Autor Tema: Zastava 750 LE '81  (Posjeta: 91043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #30 : 23 Listopada, 2017, 15:57:18 »
Tehnicki prosao, sve radi, koci, skrece... skinuo sam se sa PV tablica, meni malo zao, al ajd.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #31 : 23 Listopada, 2017, 16:00:45 »
Sad ce mirovat do proljeca i lagano ce se sređivat detalji i losi dijelovi na limu...
Moram Vam priznat da sam odahnuo sad kad je ova prica oko rege gotova.


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #32 : 30 Listopada, 2017, 08:54:38 »
Za vikend je bilo ponešto vremena pa se poigrao sa kopčama haube.



Vizualom sam baš zadovoljan, baš podigne prednji kraj.
Evo i koji detaljčić, rupe sam obradio temeljnom, a pod nosače kopči i dio u koje se zakače sam iskrojio podložne gume da nije metal na boju i to izgleda ock!

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline YUGOABARTH

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1489
  • Thanked: 5 times
  • Lokacija: Erkovčići (Hum)
  • Vozilo:: Zastava Yugo, Renault 4 TL
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #33 : 30 Listopada, 2017, 20:45:26 »
 :perfeto:
 

Offline Shraizlin

  • Oldschool rookie
  • Postova: 35
  • Lokacija: relacija VŽ-ČK
  • Vozilo:: čof 750LE
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #34 : 31 Listopada, 2017, 12:22:38 »
Zapravo su mi blatarice i šlep-štriki najbolji detalji. nice  :good:
 

Offline baho

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #35 : 31 Listopada, 2017, 12:50:44 »
Svaka cast odlicno sve
da je bar svaki dan nedjelja ujutro...
 

Offline bubuleja

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #36 : 31 Listopada, 2017, 18:49:15 »
A gromobran ? Nije ni to Loš detalj na fjoli
Adio mare
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #37 : 04 Studenoga, 2017, 21:56:07 »
Kod mene sve nesto naopako, prvo onavio tehnicki, a onda servisirao auto. Stavio nove svjecice, podesio zazor, stavio nove platine i tu podesio zazor, stavio novi filter zraka podesio paljenje i to je sad to. Mali krese ko nov, hladan u cok bez imalo verglanja, reklo bi se na zub, topli bez imalo gasa, a nakon sat stajanja, mrva gasa kod paljenja i sve na prvu. Jos mi ostalo ulje u motoru, a kombiniram da bi zamjenio i ulje u getribi.
Nakon ovih radnji autic se doista drugacije ponasa, skroz mirno radi i zvuk je puniji, zdraviji.
Nemojte me krivo shvatit, o mehanici il bilo cem sto se tice odrzavanja auta znam malo do nista. Sve oko Figuara mi je igra i ucenje, citam pa probam i gustam. Malo psujem i tako. Al kad vidim i imam rezultat mom veselju nema kraja.
Danas je bio lijep i suncan dan pa je pala i voznjica nakon ovih radnji i zbilja je gust provozat se u ovom starcu. A fira je i promatrat okolinu, starceki masu i ono ima i to cari.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #38 : 12 Studenoga, 2017, 16:59:20 »
Za vikend ponovno ulovio malo vremena pa sjeo jedan detalj.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #39 : 12 Studenoga, 2017, 17:00:07 »
Rupe zaštićene temeljnom

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #40 : 12 Studenoga, 2017, 17:02:04 »
A na suprotnu stranu prenio "negativ" tako da rupe budu identicne.
Za orijentir sam uzeo rub vrata i onaj pregib na vratima.


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #41 : 15 Studenoga, 2017, 15:49:29 »
Forumasi imam pitanje. Kazaljka za pokazivac goriva mi je otkazala poslusnost. Bas ona, zapinjala je i to sam rijesio da sam preselio sa druge instrument table, kad sam bio vec u điru stavio sam i instrument za vodu sa kazaljkom, dosad bila samo lampica.
Sad ide pitanje. Instrument nije potpuno funkcionalan. Naime on pokazuje na nacin da kad bi na starom koji ima samo lampicu   ta lampica zasvjetlila ovdje kazaljka trenutno skoci u crveno i upali se dodatno pozadinsko svjetlo.
Što trebam pribaviti, napraviti da kazaljka prati pravo stanje tj. da se pomice kako temperatura vode raste?
Ako tko zna ja zahvalan.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline Optimista

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 257
  • Thanked: 28 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Vinodolski
  • Vozilo:: Zastava 750 LE; Renault Megane 2.0 16v; Clio Sport ph1
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #42 : 15 Studenoga, 2017, 17:04:36 »
Jesi zabušio i stavio senzor u kućište termostata?
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #43 : 15 Studenoga, 2017, 17:41:06 »
Nisam dirao nista oko motora, samo sam ubacio instrumeni i iskoristio postojece zice koje su palile samo lampicu. I sad je on funkcionalan, umjesto da upali lampicu sad on zakuca kazaljku u crveno.
To se dogodi kad simuliram rad, ono sto odradi postojeci termostat. Sad bih na mjesto tog trebao stavit neki drugi, kakav, koji, gdje kupiti.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tommyb

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 131
  • Thanked: 8 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: gornja stubica
  • Vozilo:: golf mk1
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #44 : 15 Studenoga, 2017, 18:52:00 »
Hej kolega...mi kontaktiramo vec mjesec dana i ja tek sad skužio da je ovo tvoja vozilica... :scratch_one-s_head:
Pila ti je odlicna...
A sta se tice temperature mislim da bi trebao staviti nekakav indikator.mozda bi ti posluzio i onaj kojeg ces dobiti s uricama koje sam ti poslao.