Autor Tema: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)  (Posjeta: 118980 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarxRi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 575
Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« : 03 Rujna, 2013, 08:46:38 »
Otvaram specificnu temu (post ulazak u EU) jer ove ranije teme postaju nerelevantne.

Molim ljude koji su stekli vec nekog iskustva da podijele sa nama ostalima.

Trosarine:  Hoce li se ukidati na oldtimere ? STa kaze Hros ?
Unos auta: Unos auta u kolekcionarske svrhe (bez namjere da se registria)- placaju li se trosarine
Procjena: Tko procjenjuje vrijednost auta na koju trenutno ide trosarina (pri registraciji?)
Dokumentacija: Koje dokumente trazi HR administracija za uspjesnu registraciju stranog vozila kod nas

Molim da pisu iskljucino ljudi koji imaju sta relevantno za reci kako se nebi nepotrebno trovala tema.
Tema je namijenjena iskljucivo unosu vozila sa oldtimer statusom 30godina+
SUTO BAGNA\' - SEMPRE TACA\' - NEVE IAZO  - STESO CAZO
 

Online Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3115
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #1 : 03 Rujna, 2013, 10:21:16 »
Zaljepio sam temu na vrh jer imamo malo informacija o tome nakon ulaska u EU a i mene zanima kako sad stoje stvari...
Hrđa bez granica
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #2 : 03 Rujna, 2013, 11:59:15 »
Može odgovor i iz ne-EU članica pa da se odvoji?
 

Offline deri valdez

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 728
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #3 : 03 Rujna, 2013, 14:52:52 »
evo ja cu ti odgovorit iz prve ruke za kako ti velis unos auta.jedna od ritko dobrih stvari u toj eu je kak se to strucno veli sloboda kretanja roba i usluga.znaci kupis auto u nekoj od zemalja eu i dopeljas ga doma bez ikakve papirologije.ako ga mislis registrirat i ako se moze onda ides slavku placat trosarine.ako ces ga komadat u djelove ili imat kao ukras dopeljas ga iz vana ko carape.prije tri tjedna sam isao po auto vrijednosti cca 50 000 e u bukurest.kupljen na dradzbi od leasing kuce.od papira sam imao kopiju racuna i potvrdu od te kuce da vucna sluzba ta i ta vozi taj auto kupcu u zagreb.jedini zastoj sam imao na nasoj granici jer su nasi plavci imali viska vremena pa su se igrali gumbicima jedno dvadeset minuta.carina kao takva na granicnim prelazima unutar eu NE POSTOJI vise.znaci u grubo isto ti je dopeljat auto za djelove ili ukras iz splita ili beca u zagreb
 

Offline MarxRi

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 575
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #4 : 03 Rujna, 2013, 17:58:40 »
Može odgovor i iz ne-EU članica pa da se odvoji?

Ajde molim te da ova tema bude za unos i registraciju iz EU. Za uvoz iz trecih zemalja molim otvorite zasebnu temu

.od papira sam imao kopiju racuna i potvrdu od te kuce da vucna sluzba ta i ta vozi taj auto kupcu u zagreb

Ok, jasno mi je da dopeljat mozes bilo sta. Vise me zanima ovo oko tih trosarina koje je potrebno platit da bi se OLDTIMER registrirao.
SUTO BAGNA\' - SEMPRE TACA\' - NEVE IAZO  - STESO CAZO
 

Offline biko

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #5 : 04 Rujna, 2013, 05:35:06 »
evo ja cu ti odgovorit iz prve ruke za kako ti velis unos auta.jedna od ritko dobrih stvari u toj eu je kak se to strucno veli sloboda kretanja roba i usluga.znaci kupis auto u nekoj od zemalja eu i dopeljas ga doma bez ikakve papirologije.ako ga mislis registrirat i ako se moze onda ides slavku placat trosarine.ako ces ga komadat u djelove ili imat kao ukras dopeljas ga iz vana ko carape.prije tri tjedna sam isao po auto vrijednosti cca 50 000 e u bukurest.kupljen na dradzbi od leasing kuce.od papira sam imao kopiju racuna i potvrdu od te kuce da vucna sluzba ta i ta vozi taj auto kupcu u zagreb.jedini zastoj sam imao na nasoj granici jer su nasi plavci imali viska vremena pa su se igrali gumbicima jedno dvadeset minuta.carina kao takva na granicnim prelazima unutar eu NE POSTOJI vise.znaci u grubo isto ti je dopeljat auto za djelove ili ukras iz splita ili beca u zagreb

Ok dođe auto u Hrvatsku i šta sad.Meni je jasno da nema carina,ali mi nije jasna procedura sa rabljenima.I sam imam namjeru nesto kupit.
Live long and prosper
 

Offline stnightrider

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #6 : 04 Rujna, 2013, 08:30:46 »
pozz ekipa, evo ja sam u nedilju doša iz Madrida sa Fiatom 124 spider, niko me cilim putem ništa nije pita, osim na našoj granici: da koja je godina??  tamo je čovik sastavio ugovor, platio mu, potpisali se i to je to tamo. e, a sad me čeka papirologija i rega, pa vam budem napisa šta i kako kad i to obavim. btw, zna li ko dali smijem vozati po RH auto španjolskih tablica ako je uredno registriran do 4.2014 ???
« Zadnja izmjena: 04 Rujna, 2013, 08:38:05 stnightrider »
HIGH & FLY
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #7 : 04 Rujna, 2013, 09:57:31 »
Ja MISLIM (i to ono, kao u Milijunašu - 99,8% sam siguran  ;D ) da ne NE SMIJEŠ. Sestra mi živi u Münchenu i ja njen auto ne smijem voziti ako ona nije u autu.
Kako imaš ''fora autić'' - možda i budeš simpatičan nekom policajcu pa ne bude ni ''postavljao previše pitanja''. S druge strane ako naiđeš na nekog tko ''puni blokić do smjene u 17:00h'' e onda si je..PIIP!!!...o ježa u leđa.
Ajde - baš me interesira kako će proći papirologija. Ja i dalje, onako skeptično mislim da će tvoj slučaj biti ''ovakav'' a neki drugi pak ''onakav''. Bojim se da će opet biti kaos i da neće u svakom gradu biti ista procedura.  :sad2:
Nadam se da ovo nije off topic.  :blush2: Znači što se tiče tvog pitanja...
Moje mišljenje je da NE SMIJEŠ voziti auto sa stranim tablicama bez obzira na to što je on uredno registriran.
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline asconaextreme

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #8 : 04 Rujna, 2013, 10:30:19 »
Svratiš u policiju i pitaš  :))
 

Offline gruđo

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #9 : 04 Rujna, 2013, 10:56:28 »
Odgovor za "stnightrider" . Mislim da kao takvo (regano u Španjolskoj), auto ne smiješ vozati po Hrvatskoj jer si u carinskom prekršaju.  Proguglaj malo tu temu. Kao što neko reče: neki policajac te može pustiti čisto što mu je simpatičan auto, no možeš nabasati na nekog drugačijeg i eto ti problema. Zato, što prije uradi potrebne papire, da možeš uživati u bolidu kako i spada.
 

Offline raketenMISKO

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1112
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #10 : 04 Rujna, 2013, 11:04:40 »
ili španjolsko državljanstvo, možda ti čak ispadne kudikamo jeftinije i jednostavnije
Go hard or go home.
 

Offline asconaextreme

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #11 : 04 Rujna, 2013, 11:07:34 »
kakav carinski prekršaj kad nema carine u EU,sad smo jedna država  :rofl: :rofl: :rofl:
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5826
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #12 : 04 Rujna, 2013, 11:39:14 »
Nema carinskog prekršaja,e sad po svim normama imaš rok do kojeg moraš prenesti auto.Ista stvar kao i da ga kupiš u ZG,a ti si u Splitu,imaš rok do kad moraš auto prenesti,isto ga ne smiješ voziti na tablicama koje ne spadaju u tvoje mjesto boravka.
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #13 : 04 Rujna, 2013, 11:52:15 »
A taj rok za kupljeni auto kod nas je dva tjedna!
 

Offline stnightrider

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #14 : 04 Rujna, 2013, 12:04:54 »
prije puta sam zvao MUP, pa mi čoka kaže da ako je auto registrirano da ne pravim prometni prekršaj, a carinski da zovem carinu. Zovnem carinu a oni meni da što se tiče njih nema prekršaja, jedino prometni pa da pitam MUP. Ako sam ga doveo iz Španjolske bez da me iko išta pita bilo bi glupo da me sad u Splitu neki nadobudni zaje..je. sve u svemu izgleda mi da je u nas koliko auta toliko i pravila.
HIGH & FLY