Autor Tema: Zastava 750 LE '81  (Posjeta: 91040 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bubuleja

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #15 : 07 Rujna, 2017, 11:16:15 »
Čuj ..ti napravi i napraviti češ kako zeliš ..ja sam trenutno u fazi da kada uzmem auto me da ne želim ništa mijenjati ..nego ga nezelim niti oprati samo da ostane onakav kakav je..dakle ovaj fićo ja bi ovako samo vozio bez ikakvih čupanja tapecirunga i slično..pazi to više nije to kad jednom skineš ..nije i mogu svi pričati da je ali nije ..kako znam ..pa jedno 50 60 auta sam rastavio u životu i više imao. ..jednom kada ti skineš taj stari trošni tapecirung koji se s vremenom formirao u baš taj oblik što zbog vlage što zbog nekih drugih događanja on je takav i nikada više jednom kada ga skineš nećeš ga tako uspjeti vratiti ..mozda sam ja lud malo ali mene pali to što je auto original i što je sve prošao tokom svojega života na cesti ..i takva bi ga vozio i dalje. E sad naravno svatko ima drugačiji pogled na svijet pa tako i ti imaš izbor.. hihihi..ajde samo opušteno i uradi ono što će tebe činiti sretnim ...pozdravvvv
Adio mare
 

Offline studentt

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #16 : 07 Rujna, 2017, 11:35:28 »
ma vrati ih jebale ih pv tablice,
nadji osiguranje i uzmi dodatnih 50 % na oldtimera i sve te izadje max 1500 kn i vozi
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #17 : 07 Rujna, 2017, 13:15:04 »
Ako su ovako dobro očuvani tkaneni sicevi a nisu na sebi imali trostruke navlake i ako vozačeva vrata nemaju luft gore dolje, možeš biti siguran da nema 141tkm  :smile: jer ovi sicevi nikada nisu izdržali tu kilometražu čitavi.
Ja bih na tvom mjestu maknuo te pv tablice i registrirao na normalne, ali to je tvoja volja... 50% na osiguranje ionako imaš članstvom u klubu.
Sretno s Fićom i nek te dugo služi!  :smile:
E da, ako već moraš uzeti druge tablice uzmi zadnju kvadratnu kakva je u originalu... nije mi jasno da je bivši vlasnik uzeo duguljastu a toliko novaca je bacio na pv tablice  :eek: i inox okvire da pašu uz branike i ostali krom/aluminij
« Zadnja izmjena: 07 Rujna, 2017, 13:19:34 Tori »
 

Offline baho

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #18 : 07 Rujna, 2017, 15:26:40 »
samo orginal za ovakav primjerak  :blush2:

ako ćeš farbati poslikaj YU otisak kvalitetno pa si napravi istu takvu naljepnicu od fotke

sretnosretno
da je bar svaki dan nedjelja ujutro...
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #19 : 11 Rujna, 2017, 05:57:10 »
uz auto dobio jedan krovni nosač, a nabavio još jedan. Niti jedan od njih nije nešto, al od dva će se dat složiz jedan kako treba.





plan je rastavit, dat pjeskarit pa cinčanje.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline YUREEK

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1278
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Međimurje
  • Vozilo:: Zastava 750 - 1970
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #20 : 11 Rujna, 2017, 15:57:13 »
bok i dobrodošao u svijet fićeka...
ovaj tvoj primjerak je skoro pa za salon jer je zaista očuvan, kako izvana tako i iznutra .. Sve ove dječje bolesti korozije na rubnjacima i drugdje, privremeno riješi i tako se vozi. Naravno, treba odvest auto na pregled lima da vidiš što i kako dalje, ali savjet sigurno da piči i vozi se dok ne dođe vrijeme da baš treba napraviti limariju.
prerada ? Hm, šteta mijenjat ovo stanje fiće u nešto drugo - radije kupi još jedan pa napravi nekaj po želji a ovaj ostavi u originalu kak je ... i nije fićo, fićo ako nema barem malo korozije i trunkicu truleži ...

sretno i puno kilometara želim !
Lefko ga najdeš, kak raj je lepi, med Murom i Dravom tam ti leži, de čuješ ftičju najlepšu popevku  - Međimurje to je - tu doma buš ti .
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #21 : 11 Rujna, 2017, 16:18:45 »
Hvala YUREEK, cuj ti si jedan od onih koje sam spomenuo u uvodnoj rijeci. Bili smo se svojevremeno culi vezano uz jedan tvoj Fico, mislim da je bila '77 u pitanju.
Svakako ti hvala na dobrim zeljama, a tko zna mozda se cujemo za kakav savjet.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #22 : 20 Listopada, 2017, 06:23:08 »
Tema miruje al Figuar ne! Spremam se na tehnički kroz par dana, odjavljujem auto sa PV pločica i idem na regularne.
Po samom autu ne prčkam ništa posebno, koči, skreče ništa ne lupa, notor nije ništa posebno masan pa ne očekujem ništa posebno da bude problem. Manđete uz getribu su zamjenjene, one su bile ispucane pa neugledno za vidit.
Za vikend izglancam auto, malo politure, malo voska na tehnički pa u garažu do proljeća.
Usput se nabavilo hrpu sitnica za ugradit razne gumice, retrovizori...naravno kopče haube. Ništa od tog ugrađeno, al kutija se puni, a zima je duga. Spremam se napisat i pismo Djedu Mrazu sa željom za jedan volanček i glavu za isti, a Luisi Nibbo 320mm mi na pameti.
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #23 : 21 Listopada, 2017, 14:41:47 »
Malo kombiniram!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline krntija

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #24 : 21 Listopada, 2017, 19:09:02 »
 :eek:  Kaj pasu na sraf, od Kadeta?? On ima 13 cola kotace!
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #25 : 21 Listopada, 2017, 19:24:09 »
Ma ovo sam samo prislonio da dobim neki dojam kak bi to bilo.
Centralnu rupu moram povecat, to ce mi kolega na drebangu odradit, a razmak rupa miskim sredit sa ''plivajucim'' konusom na sarafima.
Kad sam dofurao doma felge skuzio sam da su 3 + 1, jedna je 5 x 13, a tri su 5,5 x 13.
Sad kombiniram dal' trebam nabavit jednu od 5,5" ili tri od 5" ili sam jednu od 5" pa naprijed stavit uze, a otraga sire felge. Gume bi bile 155, a felge su ET37.
Moram otic do seoskog vulkanizera da mi tek provizorno montira gumu gore da vidim koliko sam od rubnjaka naprijed i otraga, a tek onda cu ic u uređenje, ako cu uopce ic.
Felge mi se inace strasno dopadaju. Vec sam vidio ovakvu kombinaciju i bas mi se dopada.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #26 : 21 Listopada, 2017, 19:28:29 »
Evo detaljnije

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline dado.gf

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 187
  • Thanked: 9 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Umag
  • Vozilo:: Zastava 750 M 1977, Golf 2 1989, Golf 2 1990
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #27 : 21 Listopada, 2017, 20:37:43 »
155/65 gore i nemas frke,ide sigurno bez problema pod rubove
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #28 : 21 Listopada, 2017, 20:39:13 »
Koja kombinacija, na 5,5 ili 5. ET mi je 37

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline dado.gf

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 187
  • Thanked: 9 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Umag
  • Vozilo:: Zastava 750 M 1977, Golf 2 1989, Golf 2 1990
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #29 : 22 Listopada, 2017, 02:16:53 »
na 5.5 et30 izgleda ovako,znači tvoja je jos 7mm unutra na 5.5 ili 13 mm na 5
<br /><br />
a naprijed je meni mrvicu van ruba,ali nigdje ne kači.tako da će tebi sigurno ić gore od 5.5 ili jos bolje ako nadjes od 5 da 100 % bude pod rubom
Stavljala je ekipa i 6x13 et30 tu gumu pa je islo.
« Zadnja izmjena: 22 Listopada, 2017, 02:19:06 dado.gf »