Autor Tema: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)  (Posjeta: 118975 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline OLD WEBER

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #240 : 14 Travnja, 2019, 11:09:55 »
Zaključak , ćepu žepu , šlep do kuće je najsigurnija i najbezbrižnija solucija . Alternativa , kombi ili terenac + prikolica + E kategorija + troškovi . :hi:
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #241 : 14 Travnja, 2019, 16:40:59 »
Najsigurnija, hm. Vučno vozilo mora biti barem 50% teže od prikolice s teretom i teret mora biti pravilno raspoređen, ne smije biti težište previše straga, jer inače:

 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #242 : 18 Travnja, 2019, 21:57:56 »
Lako je uvesti vozilo kad ide sve po loju... Pitanje samo koliko novčića treba izdvojiti. Ali ako neide baš kako treba, onda treba pomoć vas, iskusnijih.

Prijatelj našao u Njemačkoj motor 1980 godište koji je oduvijek želio. Motor prodaje firma, dakle izdaje račun, ali nema saobračajnu. Oni to u oglasu i naglašavaju. Motor ima 9 (devet) kilometara na satu. DEVET!!! Motor praktično nov. Kako je to moguće, zašto nema papire, da li je kupljen na dražbi ili propala neka firma... ne znam. Da li je imao netko takav slučaj? Da li se može legalno uvesti takav motor u Hrvatistan? hešteg pitam za frenda  ;D
 

Offline RI1960VW

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 554
  • Thanked: 33 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Il golfo di Quarnero
  • Vozilo:: narodno
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #243 : 19 Travnja, 2019, 08:05:47 »
Moguće je da nikad nije bio registriran, da je nabavljen od neke moto firme (salona) koji je propao.
Ako sadašnji vlasnik izdaje račun, ne vidim problem..
Better to remain silent and be thought a fool than to speak and to remove all doubt.
 

Offline Bellof

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #244 : 19 Travnja, 2019, 08:39:59 »
Lako je uvesti vozilo kad ide sve po loju... Pitanje samo koliko novčića treba izdvojiti. Ali ako neide baš kako treba, onda treba pomoć vas, iskusnijih.

Prijatelj našao u Njemačkoj motor 1980 godište koji je oduvijek želio. Motor prodaje firma, dakle izdaje račun, ali nema saobračajnu. Oni to u oglasu i naglašavaju. Motor ima 9 (devet) kilometara na satu. DEVET!!! Motor praktično nov. Kako je to moguće, zašto nema papire, da li je kupljen na dražbi ili propala neka firma... ne znam. Da li je imao netko takav slučaj? Da li se može legalno uvesti takav motor u Hrvatistan? hešteg pitam za frenda  ;D

O kojem motoru pričamo, da li je uopće zamišljen da se homologira za cestu?
Primjer, ja sam ima Hondu CR 500 koja je kupljena od kluba i sve šta sam ima od nje je račun pošto je to motor namjenjen za trke, nema svitla, žmigavce i tablicu.
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #245 : 19 Travnja, 2019, 13:17:23 »
Radi se o običnom Moto Guzzi-ju. Sad mi je prijatelj koji hoće kupiti taj motor javio u čemu je najveći problem: prodavatelj (salon motora) nema ulaznih papira za taj motor. Rekli su mu da mu ne mogu dati račun sa brojem šasije i svim ostalim nego samo račun na kojem bi pisalo "izložbeni motor" (ili nekako slično) bez ostalih podataka. Praktički, možeš ga držati u dnevnom boravku i gledati u njega. Zapeo je za njega jer je motor potpuno nov (9 km  :scratch_one-s_head:).
 

Offline Bellof

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #246 : 19 Travnja, 2019, 13:47:49 »
To nije problem a šaljem poruku kako ga riješit.
 

Offline RI1960VW

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 554
  • Thanked: 33 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Il golfo di Quarnero
  • Vozilo:: narodno
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #247 : 19 Travnja, 2019, 13:51:25 »
Neka kontaktira na FB "Oldtimer oglasnik" Srđana Živića, on može to riješiti.
Better to remain silent and be thought a fool than to speak and to remove all doubt.
 

Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #248 : 19 Travnja, 2019, 18:38:59 »
Evo još jedno pitanje, da li ja mogu kada odem po auto i obavim sve što treba dok čekam papire. Da li ja na njega mogu stavit naše probne da ga vozim?
« Zadnja izmjena: 19 Travnja, 2019, 18:44:44 mateozastava »
 

Offline Megatron

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 440
  • Thanked: 15 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kvarner
  • Vozilo:: Olupina
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #249 : 19 Travnja, 2019, 19:07:40 »
Kako ćeš dobiti probne pločice kada nemaš papire?!

Po toj analogiji bih ja mogao ukrasti susjedu vozilo i tražiti probne pločice na STP ili policiji da se mogu voziti.

Ne razumijem kakve to specijalne papire misliš čekati, dođeš na šalter sa ovjerenim kupoprodajnim ugovorom i vlasničkim listom da dobiješ probne pločice.
« Zadnja izmjena: 19 Travnja, 2019, 21:24:21 Megatron »
 
The following users thanked this post: mateozastava

Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #250 : 19 Travnja, 2019, 21:16:19 »
Kako ćeš dobiti probne pločice kada nemaš papire?!

Po toj analogiji bih ja mogao ukrasti susjedu vozilo i tražiti probne pločice na STP ili policiji da se mogu voziti.

Ne razumijem kakve to specijalne papire misliš čekati, dođeš na šalter sa kupoprodajnim ugovorom i vlasničkim listom da dobiješ probne pločice.
Ok :good: :good: :good:
 

Offline Bellof

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #251 : 20 Travnja, 2019, 09:59:53 »
Evo još jedno pitanje, da li ja mogu kada odem po auto i obavim sve što treba dok čekam papire. Da li ja na njega mogu stavit naše probne da ga vozim?

Možeš, ako slučajno nemaju broj koji ti paše, traži nek ti daju rotacijsko plavo svitlo za na biciklu i vozi se u rikverc do doma.
 

Offline cydia

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: VW
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #252 : 11 Lipnja, 2019, 11:54:01 »
Pozdrav,

zanima me je li mogu uvesti neki T3 kamper 1987. god. kao Oldtimer? Treba li neka dozvola ili nešta drugo iz Njemačke za uvoz kao Oldtimer ovdje za HRV?
Znači ako vidim neko auto tipa na mobile, uplatim prodavaču iznos i neki šleper (špedicija) može doći po taj auto i meni dostaviti do granice? Ugovor mi bude poslan preko maila ili špediter mi dostavi zajedno s autom. A je li trebaju neke druge dozvole? Do granice onda ja dolazim ili kako to točno ide?
A kako znam hoće li mi "hros" prihvatiti auto kao Oldtimer?
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #253 : 18 Lipnja, 2019, 12:09:09 »
Špediter ti može dostaviti što hoćeš, bliskoistočni su tražili 500 eura za to. kako znaš daq će ti Hros priznat oldija? Koliko čujem priznaju svašta, možda se mora "podmazati"  :biggrin:
Neznam zašto auto iz 87. nebi bio oldi, osim ako nije neka teža prerada.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline cydia

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: VW
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #254 : 20 Lipnja, 2019, 09:33:40 »
Znači uvjet je samo da je star 30 + godina? Ok, hvala.