Autor Tema: Tehnicki pregled  (Posjeta: 5498 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #15 : 28 Listopada, 2019, 18:27:56 »
Do sada sam na svakom autu prosao ekotest bez problema jer svaki auto redovn odrzavam i nemam problema.
Do sada sam jednom srusen jer mi nisu zadnje kocnice dobro radile.
Zacvikali zadnji cilindri.
Zamijenio novim i ola.
Sve 5.
Tako da se i za ovo ne brinem.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline krntija

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #16 : 28 Listopada, 2019, 19:31:10 »
  :kokice: Ima nesto i u teh. ispravnosti vozila i tako to ali veci postotak je u tome da vlast zeli da se vozni park zemlje pomladi i na ovaj umjetan nacin; da gro vozila padne zbog nekih izmisljenih parametara koje ne mogu ispuniti a obnova tih sklopova bi bila preskupa za vlasnike tih vozila te ih ti vlasnici vise ne regaju vec bacaju na CIOS ili rastave u dijelove pa nabave mladje vozilo za svaki dan!!  :big_boss: Nas oldtimerase to pogadja utoliko da ako zelimo vozit i dalje auto po tim parametrima , trebamo nabavit nove sklopove ili cijele agregate da ispunimo te novouvedene, tj. stroze kontrolirane parametre koji nikako ne utjecu na sigurnost prometa a za okolis su krajnje upitni i diskutabilni! A i koji je razlog ekotesta za oldije zbilja ne kuzim, jos prije 20-tak godina su postavili granicu ekotesta da se od 70-te nadalje mjeri a ispod 70-te ne mjeri!! I umjesto da se svake godine granica ekotesta pomice na sljedece godiste auta , oni stoje na mjestu tj. na 1970. godini!! Danas su oldiji do 80-tih godina pa bi bio red da se skoci za 10 godina i stavi granica barem na 1980. ako ne i na 90-tu!! :big_boss:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 
The following users thanked this post: alfa fun

Offline Drug Kapetan

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 242
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Pula
  • Vozilo:: Fiat Campagnola 1107 JD
Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #17 : 29 Listopada, 2019, 16:36:22 »
Ja sam u subotu bio na tehničkom s Campagnolom i nitko ne drka nešto posebno u odnosu na prije. Jbg kočnice,volan i svjetla moraju biti ispravni na bilo kojem vozilu.
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #18 : 29 Studenoga, 2019, 13:01:27 »
Evo, danas obavio tehnički sa svojom kršinom. Opruge su sada crne, nisu više crvene. Ali ......... amortizeri ostali žuti pa je bilo malo pregledavanja,,,2 kontrolora gledala...obzirom da je auto na tvorničkoj visini, boja se pokazala nebitna. Evo "kamena" smutnje.



Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #19 : 29 Studenoga, 2019, 13:39:19 »
uf......... problema.


p.s.
kolegu bubasa salju na A test jer mu u prometnoj pisu gume 165/80 15 a on je stavia 155/80 15

www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline stnightrider

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #20 : 29 Studenoga, 2019, 13:44:55 »
a meno neko nekad upisa da su 175/70/13 , a sprida ne mogu uopće stat.  srića da nisu gledali     

HIGH & FLY
 

Offline bubuleja

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #21 : 29 Studenoga, 2019, 14:00:42 »
Bio sa bubom na teh.. Gume 165*
Malo slabije bremze i tablicu sam morao skidat jer samo alfa moze sastrane imat..
Nije mi puno nista zagledavao osim br shasije
Adio mare
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #23 : 22 Veljače, 2020, 14:31:57 »
A baš me početak ovog pasusa obradovao .... "Sada prolazi i površinska korozija. Naime, korozija na karoseriji se i prije tolerirala sve dok se površinski i komadi hrđe ne mogu odlomiti." .... i mislim se kako će napokon prolazit "rat look" kad ono nastavak ....... "Sad je svrstana u manji nedostatak i vozači imaju godinu dana za popravak korozije." ..... i hladan tuš. Jbg.
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline linoleumboy

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #24 : 22 Veljače, 2020, 19:35:02 »
ovo sa povrsinskom hrdjom sam ja imao prije mjesec dana, vozim citroena od starog na tehnicki i pokaze mi na papiru da mi je jos prosle godine napisao da pod bunkera moram rijesit, tak da sam ove godine to rijesio bitumenom
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline HILLMAN

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #25 : 24 Veljače, 2020, 10:11:15 »
A baš me početak ovog pasusa obradovao .... "Sada prolazi i površinska korozija. Naime, korozija na karoseriji se i prije tolerirala sve dok se površinski i komadi hrđe ne mogu odlomiti." .... i mislim se kako će napokon prolazit "rat look" kad ono nastavak ....... "Sad je svrstana u manji nedostatak i vozači imaju godinu dana za popravak korozije." ..... i hladan tuš. Jbg.

i onda imaš opet tehnički pa novih godinu dana  :kokice:
bitno je znati šta neznaš
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #26 : 24 Veljače, 2020, 10:48:45 »
I to je nešto, prije su te slali da prefarbaš hrđu jer nesmije biti vidljiva i zaje.... za puknut branik ili lampu ili točku na staklu.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline chaos

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #27 : 24 Veljače, 2020, 22:59:05 »
Citat: alfa fun
A baš me početak ovog pasusa obradovao .... "Sada prolazi i površinska korozija. Naime, korozija na karoseriji se i prije tolerirala sve dok se površinski i komadi hrđe ne mogu odlomiti." .... i mislim se kako će napokon prolazit "rat look" kad ono nastavak ....... "Sad je svrstana u manji nedostatak i vozači imaju godinu dana za popravak korozije." ..... i hladan tuš. Jbg.
 

Zašto hladan tuš? 
Jel piše "popravak korozije"? Piše! 
Znači da je to neki idiot tako formulira, jer korozija se "popravkom" može samo poboljšati. 


Drugi par opanaka bi bija da piše "koroziju treba odstraniti".  :wink2:
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #28 : 25 Veljače, 2020, 08:10:27 »
E, sad....a kako se korozija "popravi" nego klasičnim načinom? Jasno da se ne popravlja nego odstranjuje, ali virujen da oni ipak to tumače ka ovo drugo.

i onda imaš opet tehnički pa novih godinu dana  :kokice:

Misliš da će zaboravit kako su ti u računalo uveli taj rok od godine dana?
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Tehnicki pregled
« Odgovori #29 : 25 Veljače, 2020, 10:10:27 »
A što ako si popravio desni rubnjak a u međuvremenu ti je procvjetao lijevi? :P
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.