Autor Tema: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti  (Posjeta: 6010 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jeep frik

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #45 : 07 Siječnja, 2021, 14:47:47 »
Isla je PX ica i na zadnji  s nogama dolje!;)

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3115
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Hrđa bez granica
 

Offline Nero

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #47 : 07 Siječnja, 2021, 16:01:21 »
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
 
The following users thanked this post: jeep frik

Offline Darjan

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #48 : 07 Siječnja, 2021, 16:16:25 »

To mi je od prijatelja i ok je motor
Kako prolazi tehnički?

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline jeep frik

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #49 : 07 Siječnja, 2021, 16:19:28 »
Kako misliš išla i zašto s nogama dolje?

https://www.instagram.com/p/CCvc2BUHtMg/?igshid=ps8juzezupop

https://www.instagram.com/p/CDTika4HEga/?igshid=tqxguxcrqd29
Vidjeh da , inace je s nogama dolje vozio jedan pok.prijatelj pa sam se prisjetio. Nije mi nikada odgovarala prva brzina gore inace OK motor.

Offline Nero

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #50 : 07 Siječnja, 2021, 16:28:54 »
Vidjeh da , inace je s nogama dolje vozio jedan pok.prijatelj pa sam se prisjetio. Nije mi nikada odgovarala prva brzina gore inace OK motor.

Meni je na cbr-u prva brzina gore, valjda mi je zato drag :D :D :D

I najdrazi Vespa video

.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
 
The following users thanked this post: jeep frik

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3115
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #51 : 07 Siječnja, 2021, 17:47:34 »
Kako prolazi tehnički?

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk


Eh to ga nisam pitao ali mislim da je sve to preatestirano, on je picajzla i poštenjak sumnjam da on nešto radi sa strane
Hrđa bez granica
 

Offline Bellof

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #52 : 07 Siječnja, 2021, 21:21:29 »
Meni je na cbr-u prva brzina gore, valjda mi je zato drag :D :D :D

I najdrazi Vespa video



Uuu, 90-tih su u Splitu bila tri vozača vespe koji su bili klasa za sebe, odvjetnik Smrke je bia najbolji od njih!
 

Offline Darjan

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #53 : 07 Siječnja, 2021, 22:09:15 »

Eh to ga nisam pitao ali mislim da je sve to preatestirano, on je picajzla i poštenjak sumnjam da on nešto radi sa strane
Vidim da ima neke sitnice koje se ne mogu atestirati, do prije koju godinu je bio Eldorado na tehničkom, a danas na sreću ili žalost više nije tako.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk

"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Sepra

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #54 : 08 Siječnja, 2021, 10:40:30 »
Uuu, 90-tih su u Splitu bila tri vozača vespe koji su bili klasa za sebe, odvjetnik Smrke je bia najbolji od njih!

daj malo detalja
Nerast
 

Offline Bellof

Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #55 : 08 Siječnja, 2021, 13:25:18 »
daj malo detalja

Vozit je po zavojima da nemoš odvidat vidu na čašici od mašine jer bi se pobrusila je bilo momaka, bili su brzi, sposobni, ali on je iša dalje, zna bi je zaletit i sa zadnjom kočnicom bi je namjerno toliko oboria da bi osta doslovno na latama, podnici di su noge pozicionirane sa tijelom bi balansira u kontra stranu preko volana ko na motocross utrkama da ne padne na pod.
Gas bi bia do kraja odvrnut tako da bi se zavrtia za 360 a onda bi je cimnia i to isto napravia i na drugu stranu.
Kad bi odlazia nakon perfomansa stavia bi noge uz sic na bubrige i tako bi vozia na zadnje kolo.
 

Offline ernesto (CHE)

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 421
Odg: Oldtimer motor, mišljenja i savijeti
« Odgovori #56 : 20 Siječnja, 2021, 13:20:16 »
Govoreći iz osobnog iskustva, bez "cuo sam ovo ili ono", i bez nagovaranja na bilo šta. BMW R25/3 sam vozio par godina i imao sam gore (u stvari imam još) bočnu prikolicu. Istina je da je motor s njom malo anemičan, ali ide na kraj svijeta. Potrošnja sa svim tim teretom je oko 2,5l sa lošim fergazerom. Nije brz, ali ide ide i ide.

MZ ES/2 (Trophy) sam isto s prikolicom vozio deset godina (navodim prikolice jer tako motor trpi puno veće opterećenje), mučio se jer je bio 175, a trebao bi biti bar 250, ali u deset godina nisam ni svjecicu trebao mijenjati. Dakle, ukoliko su motori složeni kako treba, koncepcijski te neće iznevjeriti bez obzira sta ljudi pricaju. To su dobre masine. Od kada sam stavio 250, ide uz svo opterećenje bez problema, a stvarno ga maltretiram. Potrošnja je oko 4,5l.

Govori se ovdje o BMW-jima 500, imam 650 i super motor, ali po meni prevelik za početnika i za grad jer je širok, težak (naravno, u usporedbi s ostalim ovdje nabrojanim) i često se nemreš "preguravati" pa je veća i mogućnost pregrijavanja.

MZ TS 250 kao motor za grad i nekakva manja putovanja, dobro ubrzanje, lagan za upravljanje... sve pet. Kada sam ga složio, odjavio sam BMW-a 650 i koristim se MZ-om. Agilniji je i lakši od BMW-a, meni osobno puno bolji za grad i okolicu. Na veća putovanja nisam išao s njim, ali siguran sam da ne bi bilo problema i ljudi su s takvim motorima masovno putovali. Što je jednostavniji motor to se na njemu manje kaj može pokvariti, a jednostavnije se popravlja. Potrosnja isto tako do 5l.

E sad, savjeti za japance su ok, samo kaj ne znam kakva je servisna mreža. Ukoliko se želiš nešto naučiti o mehanici i kako si sam pomoći ukoliko treba, na tvojem mjestu bih ipak išao na MZ jer ima hrpa literature, jednostavni su za slaganje, ima masu filmića na YouTube-u za skoro svaki detalj, pa nije bed saznati bilo šta od štelanja paljenja do generalke, dijelova ima bez problema i dileri imaju dobro i pregledno uređene stranice i Web shopove, ali šta god da kupuješ idi na origigi ili kvalitetne dijelove i nemoj šparati na tome jer ces morati kupovati ponovno pa ce to nekvalitetno koštati više od kvalitetnog.

Za Enfilde sam cuo svašta, ali isto tako sam vidio da se može bez nekih problema s njim doći od Indije do Europe kopnom.

Brixton, Mash, Thumper... jesu kinezi, ali bi trebali biti složeni po Eu normama i cine mi se kao dobar izbor gdje dobijes novi motor s nekakvim retro dizajnom, nisu veliki i teški i cine mi se kao dobar izbor za ulaz u moto svijet. Na kraju krajeva novi su pa je pretpostavka da ne trerba puno sarafiti po njima, osim naravno redovnih servisa.
MZ KLUB~ http://www.starikotaci.hr/mz
OTK STARI KOTACI~ http://www.starikotaci.hr
VW KOMBI FORUM~ http://vwkombiji.portbb.com/index.php

peugeot 404, bub, baader-meinhof, MZ x 5, BMW (motor), BMW (s prixom), i kajja znam. jos toga