Autor Tema: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)  (Posjeta: 119009 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvekZG

  • Oldschool member
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Golf 2
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #270 : 10 Lipnja, 2020, 11:17:01 »
Bok svima,
prvo isprika jer znam da je sigurno ova tema prozvakana vec 1000 puta. GLedao sam pod ovim threadom,ali vise ni sam nisam siguran koje su dobre informacije (ili najnovije).
Konkretno me zanima uvoz bmw e28, kakva je procedura za uvoz iz EU a kakva iz trecih zemalja? Kada recimo nadem auto, odem ga pogledati i odlucim uvesti u HR, koji su koraci?
Hvala na pomoci.
 

Offline Ivan1531997

  • Junior member
  • **
  • Postova: 82
  • Thanked: 18 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Jarmina
  • Vozilo:: Maserati BITURBO, JAGUAR XJ12L, Porsche 944 turbo, SAAB 99, Peugeot 404, Opel Olympia
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #271 : 02 Rujna, 2021, 17:18:44 »
Pozdrav!
Našao sam neki oldy u Poljskoj, 2005. godine je uvežen iz USA, plaćena je carina i sve ostalo što ide.
Zanima me kakva je sad procedura kod uvoza ?
Najveći problem je što bi zbog COVID-a morao dogovoriti prijevoz auta kamionom i platiti auto unaprijed.
Ima li netko iskustva ?
 

Offline el classico

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #272 : 02 Rujna, 2021, 23:34:00 »
Što se unosa tiče nije problem, ide uobičajenom procedurom.
Osobno, nikad ne bih unaprijed platio i čekao hoće li se pojaviti nekakav kamion u mom dvorištu.


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 

Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #273 : 24 Svibnja, 2022, 00:00:41 »
Evo od mene nešto. Pred skoro mjesec dana sam napokon dopeljao sebi svoj dream car Fiat 850 Special iz 1971.god. Auto je vozno stanje i sad je ali mi je u garaži čekamo još jedan papir koji je potreban da se izvrši Alternativni Postupak. Uglavnom platio sam auto 3800€ dopeljao sam ga vozeći se iz Ivančne Gorice (Blizu Ljubljane) preko Delnica za Rijeku. No preskočimo sad to, za prijepis sa policom i pločicama Zoll sam sve platio 51€ imam i račun i sve. E sad za dobit HR papire ovako je kod mene: Trebalo je poslat u Zavod za Mjeriteljstvo Zahtjev mailom i skenirane sve dokumente od auta poslat na mail i jednu sliku auta sa svim mogućim dokumentima kakve je auto imao tamo di je bio nekad registriran u prijašnjoj državi, od Mjeriteljstva papir se čeka 4-5 dana, onda sam se morao učlanit u Oldtimer Klub, poslije toga mi je vrednovatelj došao da mi slika auto za u HROS. Slikanje je bilo 200kn, Članarina i Upisnina u klub je bila 300kn. A za platit ovima vrednovanje u Krapinu sam platio 1860kn. Još čekam certifikat da dođe na kućnu adresu i sa tim svim papirima ja mogu otić na Tehnički da se izvrši Alternativni Postupak za registraciju, može i isti dan kad se izvrši postupak auto može na regu. Izdaju se posebne pločice tzv. PV Pločice (Povijesno Vozilo) E sad onaj zakon 5.000km ili koliko već to sam čuo da su ukinuli sad je istina nije ne znam kažu da nitko to ne gleda  :scratch_one-s_head:

« Zadnja izmjena: 24 Svibnja, 2022, 00:03:18 mateozastava »
 
The following users thanked this post: meshgrid, alfa fun

Offline HILLMAN

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #274 : 25 Svibnja, 2022, 13:21:39 »
E moj Mateo. Nikad ti na zelenu granu. Šta su ukinili. Da bi nešto netko ukinuo treba i postojati a ograničenje kilometraže nikad nije ni postojalo.
Cijeli taj tvoj postupak je opisan barem 500 puta na forumu kao i način registracije na PV tablice.

uglavnom, čestitam konačno na željenom autu i puno sretnih km
bitno je znati šta neznaš
 
The following users thanked this post: mateozastava

Offline krntija

Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #275 : 25 Svibnja, 2022, 16:18:42 »
 :music:  Kako god, decec je ispunil san snova, Fijola zgledi ko iz salona, ostalo nije vazno!! :big_boss:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 
The following users thanked this post: mateozastava

Offline Grga1961

  • Oldschool rookie
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Mercedes-Benz w111
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #276 : 11 Lipnja, 2023, 02:46:28 »
Pozdrav,
Auto je 96.g, ima HU 06/25 u Njemačkoj (ne znam je li to registracija ili samo tehnički), na privatnu osobu. Pretpostavljam da se zbog toga može kupiti i dovesti samostalno u HR sa njihovim izvoznim pločicama. Može li se onda kod nas tek tamo 2026/2027 obaviti unos vozila kao oldtimer? Jasno mi je da u međuvremenu nema vožnje.
 

Offline Leibhussar

  • Oldschool member
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: BMW E32 750i, 05/1991
Odg: Kako uvesti OLDTIMER iz EU u Hrvatsku (EU clanicu)
« Odgovori #277 : 13 Kolovoza, 2023, 12:19:35 »
Ako je EU vozilo može se odraditi unos, samo plaćaš PPMV po deprecijacijskim tablicama (tu ekološka komponenta može značajno utjecati za veće kubikaže na konačan iznos), dok je za vozila starija od 30 godina paušalno nekih 300€.

Za tebe bi bilo zanimljivo utvrditi odnosi li se trogodišnji rok povrata PPMV-a za vozila razvrstana u starodobna vozila i na ona koja u trenutku unosa nisu mogla biti tako kategorizirana (u trenutku unosa nisu bila starija od 30 godina). U slučaju da pošalješ upit carini, bilo bi super kada bi ovdje objavio povratnu informaciju.

Iduće bi bilo zatražiti CoC. Ako dobiješ odgovor da je vozilo prestaro za izdavanje CoC-a, s tim negativnim odgovorom ideš na bilo koju stanicu za tehnički pregled i tražiš izradu tehničke specifikacije*, na temelju koje se može odraditi ostatak papirologije za pregled i registraciju.

*ovisi naravno o tome koliko su gospoda iz stanice upoznata sa svojim poslom... meni su neki još prošle godine govorili da se ne može obaviti unos za EURO 3 i lošije :borac: