Autor Tema: Felge Yugo 55  (Posjeta: 5896 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline yugo55-vg

  • Oldschool rookie
  • Postova: 47
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Vozilo:: Yugo 55
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #30 : 05 Veljače, 2021, 15:44:39 »
A ko bi te pustio s rupom u pragu?
Daj budi malo realna...
Ajde kani se mene i prestani me pratit na forumima.
I prestani me blatit već jednom  pred ljudima bez razloga.
Tu barem ima normalnih ljudi koji sve  objasne bez podjebavanja

I btw ,mi smo  došli s čitavim pragom,a  kreten je namjerno išao razbiti prag da dokaže da je trulo   
I zaključili smo da to nikako nije smio napraviti .
U redu bi bilo da je upozorio i rekao,nema problema,mi bi odmah zamjenili,ali ići probijati prag da dokaže da je trul je nedopustivo .
Je,bio je nabubren prag na tom mjestu,ali nikako nismo mogli znati što se dešava jer auto nije naš od prvog dana niti znamo povijest auta.

« Zadnja izmjena: 05 Veljače, 2021, 16:11:24 yugo55-vg »
 

Offline werdas

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #31 : 05 Veljače, 2021, 16:39:21 »
Ajde kani se mene i prestani me pratit na forumima.

sorry al tu sam malo dulje neg ti da nemoj ti mene stalkati :P
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #32 : 05 Veljače, 2021, 20:07:06 »
A, ti si taj "zlikovac"  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline ljuti

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 144
  • Thanked: 24 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zanzibar
  • Vozilo:: apn4 i fico
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #33 : 06 Veljače, 2021, 06:12:23 »
ja sam na  yugu tempu 2001 godina htio druge dimenzije guma upisati u prometnu.
lijepo je pogledao covjek u kompjuter i kaze da su tvornicki samo jedne dimenzije isle na njega i to je bilo to,ako hocu drugu dimenziju trebalo se naruciti za atest koji je kostao oko 300kn.
da je u kompjuteru postojala tvornicki jos koja dimenzija on bi je odmah i dopisao u prometnu,ali ovako nije a meni se nije dalo zezati sa atestima i odustao sam
 

Offline yugo55-vg

  • Oldschool rookie
  • Postova: 47
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Vozilo:: Yugo 55
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #34 : 06 Veljače, 2021, 11:16:58 »
ja sam na  yugu tempu 2001 godina htio druge dimenzije guma upisati u prometnu.
lijepo je pogledao covjek u kompjuter i kaze da su tvornicki samo jedne dimenzije isle na njega i to je bilo to,ako hocu drugu dimenziju trebalo se naruciti za atest koji je kostao oko 300kn.
da je u kompjuteru postojala tvornicki jos koja dimenzija on bi je odmah i dopisao u prometnu,ali ovako nije a meni se nije dalo zezati sa atestima i odustao sam
Ja sam pitala prošli put na tehničkom i kaže mi ,a trebaju dečki pogledati i s njima se dogovorit.Da se treba naručit.
Ali oni ne kuže da ja nemam gume na autu već prije kupnje hoću upisati dimenzije tako da nemam problema nikakvih. A oni bi valjda odmah raditi atest
Probat ću ih zivkat sljedeći tjedan jer stvarno nema smisla zadržati 145/80 R13 kad nema niti izbora guma niti ničega više
 

Offline mojitobar

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #35 : 06 Veljače, 2021, 13:44:07 »
Ej, koliko sam ja peripetija imao za upisat originalne dimenzija na mini, samo zato šta u njihovom sustavu nije bilo ni jedne gume, osim one koja je pisala u knjižici vozila još iz juge, 145x10 koja je nepostojeća dimenzija danas.. Bmw koji je otkupio prava na ime ne želi ni čut za izdat potvrdu, to je samo kod nas, vani normalno izdaju potvrdu, idiot u Tomiću mi je doslovno rekao da ga nije briga i da bacim auto u more. Na kraju balade sam platio masno da se to upiše... A originalna dimenzija, nikakve kemije...
Procedura je takva da se upisuje ono šta im je u sustavu, a ako hoćeš drugu dimenziju, mpraš doć sa nekom potvrdom, od ovlaštenog zastupnika. Ili raditi mali atest.
Meni je uspjelo upisat dimenzije na Audi, koje su bile upisane na onoj naljepnici na vratima di su upisane sve dimenzije i preporučeni pritisak u gumama. Dakle, opet original, po preporuci tvornice, iako znam da su za isti model isporučivali i col veće felge, ali oni ih nemaju u svom ograničenom sustavu i toga se slijepo drže...
Dakle papir, potvrda, neki dokaz i trebali bi moći upisat. To je moje iskustvo, ali isto tako dobro znamo da svaki tehnički pregled tumači propise kako njima paše..

Bez obzira na sve, uvijek bar col više nego što treba, koji cm šira guma i koji cm niža ako hoćeš da na nešto liči, pusti šta ti drugi govore  😉
built,not bought
 

Offline ljuti

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 144
  • Thanked: 24 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zanzibar
  • Vozilo:: apn4 i fico
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #36 : 06 Veljače, 2021, 15:34:40 »
da moras imati gume na autu da bi ti napravili atest,jer kad stavis sad te druge dimenzije guma oni njih onda  gledaju,mjere da li je to sve uredno,da guma negdje ne udara u limariju,da ima dovoljno razmaka i sta sve ne.
na  yuga slobodno stavi 155 70 r13 i to prolazi uredno i odes na atest kad oni kazu da dodjes,jer se to narucuje
 

Offline trajkeša

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #37 : 08 Veljače, 2021, 08:03:55 »
Koliko mudrovanja oko atestiranja guma?!
Iz prve ruke... Kad minjaš gume možeš ići max 2cola veće...
Ako stavljaš istu colažu samo ti nesmi guma zapinjati kad smotaš volan livo i desno i nesmi viriti van blatobrana...
Testiraju tako da samo jedno kolo dignu na navoz (simuliraju trotoar, rubnjak, kako već ko zove i motaju volanom livo i desno da se uvjere da guma nigdi ne zapinje.
Prije samoga atesta izvagati auto na kamionskoj vagi, prednja osovina, stražnja osovina i ukupna težina vozila cca50kn košta
I naravno paziti na nosivost gume al virujem da tebi u ovom slučaju to uopće neigra ...
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #38 : 08 Veljače, 2021, 09:40:31 »
Kod nas je sve teška idiotarija. Kako bih ja trebao onda upisati zimske gume za R5 GTt? Tvornička dimenzija je 195/55r13 i 175/60r13 a takvih zimskih nije ni bilo ili ih nema 20 godina. Upisana mi je 185/60r13 jer je već bila na autu, bez nekakvih atestiranja i idiotarija. Koliko mi je poznato, normalno je mijenjati gume približno istog ukupnog promjera npr. 175/70r13 - 185/60r14 i 185/60r14 - 195/50r15.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #39 : 08 Veljače, 2021, 09:44:50 »
Nazalost nije,

Kolega bubas dosao je sa gumama 155/80 15 a u prometnoj su mu upisane 165/80 15.... vratili su ga...

Priznaju samo ono sta je upisano
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline yugo55-vg

  • Oldschool rookie
  • Postova: 47
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Vozilo:: Yugo 55
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #40 : 08 Veljače, 2021, 09:52:17 »
 Tko zna kaj traže,mislim da ni oni sami ne znaju i svaka stanica tumači po svome.
Zadnji put prije 3 god kad sam uzimala gume u ovoj dimenziji je bilo hrpa proizvođača,a sada svega nekoliko.
Neke trgovine u toj dimenziji niti ne drže.
Prije su i na prikolice stavljali ,ali sada i na prikolice stavljaju šire gume
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #41 : 08 Veljače, 2021, 10:02:43 »
Čak i nije tako loše kao što misliš, ima i Continental ( ali izgleda za prikolice)
https://www.kupigume.hr/
« Zadnja izmjena: 08 Veljače, 2021, 10:45:48 OVERDOSEDSPEEDJUNKIE »
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline yugo55-vg

  • Oldschool rookie
  • Postova: 47
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Vozilo:: Yugo 55
Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #42 : 08 Veljače, 2021, 12:09:49 »
Čak i nije tako loše kao što misliš, ima i Continental ( ali izgleda za prikolice)
https://www.kupigume.hr/
Uzimala bi cjelogodišnje jer se auto ne vozi baš puno
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #43 : 08 Veljače, 2021, 12:55:05 »
Onda ovo
145/80 R 13 75T QUATRAC 5 M+S
VREDESTEIN QUATRAC 5
145/80 R 13 75T (190 km/h)
 E
 C
 68

M+S
PREMIUM KLASA   Cjelogodišnja guma za osobna vozila
331,31 kn
na rate: 348,75 kn
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 
The following users thanked this post: yugo55-vg

Offline jeep frik

Odg: Felge Yugo 55
« Odgovori #44 : 08 Veljače, 2021, 13:39:06 »
Kaj ide yugo 190?! :lol: