Autor Tema: ROG turist/ PUCH Mini / Steyr  (Posjeta: 23078 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
ROG turist/ PUCH Mini / Steyr
« : 21 Kolovoza, 2015, 16:55:29 »
Rog je zamijenjen za 'neke' maglenke i trebao je biti klasično međunožno guralo .... kod kolega u servisu bicikla sam zamolio da sve stave u rinfuzu i da zamijenimo što treba - zamijenjena jedino jedna 'špica' na kotaču a ostalo u 'superiornome stanju' razmjerno godinama  ... malo masti .... u međuvremenu sam htio očistit bicikl od naljepnica sa skalperom, pa fenom da bi na kraju napravio s...nje, te skinuo sve do čistog željeza ... sreća što kolega ima radionu, pa je uz priču,dvije bicikl obnovljen kak spada .... blatobrani su imali posebnu 'obradu' prvo drot kefom, pa istom kefom na bušilici, pa antirost i tek onda ostalo . . .  kada sam 'ostrugao' sve, premazao sam nekim sredstvom za odmaščivanje ili kaj već, pa je bačen filer (3 dana sušenja ) , ošmirglao ponovno,  te na kraju pošpricano sa nekom posebnom crnom  bojom . . . još dodan novi dinamo, nove ručice, novo zadnje svjetlo, nove naljepnice, novi lanac . . . . ostalo je na slikama ... ukupno sam potrošio cca 400,00 kn bez cijene rada i sl.... usluga bojanja te filer je na onu prijateljsku : Bog plati . . .

Razlog kupnje/zamjene : obzirom da u lijepome nam Međimurju krađa bicikala je već normalna stvar, a imam noviji Trek, pa da nisam u strahu eventualnog nestanka istog, nabavio sam taj bicikl koji uglavnom voze Romi ili ti ga cigani, pa nije baš neka meta .. iako sada puno bolje izgleda ....

ovo je njegovo originalno stanje kad je spreman za 'transport' u moje vlasništvo :
 . . .






















« Zadnja izmjena: 28 Listopada, 2015, 17:09:20 YUREEK »
Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline Hercules

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SK
Odg: ROG turist . . . '80 - te
« Odgovori #1 : 21 Kolovoza, 2015, 18:05:56 »
Nije loše  ;D Dobar sic  :thmbup:

Razlog kupnje/zamjene : obzirom da u lijepome nam Međimurju krađa bicikala je već normalna stvar, a imam noviji Trek, pa da nisam u strahu eventualnog nestanka istog, nabavio sam taj bicikl koji uglavnom voze Romi ili ti ga cigani, pa nije baš neka meta .. iako sada puno bolje izgleda ....

Tu nisi u pravu, baš zato i je meta  :blush2:
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoza, 2015, 18:08:48 Hercules »
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist . . . '80 - te
« Odgovori #2 : 21 Kolovoza, 2015, 20:13:50 »
Nije loše  ;D Dobar sic  :thmbup:

Tu nisi u pravu, baš zato i je meta  :blush2:

Bio nekoliko puta ispred trgovačkog centra, nezaključani ... ni da netko pogleda ... samo, ne želim da nestane ... moram nabaviti neki lokot na broj, ali it tih godina ili ću napraviti čisti lanac u crijevo za vodu i lokot . . . .
Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline Hercules

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Lokacija: SK
Odg: ROG turist . . . '80 - te
« Odgovori #3 : 21 Kolovoza, 2015, 20:37:46 »
Bio nekoliko puta ispred trgovačkog centra, nezaključani ... ni da netko pogleda ... samo, ne želim da nestane ... moram nabaviti neki lokot na broj, ali it tih godina ili ću napraviti čisti lanac u crijevo za vodu i lokot . . . .

Trelock ili ABUS, nema treće za lokot.  :perfeto:
 

Offline crna ovca

Odg: ROG turist . . . '80 - te
« Odgovori #4 : 21 Kolovoza, 2015, 20:48:55 »
odlično izgleda :good:

...samo pazi da neki cigo ne napravi zamjenu "staro za novo" pa ti ostavi svoju kramu  :hi:
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist . . . '80 - te
« Odgovori #5 : 22 Rujna, 2015, 19:16:51 »
slučajno ostavio bicikl kod prijatelja, vidio drugi prijatelj koji želi takav ŽENSKI bicikl za nekog ... nema novce, ok, prijatelj je .... da li može zamjena za Steyr 2 brzine u skoro tip top stanju - vidio i dogovorio da može . . . slike krajem tjedna . . .
« Zadnja izmjena: 23 Rujna, 2015, 16:29:05 YUREEK »
Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist . . . '80 - te / PUCH Mini
« Odgovori #6 : 08 Listopada, 2015, 15:44:43 »
da ne otvaram novu temu, nabavio i ja jedan Puch dječji . . . ide u rinfuzu pa slaganje -  naručene nove gume, nabavljeni novi blatobrani jer su ovi od većeg bicikla  i još neki dijelovi . . . ako nabavim nove naljepnice, ide na kompletno farbanje, ovako samo lagani prijelaz . . .
Sve kugle su na broju i nigdje nema lufta . . .







Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist . . . '80 - te / PUCH Mini
« Odgovori #7 : 08 Listopada, 2015, 15:46:26 »
konačno stigle nove gume, kotači centrirani ....
malo zanimacije dok vani kiša pada . . .

dobri stari Purol .....  :good:




Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: ROG turist . . . '80 - te / PUCH Mini
« Odgovori #8 : 09 Listopada, 2015, 11:40:21 »
A bome bi i dobar lajk bio za - predstavljanje.  :)) :))

http://www.oldschoolhr.com/forum/index.php?board=32.0

Dobro došao na Forum, o ljubitelju Purola.  :friends:  :drinks:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist . . . '80 - te / PUCH Mini
« Odgovori #9 : 09 Listopada, 2015, 20:29:31 »
nisam si mislio da će sklapanje bicikla potrajati cijelo poslijepodne ....  prvo krenuo da bude sve original, onda ipak dodali malo 'novijih' stvari - nogica, novi lanac, popravili donekle štitnik lanca ....











Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline studentt

Odg: ROG turist . . . '80 - te / PUCH Mini
« Odgovori #10 : 10 Listopada, 2015, 08:49:52 »
Ali je kao bombon
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist/ PUCH Mini / Steyr
« Odgovori #11 : 28 Listopada, 2015, 17:13:56 »
i konačno stigao ... ali .... original felge ću dati raditi sa novim žbicama . . . trenutno su gore crne sa bijelom sredinom, a original su sa zelenom sredinom ... ostalo je donekle original ( osim pedala i sjedala ) ....
Hm, vožnja na njemu ? da je viši volan, bilo bi ok, ovako ipak dajem jedan bod više Rog-u.





Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist/ PUCH Mini / Steyr
« Odgovori #12 : 22 Studenoga, 2015, 16:50:14 »
i vrag mi nije dal mira, nabavio malo stariji RoG .... bude posla preko zime ... nisam ga stigao poslikati u kompletu, ali relativno je zdrav ..bude to nova 'črna ruža' . . . .

Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist/ PUCH Mini / Steyr
« Odgovori #13 : 11 Siječnja, 2016, 19:28:09 »
 i tak ... krenulo je pomalem .....





Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: ROG turist/ PUCH Mini / Steyr
« Odgovori #14 : 08 Veljače, 2016, 16:31:38 »
kolega slaže jedan stariji Steyr, pa potražujemo blatobrane za njega ... ako tko ima .....

Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .