Autor Tema: Vespa 180 Supersport  (Posjeta: 25193 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #15 : 25 Ožujka, 2020, 16:32:41 »
Malo se pomaklo s mjesta. Zbog povećanog opsega posla Vespa je promjenila lokaciju i otišla u Arton Zadar i kod obitelji Kraljev koji su se uhvatili rada.

Olakotna okolnost je bila nedostatak postojanja ruzine, ali s druge strane, trebalo je uštimati lajsne, izravnati bubrege, obraditi sve spojeve prije nego krene priprema za pituravanje, puno posla za tako mal motor.











I Vespa je ušla u komoru. Tj. više dijelova Vespe.


« Zadnja izmjena: 25 Ožujka, 2020, 16:39:27 Darjan »
"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #16 : 25 Ožujka, 2020, 16:42:16 »
A izašla je u poznatoj nijansi Rosso Partisano.







"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #17 : 25 Ožujka, 2020, 16:56:25 »
Te je krenilo slaganje Lego kocki kod obitelji Kraljev. Iako je 99% dijelova novo, gotovo ništa nije odgovaralo bez prepravki i dorada i gubitka živaca. Složene Vespe u vrhunskom stanju su bile dokaz da je ipak na pravom mjestu.





Nova instalacija






Bitubo štelujući amortizer je uživo sex.



I stvari su polako počele primati svoj oblik.





« Zadnja izmjena: 25 Ožujka, 2020, 17:15:23 Darjan »
"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #18 : 25 Ožujka, 2020, 17:05:15 »
Što se guma tiče, izbor je pao na Hedenau. Iako mi je dosad od sveg što sam vozio na Vespi favorit bio Metzeler ME1 jer je vizualno najšira, odlučio sam probati ovo. Sport guma u kombinaciji sa alu tubeless felgama i tamnosivim dobošima mi top izgleda na Vespi.





Abarth puvalicu je zamjenio Sip Road, previše je stršala i nije se uklapala. Složena mašina sa Big Bore klipom ima kompresije kao prosječan enduro monocilindraš, a nove kurble za paljenje su od kurca, tako da su tri komada kurbli satrana dok nije pronađena neka koja donekle drži, vidit ćemo dokle će izdržati.




"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #19 : 25 Ožujka, 2020, 17:17:15 »
Nuovo!











« Zadnja izmjena: 25 Ožujka, 2020, 17:29:25 Darjan »
"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #20 : 25 Ožujka, 2020, 17:22:37 »
Dva simbola Italije :yes2:



A na tehničkom nas je čekala prigodna tablica.







« Zadnja izmjena: 25 Ožujka, 2020, 17:30:11 Darjan »
"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline marin_k

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #21 : 25 Ožujka, 2020, 17:32:33 »
krasna signorina  :good:
''Light is right'' - Colin Chapman
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline Darjan

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #22 : 25 Ožujka, 2020, 17:33:14 »
Dvije Before/After slike u 3 i pol godine razmaka. Spašena je, tko zna koliko bi još ležala da je nisam ugrabio.

Hvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu i bez kojih ne bi bio ostvaren, a to su limarija Jović, Arton Zadar, servis Motorin i obitelj Kraljev koja je iščarobirala s rješenjima, dijelovima i znanjem. I naravno, mojim živcima i novčaniku.





A sad malo o vožnji. Vozna je, lipo ide, ima dosta snage i momenta na nižim i srednjim okretajima, bez problema se nosi s modernim prometom, super se šalta i ne ispada iz brzina. Triba se još malo pozabavit nekim sitnicama, ali u principu prezadovoljan sam, bit će super za brzo kretanje gradom i do na more i na kavu.

"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 
The following users thanked this post: jeep frik, alfa fun

Offline asconaextreme

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #23 : 25 Ožujka, 2020, 17:36:46 »
 :bravoo: :bravoo: :bravoo: :good:
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline Soksi

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #24 : 25 Ožujka, 2020, 17:50:20 »
Ne znam jel postoji frajerskije ljetno vozilo, odlično je ispala! Još samo video u radu i to je to. Želim puno sretnih kilometara  :balkidance: :balkidance:
Dupli Weberi sa trubicama, dve bregaste i nardi u rukama = savršenstvo!
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline Skip Intro

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #25 : 25 Ožujka, 2020, 17:50:28 »
odličan projekt i krajnji rezultat  :perfeto:
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline Čuvitar

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #26 : 25 Ožujka, 2020, 18:20:27 »
Banuše na glavu, šugaman na sic, pa da vidimo ima li ko jači....

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #27 : 25 Ožujka, 2020, 20:45:34 »
Odlična vespica, ali najbolja slika mi je sa minijem. Meni odlična kombinacija. I jedan i drugi su vozila moje mladosti.
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline Nero

Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #28 : 25 Ožujka, 2020, 21:50:05 »
Bolesna.
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
 
The following users thanked this post: Darjan

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Vespa 180 Supersport
« Odgovori #29 : 25 Ožujka, 2020, 22:28:03 »
Meni se sviđa jako ova slika sa Dukcem. Tako nagnuta pokazuje pravu eleganciju stare cure. Vide se one fine, istančane, linije starih dizajnera. Valjda taman kraj onog vrimena kad si skoro sve (skoro) šta je vozilo, i malo neku pristojnu cijenu, moga gledat ka umjetničko djelo. A super sport to je. PX je već posta pravi bojler. Otporan, ali bojler.
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 
The following users thanked this post: Darjan