Autor Tema: Tomos maratonac  (Posjeta: 9944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #45 : 22 Ožujka, 2020, 22:06:29 »
Eto, nije dovoljno da nas korona je..., već i ovaj potres. Prodrmalo nas je ovdje na sjeveru lijepe naše i u tim trenucima se čovjek zamisli kako je život krhak i možebitno kratak i da neke stvari nismo napravili do kraja. Jedna od tih koje nisam napravio je i završetak priče koju sam davno započeo.
Moram reći da me prkjučer navečer uhvatila ona "muza" i da sam napisao kraj priče, ali nisam kopirao i dok sam htio poslati, jednostavno je nestala. Nadam se da ću se sjetit svega što sam prekjučer napisao. Pa eto nastavka:

U Siofoku sam ostao još par dana, koliko su mi finacije dozvoljavale, a one i nisu bile baš nešto. Mogu samo reći da je Siofok u to vrijeme bio centar mađarskog turizma i da je bilo vrlo zabavno. Nikad do tada nisam vidio tri Ferarrija jedan kraj drugog, a tamo sam to doživio.
Sam povratak je prošao sasvim OK, granicu prošao bez kacige, tomosaki vjerno služio i zasluženo parkiran u garažu da odmori. Kako su moji roditelji još bili na godišnjem kad sam se vratio, nisam im ni rekao za moju  sedmodnevnu avanturu po Mađarskoj. Čemu da se nerviraju.  ;D Dapače, još uvijek im nisam to ispričao, a prošlo je 36 godina od onda. Na nekim obiteljskim feštama čuli su neke dijelove, ali mislim da ne znaju cijelu priču.
E sad, trebalo se pojaviti u gradu, da vidiš ekipu, sve podijeliš sa njima (jbg, nije bilo FB pa da stavljam slike) ali i opasnost da sretnem frenda i da on pita za kacigu. Dan dva sam se šuljao po gradu, a onda odlučio da odem do Austrije, točnije grad Radkesburg, gdje sam točno znao gdje je trgovina sa moto opremom. Ako oni nemaju kacigu, onda neznam...
I jedno jutro, brm brm, upalim tomosakija i pravac Austrija. Nije to tako daleko, cca 70-80 km od kuće. Dođem u dućan, a tamo cijeli zid sa kacigama. Ima svih, ali crvene Nolan N24 - NE! Pošto sam znao pomalo njemački, uspijem se dogovoriti da naruče točno takvu kacigu i da dođem za tjedan dana.
 
The following users thanked this post: Nero, sigmafahrer

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 808
  • Thanked: 67 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #46 : 22 Ožujka, 2020, 22:49:15 »
Tjedan dana prođe začas i dođe subota kad sam trebao po kacigu. Na sreću, moj budući kum koji je u to vrijeme imao kafić, trebao je u Austriju po kavu. Ova starija generacija zna kako je to bilo. Odlučili da idemo zajedno, ja po kacigu, a on po kavu. Špeceraj će biti smo kamuflaža. Lovu za kacigu sam većinom posudio. Odradio sam je kasnije kod zidara!
I današnje prespektive, najinteresantnije je to što smo u Austriju krenuli sa BMW-om 700 coupe! Svijetlo plavi! I onda je bio raritet i pojava, a danas bi bio još veća. Kum nagazio pedalu i eto nas u Austriji. Ja kupim kacigu, stavim na klupu iza sjedala, prekrijem nekom majicom. Nastavili smo prema Grazu jer je kum imao tamo nešto riješiti. Nismo ni na autoputu ostali nezapaženi jer ni tamo nije baš bilo tih autića. U Grazu smo morali dolijati ulje jer ga je malo sfalilo, a bilo ga je i po unutrašnjoj strani haube.
Autić je bio baš pogodan za šverc kave jer je imao ispod zadnje klupe dvije "rupe" u koju je stalo skoro deset kila kave. Natovarimo mi kavu, preko toga nešto praška, riže, konzervi ananasa i breskvi, čokolade za kuhanje i  par paketa pelena (kum je već bio ponosni otac). Kaciga još uvijek na klupi iza sica "sakrivena" s nekom majicom.
Odlučimo ići preko Šentilja, a ne preko nekog manjeg prijelaza, računajući na gužvu i lakši prelazak (bez pregleda)
Pred Šentiljem gužva po običaju. Carinici vjerno pregledavaju aute i sad vidimo da bude čupavo! Dolazimo na red, carinik pita šta imamo, a mi ko u zboru: malo špeceraja, prašak, pelene.... Otvorite haubu molim, veli on. Prvo se zbunio jer je krenuo otraga, a hauba je bila naprijed. Vidim ja interesira ga BMW.... Dečki, koje je godište to? pita on. Ne znam sad više koje je bio godište, 1963 ili 1964. Pregledava on auto više iz znatiželje nego da nas kontrolira, ali mora zajebavati pa veli: otvorite tu ladicu (na dash bordu). Kum veli da ju nemože otvoriti jer nema ključ, nije ga dobio sa autom. Ipak je to stari auto. Eeee, tu smo bili sumnjivi... Otvori kako znaš, veli drug. Kum počne čeprkati s nekim malim šarafincigerom oko brave. Šapćemo jedan drugom kako bi moglo biti sranje da nađemo neku glupost unutra. Ali, malo lijevo, malo desno i otvori se ladica a unutra stara kemijska i par šarafića. Uff dobro je. Drug plavi pogleda i onako šeretski kaže: možete ići! Kak nam je laknulo...
Odjurili smo koliko je mali plavi mogao. Makar dotankali još litru Delte! ;D
I tako sam nabavio kacigu. Sutradan sam je ponosno vratio frendu, a on uopće nije skužio da to nije njegova kaciga. Ni dan danas nezna za to. Ne viđamo se često, odselio je u VŽ, ali uz jednu dužu kavu bi mu mogao to ispričati jednom.
Eto to je bilo to. Draga djeco, laku noć i držite razmak. Ja to radim svako večer kad idem spavati sa svojom zakonitom! ;D
 
The following users thanked this post: Nero, frik-ri, i šime, Adam., sigmafahrer, jeep frik

Offline Insima_RS

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 384
  • Thanked: 84 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Gornja Brela
  • Vozilo:: Ford Sierra MkI
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #47 : 24 Ožujka, 2020, 10:38:42 »
Fenomenalna dogodovština kolega, baš sam gušta! Hvala ti!  :drinks: :drinks: :drinks:
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #48 : 25 Ožujka, 2020, 02:44:43 »
Zavirio sam na forum - samo da vidim zavrsetak price.  :))
A i da stavim neki sexy oglas za Overgroznog - tipa... Dajem guzu za dijelove R5 GTT.  :anal: Moze i na rate.  :))

Je, moj prijatelju - leti vrijeme. Ide zivot kao spag kroz ruke. Nekad bas i leti i sto ga vise pokusavas zaustaviti ''vise pece''.  ;D
Pozdrav sjeveru Hrvatske.  :drinks:  Kad navrnem u Koprivnicu - gledati cu da se nademo.  :friends:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline goran16v

Odg: Tomos maratonac
« Odgovori #49 : 22 Travnja, 2020, 09:47:47 »
Aaaaa frik živ! Aktiviraj se čovječe da ne moram brojati 50 strana o motoru juga četerespet!