Autor Tema: Lakiranje felgi  (Posjeta: 10258 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5826
Lakiranje felgi
« Odgovori #30 : 17 Lipnja, 2011, 19:40:21 »
Moje je mišljenje iz osobnog iskustva, da je bolje felge pofarbati,svejedno koje,nego ih plastificirati.Pogotovu al,plastika negdje napukne i onda grize aluminij da se ni ne vidi.Samo treba to kavalitetno napraviti i sa kvalitetnom bojom,a ne onom za šparete.
 

Offline Merida50

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 705
Lakiranje felgi
« Odgovori #31 : 17 Lipnja, 2011, 19:42:49 »
Vec 2 godine imam plastificirane koralke koje nisu požutile i kojima ne puca plastika izvana.. jedna je bila "razbita" i nije se ljustila boja ma da je bila poguljena do metala... jedino je malo teze odrzavat nego lakiranu.. al' to mi nije problem...
Be fast or die trying
 

Offline Compact

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 264
Lakiranje felgi
« Odgovori #32 : 18 Lipnja, 2011, 08:34:48 »
kako mislis teze odrzavati?
 

Offline Stig

  • Oldschool rookie
  • Postova: 38
Lakiranje felgi
« Odgovori #33 : 19 Lipnja, 2011, 15:44:49 »
koliko znam, više "privlače" prljavštinu na sebe, češće ih se treba prati jer se odma vidi... jedino ako je u crno plastificirana :D  :palac:
 

Offline Merida50

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 705
Lakiranje felgi
« Odgovori #34 : 19 Lipnja, 2011, 18:30:12 »
Plastika s vremenom izgubi onu glatkocu povrsine i dobije sitne riseve.. tako da nije moguce samo nekim sredstvom oprati crnilo od plocica nego moras rucno ostavit prste :D
Be fast or die trying
 

Offline CK

  • Oldschool member
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Virovitica
  • Vozilo:: G2
Odg: Lakiranje felgi
« Odgovori #35 : 01 Kolovoza, 2017, 16:00:33 »
Da podignem jednu stariju temu ...
Radim sam lakiranje felgi i koristim Mobihel zeleni primer ali nailazim na jedan problem pa ako je netko radio s njim volio bih da podijelimo mišljenja.

Koristio/m ga za alu felge ali mi se kod nanošenja špricom prebrzo suši pa se sloj pretvara u pijesak. Nakon toga sam približio špricu i time sam dobio da se ne suši u zraku i donekle razlije ali ono što kroz krakove od felgi prođe se pretvori u sloj kao pijesak pa imam dodatni posao.

Ne znam, da li nešto krivo radim pa ako netko ima više iskustva neka se javi u svezi primjene Mobihela.
TDI Power
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Lakiranje felgi
« Odgovori #36 : 01 Kolovoza, 2017, 17:16:44 »
Nisam lakirer ali mislim da ti je previsoki tlak i prevelika temperatura .
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline CK

  • Oldschool member
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Virovitica
  • Vozilo:: G2
Odg: Lakiranje felgi
« Odgovori #37 : 01 Kolovoza, 2017, 22:26:01 »
Nisam ni ja lakirer ali sam kompresor namjestio na 3-4 bara za temeljnu i bazu a lak na 4-5 bara, ujedno sam felge i špricu sa diznom od 1.5mm držao u podrumu na hladnom a tako i lakirao u hladovini, a vanjska temperatura je bila do 20C, držao sam se nekih normi koliko sa mogao.

Na setu čeličnih felgi koje sam imao radio sam sa Ferolin temeljnom od Iskre Zeline, milina kako je išlo, bez problema a sa Mobihelom jednostavno katastorfa a ne znam zašto se tako brzo suši i ne smije se izdaleka, doslovno na 5-10cmm inače imam sloj pijeska i paučine.

Znači, nemam problema kod nanosa baze niti sa lakom, samo sa primerom od Mobihela, sada da li je stvarno do mog pogrešnog rukovanja sa primerom ne znam, zato mi je mišljenje onih koji su sa njime duže radili korisno.
TDI Power
 

Offline CK

  • Oldschool member
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Virovitica
  • Vozilo:: G2
Odg: Lakiranje felgi
« Odgovori #38 : 07 Kolovoza, 2017, 10:10:35 »
Da javim što bi moglo biti ali nisam siguran dok ne isprobam. Kontaktirao sam Helios i po njihovom to se sve događalo zbog korištenja nitro razrjeđivača a trebalo je koristiti Mobihelov. U trgovini u kojoj sam kupovao daju obični nitro jer drugog ne drže pa sam naručio 1L da isprobam a onda ću biti pametniji, no ima smisla jer njihov ima duži period ishlapljivanja pa mi se čini da je tu bio problem sa brzim sušenjem i slojem poput pijeska. 
TDI Power