Autor Tema: Z101 - ostaje bez benzina?  (Posjeta: 1852 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline k-bg

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Z101 - ostaje bez benzina?
« : 23 Srpnja, 2018, 09:29:37 »
Pozdrav kolege! Imam vec neko vrijeme problem sa gasenjem motora na vecoj uzbrdici. Radi se o fiatovom 1.5 motoru u stojadinu, dvogrli weber 32 dmtr, elektronsko digiplex 2 paljenje. Kroz neko vrijeme u uzbrdici, bilo da se krecem ili stojim, kao da se potrosi benga iz lonca fergazera i motor se ugasi te ga ne mogu upaliti dok ne dodjem na ravan teren. Probao sam staviti novu ac pumpu, dogadja se ista stvar.. Fergazer je ociscen i propuhani kanali, a plovak sam podesio na 7-14 mm...i opet ista stvar.. Jucer sam probao podesiti plovak da kasnije zatvara, ali onda pocne preljevati pa sam vratio na 7-14. Ima mozda netko ideju kaj se dogadja? Hvala..
Bez truljavih Zastavinih muka nema nauka...
          *Zastava 101 1972*
 

Offline YUGOABARTH

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1489
  • Thanked: 5 times
  • Lokacija: Erkovčići (Hum)
  • Vozilo:: Zastava Yugo, Renault 4 TL
Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #1 : 23 Srpnja, 2018, 15:01:19 »
Plovak u rezervaru blokira??
 

Offline max250

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 255
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
  • Vozilo:: mercedes w108 250se
Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #2 : 23 Srpnja, 2018, 17:55:56 »
prije hrpu godina imao sam golfa cabrio1  slićan problem . voziš cca 2 do 5 km i crkne obiđeš auto izmoliš oče naš i auto nakon nešto verglanja upali . dijagnoza ne dobiva gorivo  pregledao sam sve crjeva frgazer ac pumpu . dok nisam išao provjeriti i oćistiti rezervar a u rezervaru pćela .  mrcina je plutala dok nije začepila usisno crjevo. kad je auto stao pćela je pala na dno rezervara i motor je mogao vući gorivo.
 

Offline k-bg

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #3 : 24 Srpnja, 2018, 11:28:27 »
Kad se poceo javljati navedeni problem, prvo sam provjerio stvara li se mozda vakuum u rezervoaru, ali ni to nije bio uzrok. Takodjer sam skinuo rezervoar, oprao ga, te zamijenio mrezicu dole kod plovka. Takodjer nije pomoglo...evo bas mi javio kolega weber te ukazao da bi moglo biti do brijega koji pokrece ac pumpu, sto ja ne vjerujem iz razloga sto je ac pumpa stavljena tek pred kojih 10tkm, a prije je u fiatu bila elektricna. Mislio sam da je mozda pumpa preslaba te da ne daje dosta goriva pod opterecenjem, ali posto se to dogadja u uzbridici i dok stojim to nebi trebalo biti to.. Ja definitivno sumnjam da je karburator u pitanju, ocito plovak zatvara gorivo dok sam u uzbrdici, ali nije mi jasno, posto je podesen na 7-14 mm... Jesu li to dobre vrijednosti za taj weber ili mozda netko ima drugacije vrijednosti?
Bez truljavih Zastavinih muka nema nauka...
          *Zastava 101 1972*
 

Offline coverdale

Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #4 : 24 Srpnja, 2018, 12:25:12 »
Probaj jednostavno  na ravnom položaju parkirati auto ,odvojiti crijevo goriva prije fergazera i pustiti ga u čisti karnister, upaliti motor i pričekati dok potroši gorivo u fergazeru, pa izmjeriti količinu benzina koju je napumpala pumpa u karnister. Zatim to isto ponovi dok je auto parkiran na jakoj uzbrdici i usporedi količine goriva u karnisteru. Ako su količine u oba slučaja jednako male ( manje od cca 2-3 dcl)obrati pažnju na prigon pumpe vjerojatno nema dovoljno hoda , poderana polugica , ili predebeli bakelitni izolator. Ako su količine različite, s obzirom na položaj vozila, obrati pažnju na cijev usisa u rezervaru, ili je napukla ili je svinuta ili jednostavno krivo stoji, ili se čak upire u dno rezervara... Prilikom probe pazi da ti se karnister ne prevrne , gorivo špricne po ispušnoj rani , nekakve iskre ili plamena isl .Najbolje nađi razumnog pomoćnika da pridrži što treba  ... budi oprezan ..
 

Offline Števa 071

Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #5 : 24 Srpnja, 2018, 22:10:00 »
To te plovak u frgicu zeza, digni malo nivo i onda probaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
elektrika i mehanika ,Ex Volvo servis.   http://www.autoklima-hrastinski.hr
 

Offline ivmatic86

Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #6 : 25 Srpnja, 2018, 20:16:18 »
Plovak bi triba zatvarat ili smanjivat dotok goriva na nizbrdici, a držat konstantan na ravnome i uzbrdici. A zamisli ovo- da je karb zakranut za 180 stupnjeva  :nea: Daj sliku motornog prostora i karba ako nije problem  :drinks:
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline Doktor

Odg: Z101 - ostaje bez benzina?
« Odgovori #7 : 25 Srpnja, 2018, 21:30:35 »
Ako imaš krovnmi nosač, stavi na njega karnister benzina i cijevčicom dovedi do motornog prostora i spoji na karburator. Ako te isti problem više ne muči, imaš problem sa začepljenim dovodom goriva.