Autor Tema: Citroen CX Prestige  (Posjeta: 43201 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline el classico

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #195 : 26 Veljače, 2021, 08:36:17 »
Da, samo ne može poletit.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #196 : 26 Veljače, 2021, 08:47:35 »
Da se to sredit  ;D
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline gogo_st

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #197 : 12 Ožujka, 2021, 21:35:59 »
Bas je mocan vako plosnat
nema slika u potpisu
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2035
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #198 : 01 Kolovoza, 2021, 12:37:03 »
CX stigao i u Slavoniju. Kad razmislim u mom selu se nije vozio CX još od početka osamdesetih kad ga je imao moj otac. Prije puta je dobio dugo traženu žaluzinu na zadnjem staklu. Na zadnjem sjedištu je sad hladovina. Osim gužvi na cestama put prošao odlično. Bili smo prilično natovareni  ali mu nije problem. Može pratiti moderne aute, a na uzbrdicama i ostavljamo neke. Ovo mu je prva vožnja za HR i tek sad vidim kako je dobar auto za dulja putovanja. Nema namještanja u sjedištu, ništa ne boli, stvarno udoban. Jedini "problem", novi set kotača ne odgovara opsegom 100% originalu pa mi pokazuje manju brzinu od stvarne. Mercedesima morao često prelaziti na lijevu traku zbog onih neravnina na ZG obilaznici i prije Županje, Citroen to ne osjeti. On pita "ima li toga još" ;D





 
The following users thanked this post: petak, jeep frik, alfa fun, Insima_RS

Offline Čuvitar

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #199 : 01 Kolovoza, 2021, 12:56:49 »


Sent from my M2010J19SY using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline romyo

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #200 : 01 Kolovoza, 2021, 15:34:51 »
Bravo i za CX i za gazdu mu....
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline OLD WEBER

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #201 : 01 Kolovoza, 2021, 18:27:22 »
Prava krstarica! :hi: :thmbup:
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline petak

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #202 : 01 Kolovoza, 2021, 19:50:40 »
To je divota.
Potegnut iz Dojčlanda sa CX je hvale vrijedan potez.
Treba ga voziti i uživati u svemi što nudi.
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline old dog

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #203 : 01 Kolovoza, 2021, 21:55:27 »
Impozantan je bio onda dok je bio u “vremenu” a sad još i vise.
///// uno 1.9 TD
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline LF1997

  • Oldschool member
  • Postova: 4
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: Škoda Favorit
Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #204 : 01 Kolovoza, 2021, 22:23:35 »
Auto je čisto savršenstvo, posebno unutrašnjost. Svaka čast!!  :perfeto: Ima jedan u Rijeci, par kuća dalje od moje, tamnoplavi s crnim krovom. Koliko mogu vidjet izdaleka mislim da je Prestige prve serije, samo stoji cca 10-ak godina, ali i dalje u dosta dobrom stanju. Svako toliko malo zastanem i bacim oko na taj auto.
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline chaos

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #205 : 01 Kolovoza, 2021, 23:42:37 »
Citat: sigmafahrer
Jedini "problem", novi set kotača ne odgovara opsegom 100% originalu pa mi pokazuje manju brzinu od stvarne.

Pošto san zavidan i malkice ljubomoran  :blush2: ... niš dobro ..... meni nekako te "otvorene" felge na CX nikako ne leže  :nea:
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline el classico

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #206 : 02 Kolovoza, 2021, 01:21:47 »
Baja, šta reć, ludilo od auta.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #207 : 02 Kolovoza, 2021, 08:29:06 »
Pošto san zavidan i malkice ljubomoran  :blush2: ... niš dobro ..... meni nekako te "otvorene" felge na CX nikako ne leže  :nea:

Čak bi se i složio, nisu dovoljno lude. Ove su isto te TRX milimetarske?
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fcitroenvie.com%2Fa-special-era-at-the-end-of-series-1-cx-turbo-models%2F&psig=AOvVaw2vSWOZ1UjJGCqIvoMkakCT&ust=1627971911745000&source=images&cd=vfe&ved=0CAsQjRxqFwoTCNC0lpTakfICFQAAAAAdAAAAABAh
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Online jeep frik

Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #208 : 02 Kolovoza, 2021, 09:33:13 »
Laže km sat radi visine guma! Ove felge mu odlično stoje!  :perfeto:

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2035
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Citroen CX Prestige
« Odgovori #209 : 02 Kolovoza, 2021, 22:32:39 »
Čak bi se i složio, nisu dovoljno lude. Ove su isto te TRX milimetarske?
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fcitroenvie.com%2Fa-special-era-at-the-end-of-series-1-cx-turbo-models%2F&psig=AOvVaw2vSWOZ1UjJGCqIvoMkakCT&ust=1627971911745000&source=images&cd=vfe&ved=0CAsQjRxqFwoTCNC0lpTakfICFQAAAAAdAAAAABAh

Da, to su isto TRX koje mi ne pašu.  To su "turbo" felge, išle su na turbo kratke CXove ali ne i na Prestigea turbo. Imam i takve ali i za njih kao i za "Prestige, GTi TRX Alu" trebam skupe milimetarske gume.

Kad je ponestalo TRX Michelinki na tržištu a poslije se pojavile po cijeni od ca. 300 eura po gumi, zahuktavala se ta priča o mogućim opcijama za njih. Gotovo na svakom Citroen forumu ima rasprava o tome. A onda se neki Frank, mislim da je Švicarac, zainatio da napravi Turbo TRX felgu od 16 zolli i riješi pitanje guma i muke CX vozača. Čovjek je odvojio sve svoje vrijeme za ovaj projekt, koliko sam vidio nije ni slutio koliko je komplicirano malom čovjeku dovesti takav posao do kraja. Nacrti, ispitivanja, TÜV, traženje partnera za proizvodnju, brdo dokumenata, usput privatni problemi pa je od ideje do realizacije prošlo par godina. Odnedavno je felga u prodaji po cijeni oko 1400 eura za set, može se kupiti i preko CX Basisa, specijaliste za CX aute u Njemačkoj. Frank je u početku imao u planu i projekt "Prestige Gti " sa 16 zolli, ali mu je ova prva odnijela toliko novaca i živaca da je čovjek odustao.

Ja sam kasno vidio Turbo 16ke u prodaji, tad sam već kupio ove Zenderove, ali kažem nisu mi ni jedne od njih 100% za moj auto. Bio je to kompromis sa Zenderom, CXu više stoje zatvorene felge, ali nisu ni ove tako ružne. Najbitnije sad se vozim udobno i sigurno na novim gumama.  Još bitna stvar, Zender su period correct, pa zadržavam H tablice i pogodnosti uz njih. Sad sam bar riješio zimski set, a za ljetni sam naletio na nešto slično BBSu u dimenzijama 7x16 i nosivost od 690 kg koja mi odgovara. Ali to će malo pričekati.



Evo FraBu reklame za nove 16ke turbo i usporedba sa original Citroenovim TRX