Autor Tema: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti  (Posjeta: 6050 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Leomatej

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Tomos ATX 50c
Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« : 10 Prosinca, 2020, 14:36:53 »
Pozdrav, pošto polažem A2, pregledao sam sve i raspitao se sve vezano za novije motore, i to sve stoji, samo ostala mi je ljubav prema starijim motorima. Zanima me koje je vaše mišljenje vezano za oldtimer motore, to jest što je isplativije. Zanimaju me obli motori (NSU pretis, Puch/tomos sgs 250, MZ ES 175/2 itd.), kakvi su to motori, dijelovi itd..., da li dobro složen takav motor može trajat jednako, ako ne i više nego neki novi motor, znam da su dosta slabi, sve to stoji, ali imaju tu neku čar. Ako možda imate nešto za predložiti ili iskreni savjet, bio bi jako zahvalan, ili bilo kakvu informaciju o gore navedenim motorima, jer sve što sam našao na internetu mi nije previše pomoglo (strani forumi). Hvala još jednom, LP. PS da napomenem, motor bi služio većinom za gradske vožnje, a htio bi i otići na more sa njim (eventualno voziti iza drugu osobu max 70/80km u jednom smjeru).
« Zadnja izmjena: 10 Prosinca, 2020, 14:44:18 Leomatej »
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #1 : 10 Prosinca, 2020, 15:16:29 »
 sa MZ-om bi krenuo na kraj svita.......dobre gume........rezervne platine..i gassssssss
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline Bellof

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #2 : 10 Prosinca, 2020, 15:32:51 »
Do koliko novaca tražiš motor?
 

Offline Leomatej

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Tomos ATX 50c
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #3 : 10 Prosinca, 2020, 15:43:57 »
Ne bi htio da me na kraju košta preko 3000e, estetika mi nije toliko bitna koliko da je motor mehanicki ispravan, znaci masina, elektronika i kocnice, sad ne znam da li sam jako malu cijenu rekao jer je imat oldtimera skup sport  :))
 

Offline Bellof

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #4 : 10 Prosinca, 2020, 16:31:07 »
Može se za te novce naći sve ovo šta ti se sviđa pa čak i četverotaktni motori ozbiljnije kubikaže tipa Moto Guzzi Falcone....
 

Offline Leomatej

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Tomos ATX 50c
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #5 : 10 Prosinca, 2020, 18:27:54 »
Gledao sam taj falcone, ali imam osjecaj da bi do dijelova bilo teže doći nego npr za NSU,
https://www.njuskalo.hr/oldtimer-motori/nsu-pretis-175-cca-oglas-31580319 , vidio sam ovo na njuškalu i odmah se zaljubio u takav oblik karoserije i motora, samo ponavljam, ne znam situaciju sa dijelovima i pouzdanošću, ako netko sastavlja i zna te NSU-ove može slobodno reći svoje iskustvo.
 

Offline Bellof

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #6 : 10 Prosinca, 2020, 19:13:07 »
Navea sam ga kao primjer ne mora to bit Guzzi može to bit i neki drugi proizvođač koji ima taj suza oblik tipa BMW R25.
Zato sam i pita koliko love misliš potrošit, šta se tiće dijelova, dostupnosti, svi osim zapadne njemačke i japana su slabo zastupljeni prvo šta takvi motori su rađeni da traju i sama proizvodnja rezervnih dijelova je bila limitirana a drugo masu tih firmi je propalo a ono šta i egzistira su izbacili iz ponude rezervne dijelove.
Ja da sam na tvom mistu bi gleda veću kubikažu od ove 175 i modele za koje imaš dijelove.
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline veky

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #7 : 10 Prosinca, 2020, 19:22:28 »
Jawa 350 je baš fin komad motora, koji na papiru ne obećaje a fora potegne , ALI i ona i Mz i bilo koji 2t motor preko 125ccm troše puno previše, pa preporuka za 4t motor ipak.

Pomozi podjeli sredi : )
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #8 : 10 Prosinca, 2020, 20:34:43 »
Mz i Jawa, jedni od najopasnijih i najnesposobnijih motora koje sam imao. Traži nešto voznije, upravljivije, nešto što koči, ima dijelova i tako dalje. Mz i Jawu bi s današnjeg gledišta imao samo za ukras
Hrđa bez granica
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline Leomatej

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Tomos ATX 50c
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #9 : 10 Prosinca, 2020, 20:41:29 »
Ovaj BMW R25 je predivan  :shok: ,samo što cijena ovih što prodaju ne ide ispod 5000e, dijelova koliko sam vidio ima u njemačkoj, a imam osjećaj da su to takve mašine da ako je mehanički u dobrom/super stanju da ce trajat još toliko uz minimalna ulaganja, predivan je motor samo da je cijena niža. Jawu nisam ni gledao jer svi kažu da su kočnice i struja užas, jedino sam stavio ovaj MZ es 175 trophy kao primjer jer mi je pokojni djed imao taj motor.
Držim fige da se pojavi prilika za neki ovakav BMW!
Ako netko ima taj R25/2 ili 3 slobodno može reći iskustva, potrošnja, registracija, kvaliteta itd.
 

Offline jeep frik

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #10 : 10 Prosinca, 2020, 20:58:57 »
R25 smo pok.prijatelj i ja dobili na par večeri. Ono sto ti mogu reci da je za eventualne odlaske na more preslab, primjerice jedva smo se dvojica popeli na stari grad Dubovac. Po gradu bi bio OK, potrošnje se ne sjećam. Predložio bih ti nekog Japanca 500 kubika pa nadalje, bit ces zadovoljniji voznim osobinama, pretpostavljam i cijenovno jos uvijek dostupni izuzev pojedinih modela.
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline MOSQUITO

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #11 : 10 Prosinca, 2020, 21:00:29 »
Kao prvo da bi imao oltajmera nužno je da imaš malo više mehaničarskih vještina ili nekoga tko će ti biti od pomoći...noviji motocikli su ipak pouzdaniji i lakši za održavanje.
Ja sam se našao u japancima jednocilindrašima i to je najekonomičnije...(Yamaha sr 250)
 Oldtimeri su mi samo stara ljubav.
 Da BMW 250 ima cijenu...motor je to dosta spor i nije baš za putovanja.
NSU 175 je već agilniji stroj,(meni nije lijep)...stariji brat od 250 ccm je bolja opcija ali rijeđa u ponudi....oba su komplicirana po pitanju mašine,ali mogu se lijepo složiti da budu pouzdani.
Kod mene u Sisku ima NSU 175 cca 2000 e,ako nije prodan,ima BMW 250 oko 3000e ako se gazda odluči prodati(motor je u dijelovima) ima se i dva Guzzija 500...
Eto ako te što zanima povežem te sa vlasnicima
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline Bellof

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #12 : 10 Prosinca, 2020, 21:18:51 »
Ovaj BMW R25 je predivan  :shok: ,samo što cijena ovih što prodaju ne ide ispod 5000e, dijelova koliko sam vidio ima u njemačkoj, a imam osjećaj da su to takve mašine da ako je mehanički u dobrom/super stanju da ce trajat još toliko uz minimalna ulaganja, predivan je motor samo da je cijena niža. Jawu nisam ni gledao jer svi kažu da su kočnice i struja užas, jedino sam stavio ovaj MZ es 175 trophy kao primjer jer mi je pokojni djed imao taj motor.
Držim fige da se pojavi prilika za neki ovakav BMW!

Ako netko ima taj R25/2 ili 3 slobodno može reći iskustva, potrošnja, registracija, kvaliteta itd.

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/bmw-r-25-3-250-cm3-oglas-20930969
https://www.index.hr/oglasi/bmw-r25-2-250-ccm-1953-godiste/oid/1228199

Zna se njih naći a bit će ih i više, nemoj samo srljat i zatupit samo na jedno, ima i drugih modela koji su već sad traženi šta zbog izgleda, kvalitete i perfomansi.

https://www.njuskalo.hr/chopperi/honda-cx-500-c-500-cm3-oglas-28365831
https://www.google.com/search?q=prodajem+honda+cb+350&tbm=isch&ved=2ahUKEwi6r6_CnMTtAhVVtKQKHbcTDPAQ2-cCegQIABAA&oq=prodajem+honda+cb+&gs_lcp=CgNpbWcQARgBMgQIIxAnMgQIIxAnOgYIABAIEB5Q1KoRWIKwEWDdvxFoAHAAeACAAaAEiAGfBpIBBzItMS41LTGYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ8ABAQ&sclient=img&ei=9oDSX7rcCNXokgW3p7CADw&bih=654&biw=1366&client=firefox-b-d#imgrc=6hEVfWYhOtqilM

Pokušaj ti na forum koji je baš za motore, tu sigurno ima članova koji će te uputit na pravu adresu di i kome se javit kad definiraš šta ti se svidi.
 
The following users thanked this post: Leomatej

Offline Leomatej

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Tomos ATX 50c
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #13 : 10 Prosinca, 2020, 21:32:42 »
Znači kažete da je R25 slab i za jednu osobu (imam 67kg), ovu temu sam otvorio jer sam u fazi istraživanja i raspitivanja, kupovina će definitivno pričekat tamo do 3/4 mjeseca, definitivno ne želim srljat i kupiti rupu bez dna, u koju ću lupat novce i tjt. Ova Hondica je super, takav stil mi je isto oke i gledam i na takve motore, meni nije toliko bitna brzina, bitno mi je da se mogu voziti sporednim cestama 70/80 i tjt, na autoput nebi ni novim motorom išao. Hvala Vam na odgovorima i dalje pratim sve šta napišete. Probat ću se još raspitati po drugim forumima. A ovo što kažete da treba mehaničkog iskustva, da to je istina, zato sam otvoren za neka nova prijateljstva  :byeg: ,i želim naučiti raditi na motoru sam, tj servisirati ga i popravljat. Kad bi kupovao nešto definitivno bi gledao da je motor bez ulaganja, da mogu sjest na njega i voziti, znači da nije u djelovima.
 

Offline jeep frik

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #14 : 10 Prosinca, 2020, 21:44:20 »
Ako mozes naci ovako uscuvanu Cx500 C krasnijeg motora nisam vozio od nje! :good: