Autor Tema: Ford Mondeo mk1 RS  (Posjeta: 3200 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran760

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 10
  • Thanked: 9 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Volvo 760
Ford Mondeo mk1 RS
« : 24 Svibnja, 2020, 10:56:49 »
-1994 godina
-2,0 16v motor
-Namjenjen za švicarsko tržište
-Od opreme-abs,grijana kožna sjedala,elektro pokretanje u 8 smjerova,prednja grijana šajba,klima,sva 4 stakla na struju,original centralno i daljinsko zakljucavanje,putno računalo,morimoto leće,komplet zender body kit...ima svega
Auto sam piknuo prije cca 6 mjeseci,od radova do sad je bilo:zamjena malog kilera(to je to :P) ubačen je 2din radio,kamera za rikverc,u planu je preraditi auspuh da bude sa svake strane jedna cijev,kako je bilo u original izvedbi RS-a,komplet lakiranje,spuštanje i guštanje
Kopiram sa drugog foruma
Odlučio sam pokušati popraviti ispucalu kožu, set sa siluxa za reparaciju kože, dosta dobra stvar,ispalo je daleko od savršenog ali imam jos materijala da ispravim greške(čitaj:malo zagladim površinu)
Isto tako sam promjenio dihtung poklopca ventila, polakirao ga, zamjenio svjećice i stavio nove Beru kablove, motor malo mirnije radi.




 
   


   





Pa sam stavio gumene tepihe,čak 2 original fordova,imam i ostale negdje na tavanu ali ih nisam pronašao,pa ce za sada poslužiti univerzalni



Original vjetrobrani za vrata,dobar ulov na otpadu


Prebačen na ZG table

Nakon toga sam skupio hrabrosti izvadit tablu i zamjeniti mali kiler,jer je grijanje zakazao a zima dolazi,trošak ispod 200kn ali ima posla i razmišljana kako i što,ali rješeno je


Kad je već sve bilo vani bio bi red i staviti noviji radio,sa bluetoothom,wifijem,gpsom


Nakon svega toga na red je došlo poliranje i lakiranje maske u crno(imam dvije,jedna krom,druga lakirana u crno)






Xenon za probu

I kako to izgleda iznutra

 
 

Offline tomtom

Odg: Ford Mondeo mk1 RS
« Odgovori #1 : 19 Srpnja, 2020, 21:28:22 »
Vozio sam mk1 ST, karavan, 2,5 V6. Nešto prekrasno, sav serijski, istina pred petnsestak godina. Zvuk mi se urezao u sjećanje na najjače. Strašno udoban, tih i duuugačak

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: 19 Srpnja, 2020, 21:30:43 tomtom »
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline straight

Odg: Ford Mondeo mk1 RS
« Odgovori #2 : 14 Kolovoza, 2020, 15:51:05 »
Super autek i oprema. Moj svakodnevni je mk2 iz '98... I to već 14 godina. Čovjeće, pa već ga polako mogu stavitu u ovaj topic 😱 Kak' vrijeme ide...