Autor Tema: Restauracija,atestiranje itd itd itd  (Posjeta: 2065 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fordtetanus74

  • Oldschool member
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: Ford Taunus 74.
Restauracija,atestiranje itd itd itd
« : 26 Svibnja, 2020, 17:06:49 »
Pozdrav svima nov sam na forumu. Imam par pitanja. Posjedujem Taunus 74. godište. Auto je truo i počeo sam lagano vadit sve iz njega i imam sliku u glavi kako bi to sve na kraju trebalo izgledat ali nemam previše iskustva ni znanja što se tiče slobode koju imam za nekakve preinake. Plan mi je pogulit i povarit pod,bunker,vrata,prostor od motora itd itd. Kako je auto komplet truo tako su i zadnji "blatobrani" i sad mene zanima: mogu li ja pogulit stare blatobrane i zavarit željezne fender flares. Kako se obavlja atest nakon što je auto kompletno restauriran? Čitao sam u jednom članku na ovom forumu da distance prolaze tehnički ako guma ne prelazi blatobran. Koliko ja široke gume mogu stavit gore na njega? Ako on nema originalne felge a mora ići na atest, a ja nemam tuv od felga, mogu li proći atest? Koji je proces ako je plinska instalacija u autu i atest plina vrijedi do 2024. ali nije servisiran koju godinu: on mora proći atest novih dijelova i varene limarije kako bi mogao proći tehnički kako bi mogao dobit probne kako bi mogao otići do ovlaštenog servisera plina? Ja se želim uhvatiti posla i znam da to mogu rješiti ali eto mene brine ono što ide poslije. Ako sam napisao neku glupost molim da me ne sprdate ipak nisam ni mehaničar ni limar a ni punoljetan tako da su greške valjda opravdane.
 

Offline linoleumboy

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #1 : 26 Svibnja, 2020, 18:29:08 »
bio bi red da se prvo predstavis, ali ja cu ti svejedno odgovorit u vezi atesta guma

dakle, posto je auto star vjerojatno ne mozes dobit papir od fordovog ovlastenog uvoznika koje sve dimenzije guma mozes stavit, ali nejdi u ekstreme, a sto se tice atesta, tu vise njih ne zanimaju toliko gume koliko seru za felge, naravno gume ne smiju nigdje zapinjat i i jos neke testove rade na atestu, a sto se tice felgi, bilo bi dobro da imas papire, iliti tuv, ali ni nemoras ako na felgi pise nosivost u kilogramima, primjer 550kg bi trebalo pisat na felgi,to je informacija od sefa stanice cvh u gorici
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 
The following users thanked this post: fordtetanus74

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #2 : 26 Svibnja, 2020, 21:49:37 »
Mateo ima buraza  :dance4:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 
The following users thanked this post: gruđo, Adam.

Offline boresky

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1297
  • Thanked: 25 times
  • Lokacija: Križevci
  • Vozilo:: | SAAB 900 1981 |
Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #3 : 27 Svibnja, 2020, 07:29:36 »
-Pretpostavka je majka pogreške-
 

Offline OLD WEBER

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #4 : 27 Svibnja, 2020, 10:25:01 »
Riječki sindrom :klinac:
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp
 

Offline stnightrider

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #5 : 27 Svibnja, 2020, 14:31:28 »
Ne plači reko....

HIGH & FLY
 

Offline jeep frik

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #6 : 27 Svibnja, 2020, 17:41:56 »
Na ovaj način ce na forumu ostat samo ekipa za docek novih članova.

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #7 : 27 Svibnja, 2020, 19:53:07 »
I kontrolu broja postova istih  :cool:
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #8 : 27 Svibnja, 2020, 19:55:12 »
Ajde sjašite više s tog predstavljanja, možda čovjek ne želi reći što je i tko je i ima na to pravo.
Hrđa bez granica
 
The following users thanked this post: fordtetanus74

Offline werdas

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #9 : 27 Svibnja, 2020, 20:49:02 »
Ja se želim uhvatiti posla i znam da to mogu rješiti ali eto mene brine ono što ide poslije. Ako sam napisao neku glupost molim da me ne sprdate ipak nisam ni mehaničar ni limar a ni punoljetan tako da su greške valjda opravdane.
Dobrodošao na forum.
Ekipa te sprda jer si došao bez predstavljanja itd. al bude ih to pustilo s vremenom....ak oćeš predstavi se ak nećeš...
http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?board=32.0

Vezano za Taunus.
Pogledaj ovaj video..vjerujem da ste po godinama tu nekak...pa ak je ona mogla možda i ti složit auto.


Napravi si popis "kvarova/radova/dijelova" pa doznaj kolko sve to košta a i probaj doznat kolko to sve vremenski traje.
Isto tak imas na netu dost toga za skinut vezano za taunusa pa počni i to skupljati jer ti bude trebalo.
Kad vidiš jel možeš sve to odradit razmisli kud dalje..držim fige da budeš provozao auto s vremenom a i tu pisao o radovima.

lp

 
The following users thanked this post: fordtetanus74

Offline fordtetanus74

  • Oldschool member
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: Ford Taunus 74.
Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #10 : 27 Svibnja, 2020, 23:20:51 »
<br /><br /><br /><br />Hvala puno na odgovorima. Inače nisam upoznat s forumima i prvi put mi je na nekom forumu pa se eto ispričavam. U međuvremenu sam se ja i predstavio. Inače sam s Krka, auto je naslijeđen i u čast pokojnome ga želim srediti. Priložio sam par slika dok nije bio pojeden od ruzine. Hvala Bogu pa imam znanja i prijatelje koji znaju o mehanici i radu s limarijom kao i farbanju tako da ne bi trebalo bit previše problema s time. Vozio sam ga ja već par puta po ulici :klinac: i baš zato sam se zapalio za njega. Znam već u što sam se uvalio i što treba napravit promijenit itd itd. Jedino me zanima kako to ide poslije na atestu i tehničkom da ja ne uložim svo to vrijeme i trud kao i novce i onda da me jebu zbog fender flaresa ili distanci ili nešto slično. Također ako netko zna u vezi tih distanci i fender flaresa bio bih zahvalan da me se informira. Hvala puno :heat:
« Zadnja izmjena: 27 Svibnja, 2020, 23:29:20 fordtetanus74 »
 

Offline Bellof

Odg: Restauracija,atestiranje itd itd itd
« Odgovori #11 : 28 Svibnja, 2020, 10:13:58 »
Zamoli nekog od ST patrole ekipe, (imaju i svoju temu) da ti daju broj od momka koji ima znanje, dijelove i informacije za tvoje auto pa se s njim posavjetuj šta želiš i šta je pametno.
Ukoliko se učlaniš u neki klub i odlučiš auto registrirat na PV tablice ne tribaš se zamarat s ničim jer njihovi članovi i komisija registriraju šta hoće.
 
The following users thanked this post: fordtetanus74

Offline jeep frik