Autor Tema: Autoland Baden Württemberg  (Posjeta: 223351 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline FreakST

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: BMW
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #15 : 21 Listopada, 2016, 15:42:06 »
I da... Curenje ulja je nešto posve normalno za takve strojeve.
Pod ''takve strojeve'' ne mislim ''Njemac je to - mora sliniti ulje...''  ;D  :rofl:....

Misliš na curenje ulja Fiatovih motora npr. 1.2 sa Punta
A nije njemac
 

Offline Darjan

Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #16 : 21 Listopada, 2016, 16:14:20 »
Ili pucanje lanca na BMWovim N47 motorima? ;D
"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline FreakST

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: BMW
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #17 : 21 Listopada, 2016, 18:13:54 »
Ili pucanje lanca na BMWovim N47 motorima? ;D

Kao i zupčasti remen na svim autima ako ga ne mijenjaš na predviđene kilometre


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Darjan

Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #18 : 21 Listopada, 2016, 21:16:13 »
Faznom lancu je životni vijek uglavnom kao i motoru, ili bi bar trebao biti. Ne može se opravdavati tvornička greška zbog zatucanosti za markom.
"Ovdje postolar uči kirurga kako operirat slipo crivo, kirurg fudbalera kako igrat fudbal, a fudbaler postolara kako radit postole."
 

Offline Jerry

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1760
  • Lokacija: Omiš
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #19 : 21 Listopada, 2016, 22:03:18 »
Faznom lancu je životni vijek uglavnom kao i motoru, ili bi bar trebao biti. Ne može se opravdavati tvornička greška zbog zatucanosti za markom.

Tocno to; da je napravljeno kako treba, trajali bi kao i na M10 motorima; vjecno.
” Low mileage original cars are for collecting. High-mileage restored cars are for driving. Low mileage restored cars are for avoiding, because something or several somethings are not right.”
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #20 : 22 Listopada, 2016, 13:07:15 »
To je rezultat downsize-inga u svakom segmentu proizvodnje. Isto kao sto danas ne mozes naci novi punjac od mobitela sa "dve metra kabela", vec su svi, radi ustede, duljine dve pedlja.  :mad:
Takav gaf, a koji i NIJE GAF, vec konstrukcijsko rijesenje je samo pokazatelj da vodecu i zavrsnu rijec imaju menageri i ekonomisti.
Stavljati, i to svjesno, ustedu ispred pouzdanosti i renomea tvrtke je samo pokazatelj u kojem smjeru danas ide drustvo ''Jebes ovce, klijentela se pali na brand, kupiti ce to oni bez beda..."
Da je to, primjera radi, slucaj sa "sirotom Alfom", a koja je od vajkada na tapeti kao tema ''fuserskih autiju koji se kvare i ne traju dugo" - svi bi se nasladivali sa lancem koji traje kao sladoled.
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline FreakST

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: BMW
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #21 : 22 Listopada, 2016, 13:34:41 »
To je rezultat downsize-inga u svakom segmentu proizvodnje. Isto kao sto danas ne mozes naci novi punjac od mobitela sa "dve metra kabela", vec su svi, radi ustede, duljine dve pedlja.  :mad:
Takav gaf, a koji i NIJE GAF, vec konstrukcijsko rijesenje je samo pokazatelj da vodecu i zavrsnu rijec imaju menageri i ekonomisti.
Stavljati, i to svjesno, ustedu ispred pouzdanosti i renomea tvrtke je samo pokazatelj u kojem smjeru danas ide drustvo ''Jebes ovce, klijentela se pali na brand, kupiti ce to oni bez beda..."
Da je to, primjera radi, slucaj sa "sirotom Alfom", a koja je od vajkada na tapeti kao tema ''fuserskih autiju koji se kvare i ne traju dugo" - svi bi se nasladivali sa lancem koji traje kao sladoled.

Slažem se kolega, dobro objašnjenje. Usput ne radi se o "zatucanosti" kako je jedan od kolega s guštom prilijepio meni, nego o tome da bez obzira što BMW-ov lanac više nije vječan kao uostalom ništa što je danas na tržištu, ipak mi vozači BMW-a znamo zašto kupujemo i vozimo BMW: jer je osjećaj u vožnji nemjerljiv i nesporediv sa bilo kojim drugim autom, performanse, ležanje na cesti. Ko u to ne vjeruje, nije nikad provozao BMW.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Jerry

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1760
  • Lokacija: Omiš
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #22 : 22 Listopada, 2016, 15:47:07 »
Kolega, ne bih se bas slozio u tome da je osjecaj voznje u bmw-u nemjerljiv i neusporediv sa bilo kojim drugim autom. Vozio sam e21, e30, e36, e46, e39, e60, ali isto tako i raznorazne, alfe, mercedese, opele, vw grupaciju, japance itd... I naravno, itekako ima auta koja se mogu mjeriti sa bmw-om, a nekima bmw nije ni do koljena po performansama, drzanju ceste itd.. Govorim o autima koja su u rangu jedan sa drugim pa snazi ili godistu... Dosada sam se najvise izgustao u alfama i hondama, bez obzira na simpatije prema bmw-u  :hi:
” Low mileage original cars are for collecting. High-mileage restored cars are for driving. Low mileage restored cars are for avoiding, because something or several somethings are not right.”
 

Offline Mile850

Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #23 : 22 Listopada, 2016, 15:54:19 »
Napokon netko objektivan i realan. Svaka čast kolega  :thmbup:
Sportski auto je svaki auto u kojem se nisko sjedi, zadnja klupa služi za ukras, a u bunker stanu 4 konzerve graška od 100 g. i pritom ima dušu
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2034
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #24 : 22 Listopada, 2016, 17:57:10 »
@ frik ri : kolega ti to znaš lijepo objasniti,slažem se,posvuda uštede. Jedino se ne slažem za zadnju riječ managera i ekonomista. Bar ne uvijek i svuda.Znam da u Mercedesu i Porscheu nije uvijek tako. "Dugi"( Walter Röhrl) je imao u Porscheu priličan utjecaj na finalni proizvod.Još uvijek se sluša i konstruktore i test vozače,nije sve tako crno   :good:
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2034
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #25 : 22 Listopada, 2016, 19:43:15 »
U četvrtak vidio i čuo Miuru u akciji.Nažalost vozio pa nisam snimio.Jučer je vidim u izlogu kod Boba Forstnera, rekoh kupit ću je pa kud puklo. Jbg nismo se dogovorili oko cijene  :no:

« Zadnja izmjena: 15 Travnja, 2018, 23:33:50 sigmafahrer »
 

Offline FreakST

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: BMW
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #26 : 22 Listopada, 2016, 22:02:07 »
Kolega, ne bih se bas slozio u tome da je osjecaj voznje u bmw-u nemjerljiv i neusporediv sa bilo kojim drugim autom. Vozio sam e21, e30, e36, e46, e39, e60, ali isto tako i raznorazne, alfe, mercedese, opele, vw grupaciju, japance itd... I naravno, itekako ima auta koja se mogu mjeriti sa bmw-om, a nekima bmw nije ni do koljena po performansama, drzanju ceste itd.. Govorim o autima koja su u rangu jedan sa drugim pa snazi ili godistu... Dosada sam se najvise izgustao u alfama i hondama, bez obzira na simpatije prema bmw-u  :hi:

Ok, shvatio sam, ja sam samo još jedan zatucani vozač BMW.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline dmj

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3781
  • Spol: Muški
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #27 : 24 Listopada, 2016, 10:21:38 »
Svatko tko tvrdi da je "njegova" marka nemjerljiva i neusporediva s bilo čime drugim na tržištu je još jedan zatucani vozač.
Isto vrijedi za alfiste, bemburoljupce, dasautaše, honda-sanove, citrohidrauličare, amerofile... Bilo koga.

Osobni ukus je jedno, isključivost nešto posve drugo.
Ne kažem da nema dobrih i loših automobila, ali namjene su različite, užici drukčiji i procjenjivanje jednostranim metrom naprosto ne daje razultate.
Mogu razumjeti zašto je (nedavni primjer s ovog foruma) nekome tko preferira klasične Alfe nepojmljivo uživanje drugih ljudi u klasičnim Amerima - ali se ne mogu složiti s generaliziranjem koje neku skupinu ili tip automobila čini smećem ili manje vrijednim.
Osobno ću više uživati u pogledu na nešto i vožnji nečega, ali cijenim sve automobile, čak i one koje ne podnosim.
Via Ciro Menotti 322
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #28 : 24 Listopada, 2016, 10:36:54 »
Svaka marka pruža (ili je pružala dok su marke značile više od etikete) nešto svoje što privlači nekoga zbog upravo tih osobina i netreba zbog toga pizdit ako netko tvrdi da američki auti u zavojima leže ok zaprežna kola ili da je Maserati pouzdan ko meteorolog.
Što se tiče Porschea, popušio je foru i dio je VAG koncerna što automatski za sobom povlači uštedu na račun kvalitete. Nemislim da će crkavati svakih 100 km, ali neke detalje i osobine možemo zaboravit. BMW-ova prednost je što je još uvijek sam sebi gazda, za razliku od drugih "sportskih" marki (Honda ipak nije u nekom Premium segmentu) koje su pokupovale druge tvrtke, banke, lanci kompanija itd.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2034
  • Thanked: 708 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: Autoland Baden Württemberg & Schwaben-lokator
« Odgovori #29 : 24 Listopada, 2016, 11:28:18 »
Slažem se,niti sve marke automobila prate iste principe konstruiranja,niti svi oni ciljaju na istu skupinu vozača. Izbor je širok pa svakome ono što voli.Kako starim sve mi je manje bitan onaj karting osjećaj kod CRXa ili BMW trojki. Isto tako pouzdanost auta ne znači i uživanje u vožnji. Maserati mi je pojeo brdo živaca i novca (u tadašnjoj financijskoj situaciji), ali sam uživao u svakom kilometru s njim.