Autor Tema: Tomos maratonac  (Posjeta: 9947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #30 : 08 Ožujka, 2019, 10:15:52 »
To be continued... ;D You must wait!  ;D
 
The following users thanked this post: abajo, alfa fun

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #31 : 20 Ožujka, 2019, 22:46:49 »
Part .... neznam već koji!

I tako se mi (čehinja i ja) malo malo vozikali, malo joj objašnjavao kakva je to odlična pila  ;D, par puta zakočio malo jače, malo se nagnuo na motoru i da vidiš kako se priljepila za mene. Makar je nisam ni tebao nagovarati, ali zlu ne trebalo... :rofl: A bila je baš .... Čehinja. Oni stariji, sjetiti će ih se sa našeg mora. Šta je bilo poslije, ostati će između mene i dotične gospodične. Gentleman umire posljednji u meni.
I tako se mi vratili u diskač, vrijeme ide, bliži se jutro... Vrijeme za spavanje. Gdje spavate, pitam ja cure?
Vele one u kampu za istočni blok!  WTF?? Poslije deset navečer se zatvaraju vrata do 7 ujutro!! Pa gdje onda večeras?
Na Zapadnom željezničkom kolodvoru, kažu one.
A, ništa onda, idem s vama, kažem ja i jednu po jednu odvezem do kolodvora. Tamo se već skupilo poprilično društvance, zauzeli bolje pozicije i lagano hrču. Zavežem ja tomosakija sa lancem ispred kolodvora za onu "klamericu" od dvocolne cijevi i legnem blizu vrata sa pogledom na tomosaki...
Jutro je brzo došlo, a lakše se i budi uz mađarsku policijsku čizmu. Lagani poguranac po nogama i mahanje rukama prema gore, kao, diži se! Eto, i to sam doživio da me mađarski policajac budi na kolodvoru.
To be.... znate već!  ;D
 
The following users thanked this post: dani16v, Adam., alfa fun

Offline zrnce

  • Oldschool member
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
    • Pula Holidays Apartments
  • Lokacija: Pula
  • Vozilo:: Fićo
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #32 : 21 Ožujka, 2019, 16:43:47 »
Davne 1986. godine, u toku subotnjeg izlaska u diskač, nakon opklade, sjeo sam na svoj Tomosaki i krenuo oko 2 sata poslije ponoći prema Budimpešti na prvu utku Formule 1 u istočnom bloku. Ima jako puno zgodnih dogodovština sa tog putovanja, ali o tome možda drugi put ako bude vremena i interesa. Uglavnom, to je vjerojatno jedini tomos koji je bio unutar staze formule 1!<br /><br /><br /><br /><br /><br />

Palac gore, +10, svaka čast :)
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #33 : 26 Ožujka, 2019, 00:25:41 »
Ide vrijeme kao strijela... Kao da sam prekjučer ovu priču slušao na ugodnoj kavici sa cijenjenim kolegom na Vratima Jadrana.
Čim sam pričitao naslov teme i autora iste - nasmijao sam se od sveg srca i to doslovce od uha do uha  :yahoo:  te mi je u zakutku mozga asocijacija probudila pojam "kaciga".  ;D
Inače - moj pokojni brat je sa svojom 14-icom vrlo redovito "skoknuo" iz Rijeke na Mali Lošinj u razne ljetne ludorije, ali je bio redovito i na takvim "Tko, ja?!?! Aj gle sad..." putovanjima. Karneval u Veneciji je također jedna od "Aj ne seri... Daj Šems koji ti je klinac sjedi s mirom... Ne budali...". destinacija.  ;D
I ja sam svakakve pizdarije izvodio tako da ovakve stvari s guštom volim pročitati.
Bojim se samo za kacigu... Nešto imam ili loš predosjećaj ili dobro sjećanje...
I da...  :))  :)) Čehinje... Nisu bezveze Pišonja i Žuga maznuli kazetaš, a onda i autobus nakon što su im Lepi i Moke "napunili glavu".  ;D

Pozdrav kolegi Spitfireu i ostaloj ekipi forumaša. :) :drinks:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #34 : 26 Ožujka, 2019, 22:37:12 »
E moj Frik! Prošlo je nešto više od dvije godine od naše kave na Vratima Jadrana. fale mi tvoji komentari ovdje na forumu. Ajde, j...eš te eure, budi malo aktivniji tu.
 I, da,  imaš dobar predosjećaj za kacigu. U ovom nastavku je u glavnoj ulozi.  ;D

Part ...
Znači, probudi me nježno mađarska čizma. Brzo sam došao k sebi kao i ove Čehinje. One i nisu bile iznenađene postupkom druga milicajca. Očito već navikle.
Dogovorimo se da se nađemo ponovo navečer u "Margit hid-u" i svatko na svoju stranu. Ja u razgledaavanje Budima i Pešte. Vozikao se gore, dole, upoznavao grad. Kako mi se taj zapadni kolodvor uvijek nekako nalazio na ruti, stanem preko puta njega da nešto pojedem. U jednom trenutku, na trg stiže neki tip na Tomos četrnajstici??!!
Pogledam regu, zvijezda gore, Subotica!! Hej, prijatelju, otkud ti? pitam ga. Došao on po neke dijelove za ... jebiga zaboravio sam za šta. Ostaješ još koji dan? Do sutra, veli on. Ajde dođi u diskač Margit hid navečer, imam dvije Čehinje, a ja sam!  ;D I veli on- vidimo se.
I stvarno, dođem ja u diskač, Čehinje već tamo, a eto i mog friškog poznanika za čas. Sjedili mi, pijuckali, plesali. Primjetio sam da ova druga Čehinja i ne šljivi baš ovog (zaboravio sam kako se zvao) tipa. Predložim ja ovoj "mojoj" da se idemo "provozati" malo. Ostavim onu posuđenu kacigu Nolan N24 ispod stola za kojim smo sjedili i odemo mi. Nije joj se  baš vraćalo odmah pa smo malo popričali... :blush2:
Vratimo se mi nakon nekog vremena, djevojka sjedi za stolom, a mog friškog poznanika nema. Gdje je? pitam ja.
Neznam, veli ona. Uzeo je kacigu i otišao! KOJU KACIGU??? MOJU!?? Moju Nolan N24?? Ne moju, posuđenu!!
Jebote, izletim ja van, zapalim tomosaki i krenem tražiti tipa. Vrtio sam se sigurno dva sata po gradu u nadi da ću ga negdje sresti, ali ništa... ko da je u zemlju propao.
I tako je počeo rat na mom otoku!!  :pleasantry:
 
The following users thanked this post: Nero, alfa fun

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #35 : 26 Ožujka, 2019, 23:46:56 »
<br /><br />
Mislim da je baš ovakva bila!  ;D
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #36 : 27 Ožujka, 2019, 15:10:09 »
Kak je ono išla reklama - bolje kaciga prava nego polupana glava - tako nešto. Nolanka je bila šmiiinkaaaaaa  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #37 : 27 Ožujka, 2019, 20:45:47 »
K tome na tomoskiju... ;D ;D
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #38 : 05 Svibnja, 2019, 21:30:32 »
Nikako da završim priču iz Mađarske, a eto došlo vrijeme za registraciju tomosakija. Još na jesen me nešto zezao, nije vukao dobro, teže palio, na leru crkavao... I ajde da ga malo pogledam...
Promijenio sam gorivo, počistio svječicu, auspuh... palim i .... ništa. Opet isto.
Pošto u toku slijedećeg tjedna moram na tehnički, padne odluka da mu malo pogledam u unutrašnjost. Srećom
 i frend ima vremena pa smo ga zajedno rasčerupali.
<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #39 : 05 Svibnja, 2019, 21:45:28 »
Prvo smo otkrili da nema baš nešto ulja u getribi.  :glavauzid: Poslije smo otkrili i zašto dimi. Klip je pregorio kao što se vidi na zadnjoj slici.
<br /><br />
Ajde nije to tako strašno... riješti ćemo to. I krenemo rastavljati dalje.
<br /><br /><br /><br /><br /><br />

Možda se ne vidi dobro, ali našli smo napuknuća na zubčaniku prve brzine i to na tri mjesta. Možda bi izdržao tih 200-300 km godišnje, ali bolje da ga promijenimo. Kopali smo dalje računajući da je to to, ali vrag nikad ne spava.
Eto okrhnula se jedna lamela i to sa obje strane. I to moramo mijenjati. I platine nisu nešto pa ćemo i njih. I semeringe na radilici i lageru... 
<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #40 : 05 Svibnja, 2019, 21:48:32 »
Prilika je da se sve lijepo očisti prije nego dođu dijelovi.
<br /><br /><br /><br /><br />free image hosting<br /><br /><br /><br /><br />
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #41 : 05 Svibnja, 2019, 21:50:51 »
Pošto se to sve skupa odvijalo jučer i danas, dijelovi još nisu naručeni. Imate li kakvu preporuku? Možda Tomos AG moto Rijeka? Čujem da ima dobre cijene i robu na lageru. Istina? Iskustva? Ili u ZG negdje?
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #42 : 05 Svibnja, 2019, 22:35:42 »
Kad sam već uhvatio vremena, da nastavim priču sa putovanja po Mađarskoj:

Sa čehinjama sam se lijepo rastao kao i sa kacigom. Sa kacigom ne baš planski i lijepo.
Plan je bio da poslije Formule ostanem par dana u Budimpešti (što sam ostvario) i onda da krenem prema Bratislavi u Slovačku (tada Čehoslovačku), ostanem dan dva i onda samo preko Beča natrag u Čakovec. Pošto sam ostao bez kacige, pretpostavio sam da me neće Austrijanac pustiti unutra pa je došlo do promjene plana. Odlučio sam povratak istim putem sa zaustavljanjem u Siofoku. Ipak je bio 8. mjesec, vruće i vrijeme za kupanje na Balatonu.
U Siofoku sam našao jedan kamp gdje sam razvio svoj wigwam. Preko dana kupanac i lovljenje lokalnih Eržika  ;D
(jedna se doslovno tako zvala i nešto mi je baš draga ona pjesma "Bohema" o Eržiki :lol:).
Drugu večer dovezao sam se sa tomosakijem do jedne terase sa živom muzikom i sjeo za prazan stol. U kratko vrijeme se terasa popunila jer nije bilo puno mjesta gdje je bila dobra živa muzika. U jednom trenutku na terasu dolaze neki motoristi, njih četvero od kojih je jedna bila djevojka. (Kasnije se ispostavilo da je vlasnica lijepog Kawasakija.)  Gledaju gdje će... nema mjesta... i dođu do mene da pitaju ako mogu sjesti za moj stol. Warum niht, kažem ja i oni sjednu.
Pričaju oni po njemački, a razumijem i ja malo pa se nakon nekog vremena i ja uključim u razgovor. Nakon nekog vremena dođe im još jedan prijatelj bez motorističke opreme. Popili mi ponešto pa ogladnili... Pitaju me oni dal znam negdje da se može ovako kasno pojesti jer su tek taj dan stigli i još nisu stigli pohvatati konce.
Znam gdje peku piliće cijelu noć! Super, vele oni i krenemo svi prema izlazu.
Vidim da nešto razgovaraju pa pitam šta je. Vele oni da su sa dva motora i da neznaju kako ću ja i onaj njihov prijatelj koji im se pridružio.
Ma no frks  ;D, kažem ja. I ja sam sa motorom. Super, vele oni, pa gdje ti je? I ja odem iza ugla i pojavim se sa tomosakijem.
Kad su se oni pobacali po asfaltu od smijeha........ ja sam mislio da će ih mađarska policija odvesti zbog narušavanja javnog reda i mira! :rofl: :rofl: :rofl: 
Kad su došli k sebi od smijeha, vele oni: OK, ti imaš prijevoz, ali naš frend? Ma nema frke, može samnom! I ja se pomaknem na sam vrh sjedala da ima mjesta iza mene i pokažem mu da sjedne. Srećom nije bio krupan pa je tomosaki ipak nekako vukao. (vjerojatno je ovo danas što sam otkrio u mašini bio početak u Mađarskoj)
Bez obzira što je prošla ponoć, bilo je prometa po Siofoku. Na semaforu ja prođem između auta i na kraju dođem vremenski zajedno sa ovim velikim motorima.
Kad smo naručili pečene piceke i pive, počeli su me ispitivati od kud sam, gdje sam bio, koliko km sam napravio, koliko ide tomosaki... Naravno, svi su napravili jedan krug s "mrcinom". Na kraju večeri mi nisu dali da platim ništa. Odmah su rekli da sam lud i da ak hoću, oni mi riješe posao u Dojčlandu i daju stan dok se ne snađem. Naravno da sam ih glatko odbio. Gdje bi ja bez tomosakija!?  ;D
Uglavnom, drugi dan sa ustao poslije podne i molio sam susjede u kampu da govore malo tiše.  ;D
Bliži se kraj mojoj putešestviji sa tomosakijem i mislim da ću u slijedećoj prilici završiti priču. Gute naht!
 
The following users thanked this post: Nero, alfa fun

Offline Čuvitar

Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #43 : 05 Svibnja, 2019, 22:44:59 »
 :thmbup: :thmbup: :thmbup:
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #44 : 04 Kolovoza, 2019, 09:55:24 »
Sad lipo sist ispod klime i završit ovu priču do kraja. Nemoj sad ka George R.R. Martin, napisat nekoliko knjiga, snimit seriju i ne izdat zadnje dvi. Oćemo kraj  :bravoo:
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.