Autor Tema: Cijena kože  (Posjeta: 28111 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

imported_Gear

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #15 : 24 Rujna, 2007, 23:38:41 »
ja s eko kozom imam samo losa iskustva,  pocne se s vremenom mrvit i raspadat i to ne bas ni dugom vremenu, a vidim i po birtijama da se isto dogadja.
 

sony

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #16 : 09 Listopada, 2007, 18:03:02 »
koza je uvjek najskuplje rjesenje cak nekad do 5 puta skuplje rjesenje od eko koze
s pravom kozom je tesko radit ne razvlaci se ko skaj i zatu ju je tesko navuc na sic a upravo iz tog razloga i poso onoga koji to radi je skup bas kao i materijal
roadkiller je napiso da se s vremenom mrvi i raspada sto je jako tocno i nije najsretnija investicija ako se vozis svaki dan s autom
a sad da ja tebi postavim pitanje zasto koza?

pa valjda znas ono po zimi hladno ko na ledu po ljeti vruce ko u paklu
to ti nije moja preporuka a ako bas hoce sproc jeftinije i imat eko kozu onda iztapiciraj stranice u skaj a sredinu sica u platno
to ti je moj savijet ;)
 

Offline Gorki

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3451
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split
  • Vozilo:: Taunus GXL Coupe 2000V6
Cijena ko
« Odgovori #17 : 09 Listopada, 2007, 19:12:34 »
Tako sam ja napravija i prezadovoljan sam!
I did it my way 😎
 

Redskin

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #18 : 10 Listopada, 2007, 14:07:26 »
Citat: Mephisto
2 Redskin:

Koza:

Prednosti: Lijepo izgleda, ugodna je na dodir, ako je perforirana ili fakat kvalitetna ne znojis se u njoj. Na perforiranim (onim s rupicama) sicevima se sad znojim manje nego na starim platnenim. Ako ti nesto kapne  :roll  ili se prolije samo obrises.

Ako je dobra tekstura (lagano hrapava) neces klizat po njoj kao na nekim sintetickim tapecirunzima. Kvalitetna koza niti nakon godina izlaganja suncu nece izgubit elasticnost i boju. Prasina se ne zavlaci u sam materijal.

Neutralno: Brzo poprima temperaturu okoline. Mozda je grdo sjest u jako vruc/hladan sic, ali nakon par sekundi se ohladi/zgrije. Treba ju svako tolko osvjezit kremom za kozu. Nekima bi ovo bilo zajebancija, meni je gust. Miris, vrlo karkteristican, netko ga voli netko ne. Ista stvar sa zvukom (skripanjem).

Mane: Cijena. Jeftina koza je ok prvih par godina, kasnije ispuca, pogotovo ako ju ne odrzavas kak treba. Ako ti se ne svidja miris onda lose, jer nikad ne izadje skroz. Jesam spomenuo cijenu?



"Eko Koza":

Dakle, to je umjetni materijal koji nema nikakve veze s kozom, osim sto izdaleka lici na kozu. Prepoznat ces ga po platnenoj mrezici na nalicju. Prava koza je rijetko ojacavana, najcesce je nalicje bruseno (kao antilop). Takodjer ima miris po otapalima, ne po kozi.

Nisam imao puno iskustva sa eko kozom, osim kad sam testirao materijale za unutrasnjost i tapecirao kuhinju. Komad koze i komad eko koze sam stavio na sunce i gledao sto se dogadja.

Prednosti: Cijena. Moze se nabaviti za smjesne novce (spram prave koze). Kvalitetnija eko koza se moze nabaviti za 90kn/m. Ne zahtjeva odrzavanje, bar ne onako cesto i temeljito kao prava koza. Ne upija pa mozes lako obrisati mrlje. Lakse (citaj jeftinije) je naci nekonvencionalne boje (plavu, crvenu, zutu, zelenu...) nego prave koze.

Neutralno: Miris, meni osobno smrdi, ali mozda se nekom svidja.

Mane: Relativno brzo se potrosi. Izgubi originalni sjaj, teksturu i dobije nekako usahli izgled i izgleda izglancano. Pogotovo u kombinaciji trosenja i suncanja. Takodjer s vremenom (na suncu i brze) izgubi elasticnost. To ne predstavlja toliki problem za volan i armaturu kao za siceve i naslone za ruke. Filing pod rukom je totalno neprirodan spram filinga koze, no ako si navikao na plastiku u unutrasnjosti to te nece smetati. Izgleda slicno kao koza, ali ako si ikad vidio kozu shvatit ces na prvi pogled da se radi o imitaciji.


IMHO eko koza je los materijal. Ovo "eko" je upitno jer nije razgradiva, u proizvodnji se koriste tvari koje zagadjuju. Prednost je sto ne moramo ubiti jadne krave da im uzmemo kozu, ali ionako ih ubijaju zbog hrane. S druge strane pitanje je koliko zivotinja ubije zagadjenje. Toliko o "eko" dimenziji tog materijala.


Rezime: I koze i eko koze postoji bezbroj vrsta. Najbolje ti je sam iskusit oba materijala, a to ce te kostat oko 100kn. Mala cijena za pravi odabir.

Eko koze su puni bircevi, sjedi, popij kavu, vidi kak se osjecas. Onda odi na taksi stajaliste, nadji nekog Genschera ili E38 koji imaju kozu, i plati covjeku da te malo vozi. Pitaj ga o kozi. Taksist ce ti dobro objasnit, malo tko provodi toliko vremena u autu kao oni.
Kad isprobas oba materijala, vidi se s tapetarom, reci mu sto bi otprilike htio i sto ti moze ponudit i za koju cijenu. Onda odluci, nabavi pare i rijesi to.


hvaaa :bravo: aaala
 

sony

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #19 : 10 Listopada, 2007, 18:00:14 »
ovo sam sliko mobom sorry zbog kvalitete slika al hebiga
ovo su sicevi za kadetta ovo sa strane ti je eko koza a u sredini crno platno
meme su ispali sicevi prednji , zadnji , stranice i tapicirung od krova 1500kn s tim da sam ja sam rastavio tapicirunge i sastavio iz nazad (na sicevima) znaci frajer mi je sam napravio krov i stranice a ja sam samo svuko stare i obuko nove tapicirunge na sicevima


 

fiat

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #20 : 11 Rujna, 2008, 16:56:43 »
za cofia mozes nabavit oplate nove a sta se tice robe i siceva racunaj oko 1000 kuna sve prednja s sica i straznja klupa metar koze je negdi 90 do sto kuna.
 

Offline krank

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 162
Cijena ko
« Odgovori #21 : 23 Rujna, 2008, 23:19:34 »
ja od danas imam za prodat eko kozu ili kozu ne znam sta je,koji materijal posto to na oko ne mogu prepoznat...
zainteresirani se mogu obratit
Kad mi nesto otpadne s auta,pomislim da sam izgubio na tezini!!!!
 

Offline komir

  • Oldschool member
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Opel Astra
Odg: Cijena kože
« Odgovori #22 : 23 Svibnja, 2017, 21:53:06 »
Imaš kvalitetne kože za tapeciranje kod Korium koža za tapeciranje a i cijene su dosta pristupačne.
« Zadnja izmjena: 24 Svibnja, 2017, 08:45:00 komir »
 

Offline turBina

Odg: Cijena kože
« Odgovori #23 : 23 Svibnja, 2017, 23:59:01 »
Nakon 10 godina je valjda nasao kožu...
 

Offline bubuleja

Odg: Cijena kože
« Odgovori #24 : 24 Svibnja, 2017, 07:59:24 »
Nakon 10 godina je valjda nasao kožu...
  :))
Adio mare
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Cijena kože
« Odgovori #25 : 24 Svibnja, 2017, 08:07:16 »
Prije će bit da je ostao bez kože  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline OLD WEBER

Odg: Cijena kože
« Odgovori #26 : 24 Svibnja, 2017, 14:03:03 »
Nakon 10 godina je valjda nasao kožu...
Pukla mu koža , kad je zveknuo bez padobrana !   :biggrin:
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp