Autor Tema: Kako uvesti, troskovi itd...  (Posjeta: 103067 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R 16 TS

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 605
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #30 : 23 Travnja, 2010, 19:14:08 »
Citat: profesor;155976
Evo san i ja uspija legalizirat auto bez papira. Doveja san Didu od 82 godine u policiju, on je tamo službenici na šalteru reka kako je to auto šta ja oću dobit papire njegovo ali da ih je izgubija. Onda ga je ona pitala jel to istina na šta je on reka pa di ste vidili da ovako star čovik može lagat i to prid unukon. Onda se ona nasmijala i dala mi prometnu i knjižicu. Još me pitala oću li je izvest na kavu, ali ja san u braku i to nebi bilo u redu... jebote u šta sve ljudi viruju šta pročitaju na webu.
Pa za te papire ja bi ju izveo na kavu.:lizi:
098340267
 

Offline colibri

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 141
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #31 : 11 Kolovoza, 2010, 14:19:36 »
Za one koji još ne vjeruju u sudsku legalizaciju, evo jedne pravomoćne presude. Auto je već odavno registriran.

 

Hendrix

  • Gost
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #32 : 26 Listopada, 2010, 14:50:51 »
Citat: mary-j;60714
kao prvo, cestitam na znanju i savjetima :)
kao drugo, znala sam da je uvoz oldtimera jako skup, ali nisam znala i da je tolika je***.
 
zanima me postoje li ljudi kod nas koje, recimo, možeš zaposliti da ti uvezu auto, ali baš samo i iskljucivo oldtimer, i obave svu papirologiju, tebi dofuraju auto i ispostave racun i mirna bosna? :D

 
Perporučam se kod uvoza odltimera i sređivanja kompletne dokumentacije sve do registracije.
 

Offline Andrija

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 22
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #33 : 23 Studenoga, 2010, 22:08:27 »
Šta je sa uvozom motora od auta jel tko zna procedure?
 

Offline MarxRi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 575
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #34 : 11 Svibnja, 2011, 14:03:49 »
Moze li se pitati povrat PDV-a ako se vozilo kupuje od pravne osobe u inostranstvu ? Ima li netko iskustva sa time ?
Da li se u tom slucaju trosarine i nas PDV obracunava na netto cijenu vozila bez PDV-a ?
SUTO BAGNA\' - SEMPRE TACA\' - NEVE IAZO  - STESO CAZO
 

Offline MarxRi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 575
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #35 : 11 Svibnja, 2011, 14:13:38 »
Zna li netko je li moguce uvesti vozilo koje je u inostranstvu razduzeno, bez dokumeneta i na otpadu, ali je cijelo i ima samo dokument o zaprimanju na otpad u kojem je navedena marka i tip vozila ?

Ako se i uveze je li moguce takvo vozilo (restaurirano) ponovo kod nas registrirati s obzirom da nema prometnu ni knjizicu vozila u zemlji iz koje je uvezeno ili mora ostati samo za djelove sto koji puta moze biti velika steta.
SUTO BAGNA\' - SEMPRE TACA\' - NEVE IAZO  - STESO CAZO
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5824
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #36 : 11 Svibnja, 2011, 19:00:53 »
Vozilo koje je vani ušlo kroz vrata otpada,više ne smije van,pa da je novo novcato i nema toga tko bi ti takav auto prodao,a ti se usudi vozit takav auto  bez papira do granice HR,završit ćeš u zatvoru isti tren.Prema tomu na tu mogućnost zaboravi,možeš uvesti cijeli auto raskopan,ali bez karoserije gdje je broj.
 

Offline MarxRi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 575
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #37 : 11 Svibnja, 2011, 20:51:04 »
Citat: deda;236326
Vozilo koje je vani ušlo kroz vrata otpada,više ne smije van,pa da je novo novcato i nema toga tko bi ti takav auto prodao,a ti se usudi vozit takav auto  bez papira do granice HR,završit ćeš u zatvoru isti tren.Prema tomu na tu mogućnost zaboravi,možeš uvesti cijeli auto raskopan,ali bez karoserije gdje je broj.

:eek: Naravno da nebih vozio. Pa nisam kauboj :gosp:
Auto mogu legalno otkupiti, pa i dio gdje je broj karoserije pitanje je samo mogu li ga registrirati u HR s obzirom da je jedini dokument onaj o zaprimanju na otpad i auto nema ni prometne ni knjizice vozila.

I bas me zanima mogi li traziti povrat PDV-a ako kupujem od pravne osobe. U tom mi slucaju naci carinici trosarine i pdv-e moraju racunati na netto cijenu.
SUTO BAGNA\' - SEMPRE TACA\' - NEVE IAZO  - STESO CAZO
 

Offline goran16v

Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #38 : 13 Svibnja, 2011, 08:43:18 »
Po pravilu ako kupujes od pravnog lica mozes dobiti povrat PDV-a uz dokaz da je vozilo izvezeno (carinska deklaracija itd).
Mislim da auto koji je kupljen na otpadu legalno ne mozes reg. jer je na odjavi navedeno da je vozilo odjavljeno radi rahodovanja na otpadu, reciklaze itd.
Moj prijatelj se bavi uvozom takvih automobila (za svoj otpad). U zadnje vrijeme zbog prodajnih akcija "zelenog" tipa, potvrde o odlaganju na otpad se koriste za popuste prilikom kupovine novog i otpadi su puno kompletnih i ispravnih auta, u prosjeku 10-12 godina starih. Da bi se sprijecile neke eventualne mahinacije da se vozilo opet proda i reg, i sl. takve aute jednostavno presjeku na pola.  Prilikom uvoza zavedeni su samo brojevi motora (jer se u BiH jos uvijek upisuje u dokumente) a ostalo su rabljeni dijelovi i sklopovi bez ikakvih identifikacijskih brojeva.
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5824
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #39 : 13 Svibnja, 2011, 09:38:23 »
Nisam mislio da ga voziš po cesti,nego na kamionu prikolici i tak.Ali oni sa otpada ti ne smiju prodati auto i ne smiju ti dati nikakve dokumente,jer je auto poništen i više se ne smije prodavat.Njima je svejedno što ćeš s njima kod sebe u svojoj državi,ali frka ih je ako te zaustavi policija negdje kod njih,a zaustaviće te sigurno ako te vide.Nadrapali bi prvo oni koji su ti ga dali,prodali svejedno a i ti.Za tako nešto uopće ne žele ćut.
 

Offline goran16v

Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #40 : 13 Svibnja, 2011, 10:19:50 »
Mogu prodati auto, ali ga mogu jedino zavesti pod rabljene rez. dijelove i sklopove. Bez obzira gdje auto ide, ostaje u drzavi ili se izvozi oni prodaju moraju opravdati izdatom fakturom.
Od papira mogu dati racun za motor na kojem je broj motora. To je sklop dijelova koji u nekim zemljama (npr BiH) jos uvijek podlijeze identifikaciji.
 

grobar

  • Gost
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #41 : 11 Srpnja, 2011, 18:11:20 »
jel tko proveo proces legalizacije/tuzbe u zgu? koliko vas je to kostalo, koliko vremena traje?
 

Offline zoranR

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2471
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #42 : 30 Kolovoza, 2011, 00:36:37 »
Ako ga je uopće moguće uvesti-ja bih do Engleske po ovo;
http://www.ebay.co.uk/itm/Robin-Hood-Kit-Car-/190570675151?pt=Automobiles_UK&hash=item2c5ee5bbcf

Kako bi prošlo?Polovno auto do 7 godina?katalizator?ABS?,...šta bi tražila država od papira osim uobičajenih o porijeklu i vlasništvu.Koliko bi se isprsija u državni proračun?
Nemam namjeru dizati staru temu ali je uvijek ovako nešto sticky.
low & slow...
 

Offline gigi V8

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1352
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #43 : 02 Rujna, 2011, 18:54:08 »
zašto kompliciraš nepotrebno ????
odeš lijepo do najbliže carinarnice ili špedicije kod koje ćeš cariniti dotični auto koji te interesira
daš im podatke(model, parametre, cijenu....)i oni će ti točno reći što se traži-zahtijeva...

uputit će te i na  ZAVOD ZA MJERITELJSTVO I HOMOLOGACIJU  ako će biti potrebno da ti odi daju što se za određeni auto traži...to rješavaš i netom ili telefonom.....
i izračunati ti davanja i sve što trebaš platiti.......
 I TO JE TO !!
DOBIJEŠ INFORMACIJE IZ PRVE RUKE !
ali idi na špediciju koja ima iskustva sa carinjenjem auta, a ne nekoj divljoj koja carini krumpire ili banane ....!!

i sve te informacije skupiš u par sati i možeš onda polako slagati financijsku konstrukciju i planove.....

sretno !!
 

Offline MarxRi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 575
Kako uvesti, troskovi itd...
« Odgovori #44 : 16 Rujna, 2011, 16:09:51 »
Koja spedicija u Rijeci ima iskustva sa carinenjem oldtimer auta ?

Pricao sam danas sa jednim carinikom koji me uvjerio da sva procjena ide preko ZG-a jer da nemaju aute prije 1990 u katalogu pa to Zagreb procjenjuje "odokativno".
Moze u pm kontakt nekog tko se ozbiljno time bavi.
SUTO BAGNA\' - SEMPRE TACA\' - NEVE IAZO  - STESO CAZO