Autor Tema: Zastava auto servis Zagreb  (Posjeta: 6534 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Katramaniac

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 555
  • Thanked: 27 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Renault 4 GTL 1990., Renault 11 1984.
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #15 : 04 Travnja, 2020, 11:09:27 »
Zbunjuje adresa- Beogradska ulica i to na servisnoj kartici koja je po tablici auta ZG 514-386 iz druge polovice 80-ih, a ta se ulica tada zvala Proleterskih brigada... Beogradska je bila do nekih početka 70-ih ako se ne varam.
Uglavnom, radi se o današnjoj Vukovarskoj ulici, točnije o ovoj zgradi na lokaciji Vukovarska 37b

https://www.google.com/maps/@45.7999615,15.9694589,3a,75y,325h,95.19t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKwPllL6QdWE1IAHrxCDaBw!2e0!7i13312!8i6656

Motel PTT je najvjerojatnije današnji Hotel International u Miramarskoj 24.
RENAULT - des voitures à vivre
 

Offline Sin

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Požega
  • Vozilo:: Yugo Cabrio
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #16 : 04 Travnja, 2020, 13:08:58 »
Našao sam aukciji fotografije brošuru PTT motela servisa, Zastava auto se nalazila na 200m udaljenosti.
Bila bi mi velika pomoć kada bi mi netko na google karti označio lokaciju Zastava auto Zagreb ili ako ima fotografije objekta.



 

Offline werdas

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #17 : 04 Travnja, 2020, 14:06:25 »
https://goo.gl/maps/Fnjyj5Va3jYtbuh86


Danas je to stanica za tehnički u folnegovićevoj
Iza je HT zgrada
 

Offline Sin

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Požega
  • Vozilo:: Yugo Cabrio
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #18 : 04 Travnja, 2020, 14:40:17 »
Hvala puno. Na karti bi to trebalo izgledati ovako:
 

Offline werdas

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #19 : 04 Travnja, 2020, 15:41:44 »
Hvala puno.
Nema na čemu.
Tak je dobro si kartu pogodio...znao sam da je sadašnja murja bila ta zastava al nisam znao za ovaj servisni dio di je sad STP.

 

Offline krntija

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #20 : 04 Travnja, 2020, 20:14:15 »
PTT servis i Zastava -auto nemaju veze jedno s drugim osim kaj su bili u istoj ulici tj. na auto-putu!!
Taj Prospekt imam odavno ali negdje u dubinama arhiva!!!  Tu i tamo se nudi na netu aukcijama ili njuskalu za kupiti!
Prekrasan prospekt!! :smajlold:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline Sin

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Požega
  • Vozilo:: Yugo Cabrio
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #21 : 04 Travnja, 2020, 20:37:34 »
PTT servis i Zastava -auto nemaju veze jedno s drugim osim kaj su bili u istoj ulici tj. na auto-putu!!
Taj Prospekt imam odavno ali negdje u dubinama arhiva!!!  Tu i tamo se nudi na netu aukcijama ili njuskalu za kupiti!
Prekrasan prospekt!! :smajlold:
Pozdrav,
Hvala na komentaru, htio sam pitati da li sam dobro na karti označio lokaciju Zastava auto Zagreb. Pomoću brošure PTT servisa i uz pomoć člana foruma werdas smo našli lokaciju na Google kartama PTT servisa i motela. Znam da Zastava auto i PTT nisu imali veze, ali su direktori iz Zastave boravili u PTT motelu tijekom izgradnje Zastava auto kompleksa objekata koji su bili oko 200m udaljeni. To nam je bilo važno da odredimo lokaciju Zastava Auto Zagreb servisa. Bilo bi odlično ako netko ima fotografiju Zastava auto Zagreb servisa iz tog perioda. Hvala svima na komentarima i pomoći.
« Zadnja izmjena: 04 Travnja, 2020, 21:53:37 Sin »
 

Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #22 : 22 Rujna, 2020, 20:50:18 »
Prva Fiat Argenta koja je došla u Rijeku na svoj prvi servis u Autoservis di je danas tamo parking

 

Offline krntija

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #23 : 16 Svibnja, 2021, 14:23:01 »
Nesto kopam po mojim fotkama i otkrijem ovu vrlo zanimljivu i raritetnu fotku za ovu temu! Negdje sam citao da su samo stavljali nase gume i benzin u rezervoar i to je bila kao montaza domaceg 132!! Evo dokaza da bas nije tako!! Ispred Objekta Zastave auto Zagreb,  na starom auto-putu, pun parking obojanih karoserija spremnih za montazu domaceg Zagrebackog Fiata Zastave 132!! Zelene, plave, crvene , bijele, za svaki ukus, rekli bismo!! Ja uzimam onu zelenu!! :biggrin:  Slikano sedamdesetih godina.

++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 
The following users thanked this post: marin_k, goran16v, tomtom

Offline tempo gti

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #24 : 24 Siječnja, 2022, 21:53:44 »
Pocetkom 2000 ih godina privatna inicijativa pod vodstvom voje mandic je nakon 1991 uvezla u hrvatsku ponovno yuga i Floridu i sam sam vlasnik jednog tempa in medjutim u salonu koji je bio na novoj cesti bio je jedan yugo Cabrio pa s obzirom da ih u hr ima samo 4 komada koja su na životu gdje je zavrsio ovaj <br /><br />
vozim zastava tempo 1.3 efi
ZASTAVA the best cars of al time






[/URL]
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #25 : 26 Siječnja, 2022, 18:29:21 »
Sta nemaju cazini iz kriza jednog ili 2 komada?
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #26 : 26 Siječnja, 2022, 19:01:52 »
Jedan metalik plavi sam vidio tamo. Bio je srebrni i limun žuti u Zagrebu ako nisam prolupao.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline tempo gti

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #27 : 26 Siječnja, 2022, 20:34:19 »
Sta nemaju cazini iz kriza jednog ili 2 komada?

jednog imaju plavog oni
vozim zastava tempo 1.3 efi
ZASTAVA the best cars of al time






[/URL]
 

Offline tempo gti

Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #28 : 26 Siječnja, 2022, 21:02:59 »
Jedan metalik plavi sam vidio tamo. Bio je srebrni i limun žuti u Zagrebu ako nisam prolupao.

sva 4 koja su ostala su uvoz iz yugoslavije znaci do 91 godine a ovaj iz magneta je novi 2003 godiste
vozim zastava tempo 1.3 efi
ZASTAVA the best cars of al time






[/URL]
 

Offline sven

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1188
  • Thanked: 25 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZG
  • Vozilo:: youngschool punoljetnici
Odg: Zastava auto servis Zagreb
« Odgovori #29 : 27 Siječnja, 2022, 10:35:33 »
Meni je ostalo u sjećanju da tada Cabrio iz nekog razloga nije mogao dobiti homologaciju za hrvatsko tržište, tako da je vrlo vjerojatno da je taj crveni iz spota vraćen natrag proizvođaču odnosno nije ni prodan kod nas.