Autor Tema: Honda Civic 1.6i-16  (Posjeta: 11576 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bellof

Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #15 : 25 Veljače, 2016, 09:19:46 »
Nije bilo V-tec-a jer je prvi V-tec ugrađen u Hondu civic 1991 godine. Do onda je D16A9 bila najjača verzija motora koja se ugrađivala i u CRX.
Razlika između ove i civica s Vtecom (zvan IVT ili EE9 itd) je u farovima, žmigavcima, braniku, haubi, natpisima, unutrašnjosti, diskovima. Uglavnom bilo je razlike ali ne toliko primjetne. Vecini izgledaju isto.
Moja je proizvedena baš u Japanu.

PS. 4 gen se proizvodila 1988-91, a peta 1992-95, znaci ti si vozija od 6 do 8 gen civice.


Juriću je li ovaj podatak za VTEC verzije toćan, pitam jer evo ovo mi je prvi put da sam čua za taj podatak, doduše moram priznat da i nisam upoznat sa oznakama agregata i ostalih koje ti spominješ ali to nije ni bitno. I ja sam ima to zahvalno auto, i ako se ne varam moja je kupljena krajem 1990 u sloveniji (autokomerc) koji je te Honde prodava jeftinije nego šta su bile u njemačkoj, moja je bila "obićna verzija 90 ks" ali ono šta me buni je da je te godine od hrpe tih auta šta su splićani pokupovali, među raznim modelima su bile i dvi civic VTEC, jednu je vozia jedan ronioc a drugu jedan vaterpolista.
 

Offline Juric

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Primošten
  • Vozilo:: Honda Civic 1.6i-16
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #16 : 25 Veljače, 2016, 10:14:37 »
101% točan. Prvi vtec u civicu je bija ugrađen 1991. godine, oznaka motora je B16A1, 150ks
 

Online OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #17 : 25 Veljače, 2016, 10:41:22 »
2003. sam tražio auto, isključivo 5 GTt ili CRX, pa je upala i vožnja jedne crne 1.6 16v Civicice, načipane. Ludilo, nisko, lagano i brzo, ali nismo se dogovorili oko cijene. Isprobao sam i par CRX, koji su mi ipak draži, jedan je imao naknadno ugrađen V-TEC, al je bio totalno s :anal:, nisi ga mogao ni ravno vozit. Drugi je bio prekrasni 1.6 16v, ali tip je bio neki muljator, pa mi Honda nije bila suđena.
V-TEC se u CRX ugrađivao od 1990.g.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline Juric

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Primošten
  • Vozilo:: Honda Civic 1.6i-16
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #18 : 25 Veljače, 2016, 13:18:28 »
101% točan. Prvi vtec u civicu je bija ugrađen 1991. godine, oznaka motora je B16A1, 150ks
ispricavam se na krivom podatku. Vtec se u Civica i CRX pocea ugrađivati 1990., međutim rjeđe će te naići na godinu proizvodnje 1990. U izgledu nema nikakve razlike.
 

Offline issigonis

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Zagreb (Travno)
  • Vozilo:: inno mini cooper 1300 export x2...imv mini 1000...mini 1330
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #19 : 25 Veljače, 2016, 13:42:43 »
Tamno zelena metalik.VTEC...
drugacija prednja hauba(fizicki ne stane od bilo koje druge) jer zbog visine ima izbaceno prema van srednji dio za razliku od svih drugih modela kao i zadnje macije oko izmedu lampi (fizicki isto) ali je imal oznaku.to je bilo jedino iz vana drugacije.
4 diska kao i 16. 16v ali veci promjer nego na 1.6 16v ako se netko zagledao.drugo je bilo isto.od mehanike je sve bilo drugacije,od poluosovina na dalje.interijer je bil isti ko u 1.6 16v,nijansu tamniji štof(onaj prugasti) ali su satovi bili drugacijih oznaka.
sad se vise ne sjecam jesu bili kotaci isto 14" ili cak mozda i 15",celicne crne felge
auto je bio orginalan 100%.

Nisam ni prije niti poslje niti vidio niti vozio niti jednu iz te serije (1991. god.)
« Zadnja izmjena: 25 Veljače, 2016, 14:00:04 issigonis »
Svi su ovde ludi,a samo ja imam papire..
 

Offline Juric

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Primošten
  • Vozilo:: Honda Civic 1.6i-16
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #20 : 25 Veljače, 2016, 14:19:43 »
Tamno zelena metalik.VTEC...
drugacija prednja hauba(fizicki ne stane od bilo koje druge) jer zbog visine ima izbaceno prema van srednji dio za razliku od svih drugih modela kao i zadnje macije oko izmedu lampi (fizicki isto) ali je imal oznaku.to je bilo jedino iz vana drugacije.
4 diska kao i 16. 16v ali veci promjer nego na 1.6 16v ako se netko zagledao.drugo je bilo isto.od mehanike je sve bilo drugacije,od poluosovina na dalje.interijer je bil isti ko u 1.6 16v,nijansu tamniji štof(onaj prugasti) ali su satovi bili drugacijih oznaka.
sad se vise ne sjecam jesu bili kotaci isto 14" ili cak mozda i 15",celicne crne felge
auto je bio orginalan 100%.

Nisam ni prije niti poslje niti vidio niti vozio niti jednu iz te serije (1991. god.)


vec sam navea koje su bile razlike, ono sta sam rekao da nema razlike između 1990 i 1991 godine mislija sam na IVT modele (Vtec modele).
Gdje je tvoja završila? Inače na Honda forumu više manje se znaju gdje su jer ih je malo.
« Zadnja izmjena: 25 Veljače, 2016, 14:27:46 Juric »
 

Online OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #21 : 25 Veljače, 2016, 14:24:47 »
Prednji žmigavci na V-TEC Civicu i CRX su bili tanji ali povučeni i na bokove ( kao na Renaultu 5 npr.)
Branici t.j. spojleri dublji i kompletno lakirani ( kod 16V je doljnji dio bio mat crni, nelakiran), felge su bile alu 15 cola petrokrake. Vjerojatno je bilo još sitnica poput stražnjeg spjlera na CRX.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline issigonis

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Zagreb (Travno)
  • Vozilo:: inno mini cooper 1300 export x2...imv mini 1000...mini 1330
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #22 : 25 Veljače, 2016, 22:13:53 »
Kao i swift gti i accord tdi ( '96. god. model, koji nije niti zasluzio nositi Hondinu znacku po meni-to je bilo ljepo upakirano smece ,za razliku od benzinca,totalni promašaj)- krajnja destinacija vrlo vjerovatno ili raskopana u djelove ili autootpad.
nakon 173 vlasnika i izivljavanja.jedino je znala jos neko vrijeme doci  kazna jer je auto bio prepisan svaki 5. put.

jedino se onaj preružni Shutle 4WD nikako neda.nije godinama registriran,a lik koju ga je kupio od mene ga svakodnevno masakrira po nekim šumskim stazama.i kaj je najgore sad su uz jedan plavi iskrsnula jos dva ista ko moj (ona bordo njihova boja) :suicide:
Ja sam Shutle kupil sa kvarom (iz DU je dosao) pa je stavljen noviji 1.5 vtec unutra umjesto obicnog 1.6.ali na kraju nigde nije bilo polovnih poluosovina (niti kod Braneta niti kod Novosela),a razlika je bila u broju zubi,pa mi je Novosel nekaj skrpal i to joj je presudilo za prodaju.
« Zadnja izmjena: 25 Veljače, 2016, 22:25:33 issigonis »
Svi su ovde ludi,a samo ja imam papire..
 

Offline Juric

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Primošten
  • Vozilo:: Honda Civic 1.6i-16
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #23 : 26 Veljače, 2016, 08:21:58 »
klasična priča za Honde. Teško je naći dobro ocuvanu, ali kad je nađeš uzimaj jer su super auta.
4 gen je najteže naći u dobrom stanju.
 

Offline Bellof

Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #24 : 26 Veljače, 2016, 11:45:47 »
ispricavam se na krivom podatku. Vtec se u Civica i CRX pocea ugrađivati 1990., međutim rjeđe će te naići na godinu proizvodnje 1990. U izgledu nema nikakve razlike.

To me i zbunilo jer kako sam i napisa, ako se dobro sićam moja je bila 90-to godište a uz nju od svih ostalih modela koji su došli u Split bile su i te dvi civic VTEC, crna i siva. Interesantno te godine autokomerc zbog cijenovno smišne ponude tih auta nije ima ni jednu CRX VTEC na lageru tako da iz te prve ture u Split su došle dvi crne CRX kod jednog doktora i dekana srednje škole. Crnu civic VTEC sam moga minjat za svoju već nakon 6 miseci ali je ta kombinacija propala, siva se mogla kupit par godina kasnije karoserijski totalna šteta i mislim da je kupia Zdravko Vuletić koji je drža Hondin servis (viđa sam je jedno vrime u njega) i rasproda u dijelove.
 

Offline TheBIG

Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #25 : 26 Veljače, 2016, 14:23:27 »
Brkaju se kruške i jabuke
Civica i crx-a ima more sa vtec-om 1.5 motori    al to su jedno bregaši tako da honda vtec neznani ništa kad neko kaže  jer može bit 3 stage vtec  ekonomicar ili 2 stage obicni

u 4 generaciji ''samo se cijeni'' i-vt a to je famozna b serija motora i kopletno je drugačiji prednji kraj
i u splitu ima samo jedan crni  crx i-vt šta se vozi originalni 
 

Offline Bellof

Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #26 : 26 Veljače, 2016, 15:33:05 »
Brkaju se kruške i jabuke
Civica i crx-a ima more sa vtec-om 1.5 motori    al to su jedno bregaši tako da honda vtec neznani ništa kad neko kaže  jer može bit 3 stage vtec  ekonomicar ili 2 stage obicni

u 4 generaciji ''samo se cijeni'' i-vt a to je famozna b serija motora i kopletno je drugačiji prednji kraj
i u splitu ima samo jedan crni  crx i-vt šta se vozi originalni

Ja sam i mislia na tu i-vt kad sam spominja Splitske civice, a ta crx i-vt originalan bi po meni tribala bit ona crna tablica 550 nešto, mislim da je to ona ista šta je prije 23-24 godine dovedena iz italije.
 

Offline Juric

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Primošten
  • Vozilo:: Honda Civic 1.6i-16
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #27 : 26 Veljače, 2016, 17:18:37 »
Brkaju se kruške i jabuke
Civica i crx-a ima more sa vtec-om 1.5 motori    al to su jedno bregaši tako da honda vtec neznani ništa kad neko kaže  jer može bit 3 stage vtec  ekonomicar ili 2 stage obicni

u 4 generaciji ''samo se cijeni'' i-vt a to je famozna b serija motora i kopletno je drugačiji prednji kraj
i u splitu ima samo jedan crni  crx i-vt šta se vozi originalni

nemoj buniti ljude jos vise  :P.
Do 1991 godine je bilo vrlo jednostavno, VTEC je bija DOHC vtec B serija motora (ono na sta vecina misli kad kaze VTEC), kasnije su dosle D serije vtec SOHC i VTEC-e koji jos vise buni ljude.
Ali to su motori koji su kasnije došli, tako da nisu bitni u ovoj priči.
 

Offline issigonis

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Zagreb (Travno)
  • Vozilo:: inno mini cooper 1300 export x2...imv mini 1000...mini 1330
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #28 : 26 Veljače, 2016, 18:15:38 »
Napravio sam hrpu kilometara u modelima do '91/2 i seriji nakon "jajeta".i to su modeli koji mi spadaju medu najdraze aute.ali gledajuci srcem uvjek bi idabrao model do '92.

"Jaje"mi nikad nije sjeo kao model,bez nekog razloga,mada ne sumnjam u njegovu kvalitetu.
jedino mi je jako žao što su nestale (serija do '91.)ima puno više auta umjesto kojih bi ih rado vidio na cesti
Svi su ovde ludi,a samo ja imam papire..
 

Offline Juric

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Primošten
  • Vozilo:: Honda Civic 1.6i-16
Odg: Honda Civic 1.6i-16
« Odgovori #29 : 06 Ožujka, 2016, 00:09:31 »
ljetni set...