Autor Tema: Moj fićo iz 83  (Posjeta: 38542 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Čuvitar

Moj fićo iz 83
« : 26 Siječnja, 2019, 19:02:54 »
Evo iza predstavljanja sebe, da i predstavim mog 750 L iz 83'. Nekad ljubljeno prijevozno sredstvo, a onda i hobi. To je moj drugi zapravo, prvi je bio 850 iz 84' ali san ga mora prodat kad san iša na odsluženje vojnog roka. Ovako je počelo.Ovo je ovaj 850 i prijateljev bianchi.
<br /><br />
Po povratku iz vojske naša ovoga sada , garažiran (neman slike iz toga perioda) prijateljev dida ga uređiva za sebe, ulia vodu prvi put iza generalke u njega isprid mene. 750 specijal. Motor je još u mene, konzerviran. Motor odma iša vanka i stavljen neki propuvali yugo 45(kolega s posla mi proda novu pumpu kombija 900 za male pare) para više nije bilo sve se dalo za fiću. (hrčak još čuva pumpu, ko nova je.) Momentalno spušten i prebačene felge s prve slike BWA 12 coli 4 kraka. fićo se grija dok nije par puti iša diktung glave. Dosadilo ga minjat. Nije se imalo koga pitat, svi čuvali tajne. Da ne duljim barba iz dbk minja auto i ja dobi yugo 45 koral. Prva ruka.
Fićo parkiran. U yugo stavljen koral 65 dupli karburator, spušten felge tip top. Slika sljedi a fićo parkiran i tuče po glavi.
<br /><br />
Došla žena iz daleka, prodan Yugo, kupljeno novo auto za duge pute, fiću mi svakodnevno oće otkupit rođak da će ga on uredit. Već je lagano ruzina počela napadat od stajanja. U međuvremenu u njega ugradi drugi motor, poznaniku se raspa kombi 850 sa stvarnih 23000 km. Skinu glavu i na blok zavida poluuređenu glavu od yuga 45. Prede ko mačak.
Nagovorili me tad, ode fićo,,, ali ne zadugo.
I tako vrime prolazi fićo minja vlasnike ali niko ne uređuje niti registrira, samo polagano propada. Završi u zeta on proda felge  i prosljedi ga. Sve je bliže bi starom željezu. Kad nazove mene kum i kaže ima jedna simka oldtimer baš za tebe. Simka talbot 1300 metalik zlatna, 74 godište tvornički zatamljena stakla zelena, tvornički el podizači. Mislin odlično za minjat za fiću, ako ništa onda je teža.(sad mi je ža šta nisan i nje zadrža) Cilo vrime papiri od fiće u mene. Dođe simka doma ali se ne zadrži. Uspije trampa za fiću.
DOŠLEPAN GA JA DOMA. Malo toga ostalo na njemu. Dobra vijest, motor osta isti, nisu ga uspili uništit. Napad površinske ruzine, pragovi gotovi, rubnjaci isto, A NA OPČE IZNENAĐENJE POD SKORO KO IZ TVORNICE. Tu je prevagnulo idemo u rat.
<br /><br />
Kao šta se vidi nema ni alu felgi 12 ica, Nisu mi ih tili prodat. Nadan se da ih novi vlasnik nosi ponosno, možda jednom ispričan priču kako san doša do njih.
E sad odlučili ja i žena uredit ga polako ali provat šta kvalitetnije.
I dao se ja u potjeru za djelovima. Odluči prvo rješit limariju.
Žao mi je šta nema više slika, nisan tad misli o tome.
Prvo rubnjaci i pragovi.
E ali treba nač i limara, e to je bi problem. Da vidimo ko će to uzet radit i šta još treba, ja sa limarenjen nisan na ti.
Nakon dužeg traženja dobar prijatelj me spoji sa limarom i otpremimo fiću preko mora. U međuvremenu jos trebala vrata i hauba, rjesio to i čekam. Odužilo se dosta. Ali dobro došlo za polaganu nabavu, svako malo kad se ušpara nešto naručin. Tako, oplate vrata, kupin tapet, ali na metre tako da ću ga sam pokušat krojit, lajsne za krov naruči iz Poljske (prvo dosle krive), filcevi za alu lajsne za vrata, nešto novih djelova san ima doma, nove zadnje lampe, dobi san na poklon volan, ručicu mjenjača za rođendan itd. Kupi kočnice, sve osim doboša, - greška, treba i njih kupit. Sve za sastavljanje uglavnom. Dobra stvar fićo je osta spušten kako san ga ostavi, i pojačanja ostala. <br /><br />
I stiga je napokon.
Nadan se da nisan upila. Dalje ću kraće, sa uživanjem u sastavljanju i opremaju koje još traje, premda je registriran već evo četvrtu godinu. Još ima tona posla.
Toliko za sad.
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Soksi

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #1 : 26 Siječnja, 2019, 19:14:51 »
Odlična priča i simpa vozilo. Nemreš previše pisat, samo može bit premalo slika! Očekujem više slika, a tebi sretno s vozilicom  :hi:
Dupli Weberi sa trubicama, dve bregaste i nardi u rukama = savršenstvo!
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #2 : 27 Siječnja, 2019, 10:48:31 »
Tvoji auti su uvik bili za stat i gledat. Bia to fićo 1, yugo ili ovi zadnji fićo. Oni novi mi nije zanimljiv.
A di si iskopa onu prvu sliku. Jesi je posla i bivšem vlasniku ljubičastog zvrka?
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #3 : 27 Siječnja, 2019, 11:32:05 »
A novi služi svrsi. A iznenadi bi se ka i puno njih. Francuz je ipak za moj pojam utjelovljenje udobnosti. Onu prvu sliku čuvan odavno, za uspomenu. A Mirkan mi je uvik tu kad zatriba.
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #4 : 27 Siječnja, 2019, 11:33:39 »
A ti se javi za player kad oćeš.
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 
The following users thanked this post: alfa fun

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #5 : 27 Siječnja, 2019, 12:33:01 »
Nastavak.
Felge trebale ić alu od una 13 coli ali naša dolničarke minja za njeh neke druge.
Ispjeskarene , lakirane , bila je borba oko boje ali završile bile na kraju i dobro <br /><br />
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #6 : 27 Siječnja, 2019, 12:40:21 »
Slaganje počelo (manjak slika) i registriran pomalo na silu u lito 2015.(usrid tehničkog crkla bobina)
<br /><br /><br /><br /><br /><br />
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #7 : 27 Siječnja, 2019, 12:43:37 »
Tek lani zapravo počeli ovi slatki radovi.<br /><br />
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #8 : 27 Siječnja, 2019, 12:50:39 »
Pa malo i sigurnost, Puno pitali ovi na njuškalu , pa san sam uze mire i pomalo slaga.<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #9 : 27 Siječnja, 2019, 12:56:20 »
i smontirano..<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #10 : 27 Siječnja, 2019, 12:59:59 »
U idučoj epizodi....
Trebalo je počet<br /><br /> uređivat unutrašnjost...
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Online jeep frik

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #11 : 27 Siječnja, 2019, 13:56:04 »
Do povratka vlasniku je napravio dobar krug!  ;D Odlična priča! :thmbup:

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #12 : 28 Siječnja, 2019, 17:33:50 »
Evo nekad lani je započelo lipljenje tapeta unutra, nisan nikad to radi pa san malo eksperimentira, kupi i lipilo u sprayu ,paprobava ali najbolje mi se pokazalo klasično (nešto kao neostik) lipilo na pinel (kist), i krenulo, <br /><br />

proba je bila uspješna pa nastavia na drugu stranu

<br /><br />

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #13 : 28 Siječnja, 2019, 17:40:04 »
Vidija ja da to meni ide pa nastavija kroz par dana malo po malo kako uvatia vrimena...

<br /><br />
<br /><br /><br /><br /><br /><br />
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Moj fićo iz 83
« Odgovori #14 : 28 Siječnja, 2019, 17:47:04 »
malo osvježio plastiku

<br /><br />

i skoro gotovo.

<br /><br /><br />assigned risk insurance<br />

vračeni gumeni tapeti  - ipak je zima
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija