Autor Tema: Opel Ascona B  (Posjeta: 152490 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MantaFan

Opel Ascona B
« Odgovori #15 : 18 Ožujka, 2011, 19:38:45 »
Jel bilo problema kakvih sa grama,sve radi dobro?
HEAVEN IS A PLACE ON EARTH
 

Offline asconaextreme

Opel Ascona B
« Odgovori #16 : 19 Ožujka, 2011, 09:55:21 »
Bilo je stavi skini dok se namistila
 

Offline bozidar

Opel Ascona B
« Odgovori #17 : 19 Ožujka, 2011, 21:21:11 »
Prije nego se stave slike (vjerojatno ce trebati ponovo slikati) da se malo informiram koje svjecice su u masini? Pitam zato jer imamo odprilike iste masine sa plinom,a ne ponasaju se sve svijecice isto na benzin i plin. Znam dosta opelasa sa 2.4 masinama ali osim mene i Kade-C neznam nikog tko je vozio na plin sa CIH-om 2.4. Stvar je u tome sto kod mene treba biti sve od Opela a njihove svjecice su za plin pusiona. Najbolje su se pokazale Beru,a prosao sam sve koje se mogu naci na trzistu. Ne bi covjek vjerovao ali Bosna super (sada Enker) ne zaostaju nista naspram Beru-a ali traju samo oko 5000 km (plin ih "pojede"). Druga stvar koja me zanima je kako je rijesen plin na frgice? Osobno sam imao dosta problema dok na kraju nisam sam to rijesio (vidio si da sam sa inektiona presao na Webere). Eto,s obzirom da ste danas zaruzili "kod Brke" valjda ce se sutra moci ocekivati neki odgovor:D,nije  bed,nije nista hitno,tek informacije radi,budi pozdravljen

Offline bambina

Opel Ascona B
« Odgovori #18 : 20 Ožujka, 2011, 21:58:15 »
Rijetko se ovako nešto dobro viđa po cesti.

Pozdrav meštru

Lijep pozdrav
 

Offline asconaextreme

Opel Ascona B
« Odgovori #19 : 21 Ožujka, 2011, 19:46:57 »
Bosnine svijećke,karbovi su bušeni i još nisam uspija podesiti rad motora na plinu.
Puno zraka na večim okretajima
 

Offline bozidar

Opel Ascona B
« Odgovori #20 : 21 Ožujka, 2011, 21:31:35 »
Bosna je OK,bar za nase masine bez obzira sto drugi rekli o tome! Za inection i frgice su dobre ali ako se stavi turbina,kao Kado-C,traju dan-dva kao i vecina svijecica.Sad vise ni sam neznam kakve idu na turbinu ali nema veze,to nas ne zanima. Pitao sam za plin zato jer sam i ja imao probleme sa podesavanjem. Stvar je u tome sto masina dobiva previse zraka,a razlog kod mene je taj sto na frgicima imam trihtere (trubice).Malo bolje bi bilo da imam filtere za zrak kakve prodaje Stole.Savrseno bi bilo da imam air-box,to je kod mene i bilo predvideno od pocetka ali zbog manjka prostora ta opcija je odpala.Jedan par Delorta 40 se prodavao na oldtimer sajmu prosle godine u Strmcu samoborskom na kojem su bile izbusene rupe za plin ali u kombinaciji sa filterima za zrak.Znaci da bi to "hodalo".Inace,ja sam to rijesio tako da u trihtere stavim uloske sa promjerom 19 mm da smanjim protok zraka.Time dobivam da mi se moze otvoriti membrana za plin (podtlak) ali na benzinu je pusiona.Ako u voznji ostanem bez plina i prebacim na benzin moram prvom prilikom stati i izvaditi uloske da normalno rade frgici.Kad napunim plin opet stavljam uloske.Malo bez veze,ali drugacije ne ide.Plinski sistem je podesen kad sam bio na atestu i potrosnja je oko 13-15 litara gradske voznje,na ravnom mi je prije bilo oko 11 litara,sad je valjda isto tu negdje.Neusporedivo bolje se masina ponasala na plin sa inectionom,ali na to se ne vracam vise nikada!Ovo sa frgicima je sad uzivancija bez obzira sto trosi litru-dvije vise goriva.Eto jos samo da vidimo te slike kod tebe,snimi nove pa stavi da vidimo kako to sad izgleda.Naravno da ces doci u lipnju u Karlovac a onda cemo popit u ime frgica i plina nesto,pridruzit ce nam se kolega iz Osijeka a ekipa sa C Kadett-ima ce cekati sa strane,oni su ipak klasa ispod:D!Nista,cujemo se,lijep pozdrav

a112

  • Gost
Opel Ascona B
« Odgovori #21 : 21 Ožujka, 2011, 21:39:28 »
Ima Enker raznih modela, a ne samo ovaj jedan jedini koji je dostupan kod nas u trgovinama ;)
 

Offline bozidar

Opel Ascona B
« Odgovori #22 : 21 Ožujka, 2011, 22:15:21 »
Da,ali samo je F 65 P kratki navoj,to je za opelove CIH masine. Moze se i staviti FE 65 P sa dugackim navojem na koje se stave opet ulosci pa ispadnu kao svijecice sa kratkim navojem (probao sam i to sa Bosch i Enker),ali nema potrebe kemijati,svaka Inina benzinska ima Enker (Bosna) F 65 P sa kratkim navojem (15-17 kn komad).
Da,nije samo stvar kratki ili dugi navoj,bitnija je toplinska vrijednost same svijecice,kriva vrijednost moze sj..... cijelu masinu,za normalnu opelovu CIH masinu ide gore navedena.Za nabrijane masine idu manje toplinske vrijednosti. Npr. u CIH serijski ide Bosch WR 7 BC a u nabrijane masine WR 6 BC ili WR 5 BC,ovisi koliko je radeno na masini.
« Zadnja izmjena: 21 Ožujka, 2011, 22:43:38 bozidar »
 

a112

  • Gost
Opel Ascona B
« Odgovori #23 : 21 Ožujka, 2011, 23:21:37 »
Da se složit da ide normalan navoj u CIH. A što se tiče svjećica, sad vozim SFE65CL i veoma sam zadovoljan.
 

Offline bozidar

Opel Ascona B
« Odgovori #24 : 22 Ožujka, 2011, 09:52:23 »
U pravu si za navoj,lako se to rijesi,i svijecice nisu problem dok se ne pocne voziti na plin.Kad sam imao Mantu na benzin islo je bez problema na Bosch,Champion,NGK,Bosna super,Opel-GM,Beru. Ali na plin je vec malo drugacije,on dosta smanjuje vijek trajanja samih svijecica i tu su se Beru pokazale najdugovjecnijim.Model je Beru ultra 14R-7BU.Tvornica kao takva mislim da ne postoji (kupio ju je netko ?,vjerojatno Bosch,oni su iz Stuttgard-a a Beru odma pored u Ludwigsburg-u ). U jednom ducanu u VG-u za autodijelove imaju svijecice posebno za plinase od nekog poljskog proizvodaca,ali nemaju za moju masinu (ima u katalogu ali treba naruciti).Neznam kak druge firme (npr. Magneti-Marelli) da li imaju posebni program za plinase? Nije ni bitno jer ostajem kod Beru-a do daljneg,eventualno Opel-GM (makar nisu bas nesto,ali kod mene mora biti sve od Opel-a,od filtera za ulje na dalje,malo sam tvrdoglav po tom pitanju ali "nobody´s perfect":D,sta ces).Nista,gibam u garazu polako dovrsavati felge za ljetne gume (temelj stavljen sada ide filer pa vodobrusni papir 800).Lijep je dan,treba ga iskoristiti,dosta sam se nasmrzaval ove zime! Lijep pozdrav
Da,opet zaboravio,Beru svijecice od svih daju najjacu iskru,zato ih koristim vise zimi jer ujutro bolje pali masina sa njima,a treba i nesto rijeda smjesa pa se ustedi nesto na gorivu,nekih 1-2 deci na 100 km,nije puno al´ covjeka veseli :-).Ipak sam danas stavio Opel-GM i tak bi trebalo biti do iduce jeseni!
« Zadnja izmjena: 22 Ožujka, 2011, 20:18:32 bozidar »
 

Offline osijekdd

Opel Ascona B
« Odgovori #25 : 23 Ožujka, 2011, 21:23:47 »
Bosna svjećice su sasvim OK. Doduše ja ih i prodajem pa ih svakako moram hvaliti. Da se zna koje idu u koji auto evo katalog:
http://www.enker.ba/index.php@id=79,0,0,1,0,0.html
Dali je netko probao Denso Iridium na CIH 2,4? Doduše na stanju kod ovlaštenog uvoznika ih nema ali se mogu naručiti. Do sada nisam našao nikoga ko se žalio na njih. Evo i katalog od njih di kaže da ide i na CIH:
http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-plug.cgi?name=OMEGA-A&filename=4w-63.txt&action=search

Offline bozidar

Opel Ascona B
« Odgovori #26 : 24 Ožujka, 2011, 10:45:17 »
To su hvale vrijedne informacije,treba se uzeti vremena da se sve ovo procita:D! Neznam ni ja tko je vozio Denso na 2.4,trebalo bi to biti OK ali opet ponavljam:kako bi se to ponasalo na plin? Imam sa godinama iskustva i koristim samo provjerene proizvode za svoj auto.Mozemo sada otvoriti dosta tema (koji dihtung na alu poklopac ventila-gumeni ili pluto,koje ulje u masinu-mineralno,polusintetika ili sintetika,koji filter ulja-imao sam filter sa pregustom mrezom i premalim protokom ulja-pritiskom,koje ulje u sperdiferencijal,koje karike-Goetz,Kolbenschmidt ili Mahle,koji dihtung masine,koja dihtmasa-Ina SIM 80 ili na bazi silikona termostabilno itd.) ali da covjeku ne zagusimo stranicu,jos ce se naljutiti.Mozda koji put otvorimo novu temu ali najbolje kad se vidimo uz kavicu,ima se za pricati do beskonacnosti!Cujemo se,pozdrav

Offline asconaextreme

Opel Ascona B
« Odgovori #27 : 24 Ožujka, 2011, 12:56:17 »
Kod mene su bosanke f 65 cpd tri elektrode,rade savršeno.
Dva dana testiram plin sa airboksom,plin je spojen na usisu ,radi skoro pa odlično,malo zabrlja kod naglog starta ali do karlovca će se sve riješit.
Pišen preko mobitela SATRA SAM SE
 

Offline bozidar

Opel Ascona B
« Odgovori #28 : 24 Ožujka, 2011, 15:02:43 »
Eto vidis,prava informacija na pravom mjestu! Nije da si sad pokusni kunic uvezi ove teme,ali ako ce se to pokazati u redu,nabavit cu si i ja. Imam "dilera" iz Osijeka,da covjek popust i rijeseno:palac:! Nista,vidimo se u Karlovcu i ako za Boga znas,daj slikaj masinu i stavi na stranicu,ako ste mogli u nedelju slikati Splitsku patrolu i onog malog psa sa krpom na njuski mozete i to:D! Cujemo se,lijep pozdrav

Offline asconaextreme

Opel Ascona B
« Odgovori #29 : 25 Ožujka, 2011, 15:52:15 »
Riješeni svi problemi sa plinom,do sada je sve bila improvizacija a sada slijedi izrada airboksa i ostalih sitnica.
Par slika će bit čim se omladinci site stavit