Autor Tema: AlfaSud SVAR i ESVAR  (Posjeta: 42345 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
AlfaSud SVAR i ESVAR
« : 02 Lipnja, 2016, 22:46:40 »
U vrijeme kad je Buba imala 4 doboša, opel 4 brzine, ameri 3, japanci proizvodili televizore....oni su trošili ispod 5l na 100km i bili spremni za serijsku proizvodnju ali politika je napravila svoje...Malo obrazovanja ne škodi :)

http://alfa-corse.com/web/2012/01/25/alfasud-svar-i-esvar-uvoditelji-moderne-tehnologije/
Hrđa bez granica
 

Offline Chaser

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1011
    • psychobrothers garage
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #1 : 03 Lipnja, 2016, 05:55:54 »
bas...malo obrazovanja ne skodi...u to vrijeme su japanci bili malo(jace) ispred mnogih...no...ne na nasem trzistu...to je druga stvar...:)))

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #2 : 03 Lipnja, 2016, 10:43:40 »
Jesi vidio smajlić na kraju :)
Hrđa bez granica
 

Offline Chaser

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1011
    • psychobrothers garage
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #3 : 03 Lipnja, 2016, 16:17:51 »
jesam..iza Škoda..:)

Offline AL

Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #4 : 04 Lipnja, 2016, 21:52:03 »
bas...malo obrazovanja ne skodi...u to vrijeme su japanci bili malo(jace) ispred mnogih...no...ne na nasem trzistu...to je druga stvar...:)))

Kolega je lijepo napisao članak s osvrtom na Alfasud....a ako ne znaš što Alfasud predstavlja u povijesti automobila, malo obrazovanja ti ne bi škodilo.
Napiši nešto slično o japanskom automobilu te klase i u tom vremenu i bit će mi zadovoljstvo pročitati...
 

Offline Chaser

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1011
    • psychobrothers garage
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #5 : 04 Lipnja, 2016, 22:01:38 »
Kolega je lijepo napisao članak s osvrtom na Alfasud....a ako ne znaš što Alfasud predstavlja u povijesti automobila, malo obrazovanja ti ne bi škodilo.
Napiši nešto slično o japanskom automobilu te klase i u tom vremenu i bit će mi zadovoljstvo pročitati...

ne kazem ja nista protiv alfe...samo sam se osvrnuo na recenicu da su japanci radili televizore dok je alfa aute..kolega...nemam nista protiv niti jednog teksta...svaka cast na clanku...ali iskreno ovakve recenice su sprdnja tko god da ih napise...sa ili bez smajlica...

Offline AL

Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #6 : 04 Lipnja, 2016, 23:00:23 »
....samo sam se osvrnuo na recenicu da su japanci radili televizore dok je alfa aute..kolega...
Nemam pojma, niti me zanima, kaj su japanci radili dok je Alfa radila aute...
U vrijeme kada je Alfasud izašla na japanskim autima su bile lisnate opruge na stražnjem kraju...Kaskali su ...i falilo im je konja u tim "kolima"!
« Zadnja izmjena: 04 Lipnja, 2016, 23:08:54 AL »
 

Offline chaos

Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #7 : 04 Lipnja, 2016, 23:41:53 »
Serijska Alfa Sud je najobičnije ništa, isto ka kuća bez temelja, da se još bolje izrazim ka ona muška stvar bez jaja.
Kad je Alfa Sud izašla bila je najnekvalitetnija hrpa uobličena u jeftini ruzinavi ruski lim.

A prototipovi o kojima je riječ u navedenom članku su samo prototipovi, koji se definitivno nisu mogli nositi sa japanskim serijskim autima tog doba, pogotovo ne po pitanju snage i potrošnje.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline bubuleja

Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #8 : 04 Lipnja, 2016, 23:45:18 »
 :kokice:
Adio mare
 

Offline Mi$ki

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Lokacija: Grad koji teče
  • Vozilo:: P-205 cabrio roland garros
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #9 : 05 Lipnja, 2016, 06:45:03 »
Serijska Alfa Sud je najobičnije ništa, isto ka kuća bez temelja, da se još bolje izrazim ka ona muška stvar bez jaja.
Kad je Alfa Sud izašla bila je najnekvalitetnija hrpa uobličena u jeftini ruzinavi ruski lim.

A prototipovi o kojima je riječ u navedenom članku su samo prototipovi, koji se definitivno nisu mogli nositi sa japanskim serijskim autima tog doba, pogotovo ne po pitanju snage i potrošnje.

Pa je pod utjecajem takvih razmišljanja nastala Alfa/ Nissan/ arna definitivno se vidi japan tač i napredak u svakom detalju.
 

Offline issigonis

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Zagreb (Travno)
  • Vozilo:: inno mini cooper 1300 export x2...imv mini 1000...mini 1330
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #10 : 05 Lipnja, 2016, 09:56:45 »
Serijska Alfa Sud je najobičnije ništa, isto ka kuća bez temelja, da se još bolje izrazim ka ona muška stvar bez jaja.
Kad je Alfa Sud izašla bila je najnekvalitetnija hrpa uobličena u jeftini ruzinavi ruski lim.

A prototipovi o kojima je riječ u navedenom članku su samo prototipovi, koji se definitivno nisu mogli nositi sa japanskim serijskim autima tog doba, pogotovo ne po pitanju snage i potrošnje.

..."Prestani lagati ovaj napaćeni narod,nemaš to pravo"...   :lol:  :yes:  ;D
Svi su ovde ludi,a samo ja imam papire..
 

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #11 : 05 Lipnja, 2016, 10:11:12 »
U vrijeme kad je Buba imala 4 doboša, opel 4 brzine, ameri 3, japanci proizvodili televizore....oni su trošili ispod 5l na 100km i bili spremni za serijsku proizvodnju ali politika je napravila svoje...Malo obrazovanja ne škodi :)

http://alfa-corse.com/web/2012/01/25/alfasud-svar-i-esvar-uvoditelji-moderne-tehnologije/

Danas, kad Bube još voze, Opelovi mjenjači još šaltaju bez krčenja, a japanski televizori još rade - one su se same ekološki zbrinule, pojela ih hrđa i pretvorila u papar  :focus:
 

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #12 : 05 Lipnja, 2016, 11:04:23 »
Nije uopće bit veličanja alfe, smajlići nisu tu samo da bi se nešto tipkalo. Dobro je da su alfe i dalje svima trn u oku... A da je alfasud ništa može napisati samo totalno neinformirana osoba zaluđena sama sobom, alfasud je auto koji je promjenio toliko toga da nemožete ni zamisliti...


http://alfa-corse.com/web/2012/01/04/alfa-romeo-alfasud-prica-kakvu-jos-niste-culi/
« Zadnja izmjena: 05 Lipnja, 2016, 11:10:46 Sprint QV »
Hrđa bez granica
 

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3118
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #13 : 05 Lipnja, 2016, 11:21:47 »
Danas, kad Bube još voze, Opelovi mjenjači još šaltaju bez krčenja, a japanski televizori još rade - one su se same ekološki zbrinule, pojela ih hrđa i pretvorila u papar  :focus:


I čovjek umre i pretvori se u prah, netko prije, netko poslije ;D
Hrđa bez granica
 

Offline chaos

Odg: AlfaSud SVAR i ESVAR
« Odgovori #14 : 05 Lipnja, 2016, 12:40:50 »
Nisam ja kriv što sam neuk i neinformiran, a da sam zaluđen, jesam, definitivno jesam svime što je za vožnju i čime upravlja čovjek.

Ne mrzim Alfu (imao sam Alfu i imam Alfu) ni bilo koju drugu marku, ali da su ljubitelji Alfe uvijek u pravu, baš i nisu, kao ni ja koji preferiram japanske marke.

Ono što sam napisao za Alfu Sud i dalje potpisujem.

 :hi:
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!