni Touring iz Milana. Ostalo ih je malo u voznom stanju.



Hvala Robertu  :hi:
« Zadnja izmjena: 09 Travnja, 2024, 14:40:42 sigmafahrer »
 
The following users thanked this post: jeep frik, alfa fun