Autor Tema: ascona 10 god na mjestu  (Posjeta: 9588 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pelepelezg

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1308
    • http://www.youtube.com/user/pelepelezg
  • Lokacija: Vrapče
  • Vozilo:: kadett d c20let corsa a 2x c20xe
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #15 : 02 Prosinca, 2014, 20:06:52 »
nakon 10g ne paljenja i ne micanja iz garaze izvadio sestricninu fijesticu 1.1 koja je bila parkirana u limenoj garazi, nasipao pol deci ulja u svaki cilindar (bespotrebno), promjenio akumulator i zapalio na cep novog benzina ostatak radila na stari benzin od 10g. nasipao 10l novog benzina, napravio servis, promjenio gume i auto radi dan danas ko singerica (2g kasnije) i ducanski je primjerak tog auta (nisam mogle vjerovat da nakon 10g nesto tak moze zapalit i radit)


 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #16 : 02 Prosinca, 2014, 22:37:15 »
nesto slicno sam i ja napravio prije jedno 3,4 godine kada nije bila paljena duze vrijeme malo svjecice pocistili mrvicu benzina u fergazer i upalila bez problema...sad je ipak duza voznja pa bi bio oprezniji ali eto ja sam ziheras pa reko da pitam iskusnije kolege.Lijepa je fiestica imali smo mi jednu doma mk1 fiestu crvenu malo sportski sredenu tata je sredio taj auto...prvi autic kojeg sam vozio i dobio prvi osjecaj za volanom...nikad ga necu prezalit poklonio ga je stricu i sad negdje trune u nekom selu ali nisam joj uspio uc u trag da ga vratim nazad na cestu... jos da je nac xr1....
 

Offline marko2702

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #17 : 06 Prosinca, 2014, 16:00:20 »
ja mislim da treba na tehnički pregled za probne, osim za one probne koje se izdaju na policiji ali te vrijede 3 dana i mislim da sluze samo za odlazak na tehnički pregled ili tak nekaj
 

Offline cake

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4029
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #18 : 06 Prosinca, 2014, 17:40:44 »
Za tako dugu voznju problem bi ti mogla predstavljat gumena crijeva od hladenja,ako se prigriju a dugo auto nije radilo mogla bi puknit
KONTRA MRAKU,KONTRA SILI!!!
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #19 : 06 Prosinca, 2014, 17:49:48 »
da...valjda bi se toga sjetio kad bi otvorio haubu malo...nis stavaljam i to na popis...znaci barem nekih 2500kn...tu su gume najveci iznos ako uspijem stavit neke od drugih autiju super...
 

Offline Yellow bird

  • Junior member
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: Opel Kadett B coupe
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #20 : 06 Prosinca, 2014, 17:54:16 »
Ja sam svog Kadetta iz Vž u ri na probama vozio,otišao gore na tehnički,dobio probe,kad sam došao u rijeku platio ostatak i registrirago ga,ugl moraš prvo na tehnički i onda imaš tjedan dana fore s probama.
 

Offline nikola_abarth

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #21 : 06 Prosinca, 2014, 19:24:34 »
uplatiš osiguranje, ne znam koliko je minimalno, 3-4-7 dana.. u mupu digneš probe, 3 dana vrijede, sve skupa oko 150kn i vozi, bez vanrednog tehničkog
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #22 : 06 Prosinca, 2014, 19:34:57 »
znam bas sam se raspitivao o tome...tak cu i napravit samo pitanje kad...
 

Offline linoleumboy

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #23 : 06 Prosinca, 2014, 19:48:48 »
ove probe od 3 dana su probe za otic na tehnicki pregled i na njima se nesmije vozit od primjer od karlovca do zagreba, samo od mjesta stanovanja do najblizeg teh. pregleda, sve ostalo se vozis na svoju ruku....mada imas rupe u zakonu i kazes da ides na atest u cvh zagreb ili gorica nisam siguran tocnu lokaciju...tako sam ja napravio da se dopeljam do zg i nazad bez brige....ali to ti sve ovisi od PU i onoga tko ce ti te probe pisat
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #24 : 28 Lipnja, 2018, 10:30:51 »
Evo malo da osvjezim temu... ascona je prije god mehanicki dovedena u solidno stanje vozena je preko ljeta te opet spremljena u garazu dok se ne sredi garaza kod mene doma... te se nadam njenom dolasku sljedeci mjesec.
Zgodan detalj je taj da mi je deda nasao racun kada ju je kupio 1979 u Munchenu ako se ne varam... te ima sve pripadne racune servisa i rezervnih dijelova.Uvijek mi je u šali ko klincu govorio da on to sve cuva za mene i da bolji auto necu vozit jer ih nece bit u moje vrijeme a ja sam mu znao govorit da ju sacuva za mene da mi bude prvi auto, na kraju mi nije prvi auto ali jos uvijek je deda jedini vlasnik a ja prvi kojem daje kljuceve u ruke.




« Zadnja izmjena: 28 Lipnja, 2018, 10:53:55 askonaš »
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #25 : 29 Kolovoza, 2019, 21:30:01 »
Evo napokon nakon dugo vremena sam dosao u mogucnost da se pozabavim askonicom, auto je napokon prebacen u garazu i moram ga pohvaliti da nakon prakticki redovnog servisa je prevalio put od 350km, malo su radili problem kocioni cilindri ali je sve rijeseno putem, ali na uzbrdicama nije nikako imao snage... karburator naravno ociscen, nova razvodna kapa, filteri, platine sredene itd itd... no o tome u nastavku... i zamolio bi admina da slobodno prebaci temu u garazu.



 

Offline st-ipe23

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 20
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kaštel Lukšić
  • Vozilo:: Opel Ascona A
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #26 : 29 Kolovoza, 2019, 22:15:15 »
Moja je isto lezala oko 9-10god u garazi..ali bi se upalila povremeno..osnovno sam promino bio eevo do sad od kad je u mene 8000km sam napravio a 2god je u mene ;D
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #27 : 31 Kolovoza, 2019, 07:40:39 »
Prvi zahvat u garazi je bilo stelanje paljenja i zamjena kablova i novi kocioni cilindri... ali to jos nije rijesilo problem cukanja pri konstantnom gasu i zagrijavanja kotaca... prijetio sam da dosta smrdi po benzinu vjj je smjesa prebogata a i sumnjam na pumpu goriva... ali najveca enigma su mi straznje kocnice... zamjenjeni su cilindri sve je ocisceno nastelana rucna kako spada, ozracen sistem ali nakon 10tak kocenja osjeti se kako straznje kocnice rade posao i kada nebi trebale  :scratch_one-s_head:. Svaki savijet je dobrodosao  ;D.

evo i slikica motornog prostora


« Zadnja izmjena: 31 Kolovoza, 2019, 07:55:43 askonaš »
 

Offline Adam.

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #28 : 31 Kolovoza, 2019, 22:04:59 »
Zadnje kočnice na doboše ?
Prvo provjeriti dali su cilindrići 100% ispravni, drugo sva crijeva provjeriti (željezna i gumena ako ima) zna se desiti da je malo samo stisnuto i s vremenom počne blokirati kotače (to se kolegi dešavalo na Mercedesu 190), zatim provjeriti sajle ručne i same pakne sa mehanizmom i oprugama, nekad i te oprugice znaju zajebavat...

Ako je na čeljusti, onda može biti problem ili u samim čeljustima ili opet crijeva

ABS pretpostavljam nema, tako da u njemu nebi trebao biti problem  :biggrin2:

Sretno
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #29 : 07 Rujna, 2019, 14:25:45 »
A izgleda da je master u banani, makar je vec jednom mijenjan, cilindri novi crijeva ovako vizualno dobra, sistem je ozracen novo ulje... no sad se zabavljam sa stelanjem karburatora, pa bih molio ako mi netko moze reci kako ispravno to odraditi jer internet do sada nije bio od velike pomoci, rijec je o solex 30/35 pdsi (t), veliku sumnju daje ova račva za gorivo prije karburatora pa nisam ni siguran treba li ona biti ovdje... evo i slika pumpe za benzin koja je isto sumnjiva...