Autor Tema: Zastava 750 LE- Fićo  (Posjeta: 50447 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #90 : 06 Srpnja, 2019, 22:20:21 »
Još samo motor naći i može u pogon  :lol:

 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #91 : 07 Srpnja, 2019, 09:18:29 »


Sent from my Armor_X using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #92 : 07 Srpnja, 2019, 09:23:19 »
Uf, puno bolje od mene. Ja, za sada, nabavio ovo .....

« Zadnja izmjena: 07 Srpnja, 2019, 09:24:53 alfa fun »
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #93 : 07 Srpnja, 2019, 11:51:07 »
I to je početak, sad samo još fali onaj za haubu, paljenje i rezervoar  :lol: :lol:
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #94 : 07 Kolovoza, 2019, 20:59:38 »
Nije bilo dosadno u zadnje vrijeme  :))
Odrađena moglo bi se reći skoro generalka motora... karike, leteći, temeljni, glava komplet uređena kvačilo jer je znalo tresti i ostale popratne sitnice. Sada slijedi razrada dotezanje glave i spreman za nove kilometre  :smile:  :smile: :smile:



Stigle i nove šlape, vidjet ćemo kako će se pokazati, bivše Continentalke su super odradile posao  :smile:
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoza, 2019, 21:02:09 Tori »
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #95 : 07 Kolovoza, 2019, 21:09:47 »
Lipo. Boja  :nyam:
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 
The following users thanked this post: Tori

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #96 : 07 Kolovoza, 2019, 21:22:26 »
Pošto san se danas raspisa, jedino šteta da nisi blok motora opalija u ovu boju auta, super je.
E, pitanje, pošto san lud za ovim kutijicama oko motora, je li ona crna - ono šta ima veze s paljenjem - struja - razvodnik ?

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #97 : 07 Kolovoza, 2019, 21:40:41 »
Ma nisam htio farbati, meni se osobno ne sviđa pofarbano... eventualno u neku sivu mat boju, ali pošto nije hrđav nisam htio ni u nju original je original.
Kutijica je tranzistorsko paljenje, predobra stvar! Nema kondenzatorića, platine naštelaš odokativno i zaboraviš na njih... nema prekidanja pri višim okretajima zbog raštelanosti platina, nema gašenja auta dok je hladan motor pri spuštanju čoka, godinama radi odlično  :smile:

Baš pred neko vrijeme kad sam se vraćao iz Zagreba, vidim motor nekako čudno radi na leru i ne povlači najbolje, otvorim razvodnik nakon valjda dvije godine vidim platine praktički zatvorene non stop... Znači sa tim tranzistorskim auto je radio i vozio a da se platine skoro da i nisu otvarale, neki minimalan zazor su imale... Da nema kutijice nema šanse da bi vozio
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoza, 2019, 21:45:09 Tori »
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #98 : 07 Kolovoza, 2019, 22:01:48 »
Jednog dana kad ulovim volje i vremena srediti ću ovaj razvodnik za Fiću. Zaboravio sam od kojeg je Fiata, ali do sada nisam vidio bolji platinski razvodnik. Platine su skupe, ali tako kvalitetno odrađene, imaju vidu za precizno podešavanje razmaka kroz tijelo razvodnika tako da se mogu podešavati i pri radu motora. Osovina ima dodatno uležištenje iznad platina pa osovina ne može dobiti onaj karakterističan luft kao što većina ima. Ima vakum za pomicanje paljenja po okretajima... to u kombinaciji sa tranzistorskim mislim da će biti odlično  :smile:

 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #99 : 07 Kolovoza, 2019, 22:05:00 »
Tako san i misli. Ja iman kutijicu, ali sa tri žice , bez sheme, tako da još nisan spoji, moram se ohrabrit, a ništa ne izgorit.
Sve u svemu lip fićo.

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #100 : 07 Kolovoza, 2019, 22:10:00 »
Jedna na plus, druga na razvodnik, treća na minus bobine... Četvrta je masa, ali tebi je vjerojatno masa sama kutijica ako je metalna. Ako imaš obično platinsko montiraj i zaboravi na mjesečnu zafrkanciju oko platina
 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #101 : 07 Kolovoza, 2019, 22:10:41 »
Vidija san ovo, rijetko, moš štelovat platine dok motor radi,  vrh.
Ja iman magneti od A112, isto se primjeti razlika od yugovog. Samo nema vakum, ali ga neman ni na karburatoru pa nije važno.
Još kad uspijem spojiti kutijicu, nadam se najboljemu.


Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #102 : 07 Kolovoza, 2019, 22:12:38 »
E ta masa me hebe, plastična kutijica , he,he.

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #103 : 23 Kolovoza, 2019, 15:14:34 »
Sad kad je motor sređen i prošlo se 1000km dotegnuta glava ide zadovoljajuće dobro  :smile:
Jedan dan preslagivao smeće po garaži i rekoh da vidim što ima od silnih karburatora po kantama... Rastavio sastavio očistio jednu 30ku sa Fiata 850, koja je bila već u dobrom stanju... Stavim gore upalim, sve lijepo radi reagira na smjesu i naravno treba krenuti neće, trokira jedva prima gas...

Na kraju se opet vratio na 28icu, a sa 30kama mozgati kako ih srediti...
Na alternatoru počele probijati diode, pa sam odnio reparirati da stoji za rezervu i onda naletim na ovo oriđiđi (ustvari kopije ni ne postoje jer je model samo za Zastavin 750/850) sa stare zalihe :yahoo: :yahoo: :yahoo:  :music:


Za kraj dvije onako kvazi umjetničke  :cool:
 

Offline markozr

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 288
  • Thanked: 36 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Biograd n/M
  • Vozilo:: Zastava 750
Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #104 : 26 Kolovoza, 2019, 09:00:02 »
Lip i uredan fićo, po njemu bi reka i da smo se upoznali u Šibeniku na skupu prošle godine Tibor?