Autor Tema: ALPINA  (Posjeta: 21434 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #45 : 15 Svibnja, 2019, 18:42:38 »
Sigma zaboravia sam ti napisat jer ti je prvobitni tekst i slike bia veći pa sam se pogubia, u tekstu se obraćaš Krntiji sa pitanjem ima li kakav katalog od Alpine iz 70-tih.
Ja imam knjigu koja je fenomenalna, naslov joj je "BMW tuning / So wird er schneller".
Tu ti je do detalja opisano, slikano, cijenovno prikazano koje razlike su između BMW i Alpine, sve moguće dorade i svi poslovni partneri koji su pratili firmu.
Ukoliko ti bude problem pronaći knjigu, javi i ja ti šaljem moju.
 
The following users thanked this post: sigmafahrer, djagat

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2033
  • Thanked: 707 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: ALPINA
« Odgovori #46 : 15 Svibnja, 2019, 19:28:20 »
Da, znam za nju, kultna knjiga.Planiram je kupiti, svejedno hvala na ponudi. Imao sam je čak prije puuno godina u rukama. Autor je Gert Hack, promotor i suvlasnik Alpine sa samih početaka, inače test vozač automotorsporta.
Taj je uništavao aute na testovima i baš zato je njega BB htio za test prvog prerađenog BMWa 1500. Burkard ga doslovno molio, trčkarao za njim da proba auto, ovaj ga odbijao, a kad je bila prva vožnja bio je oduševljen. Poslije su se razišli, vratio se u Stuttgart u ams. Nije bilo loše imati takvog čovjeka na takvom mjestu za prijatelja.
Evo slike sa radnog mjesta moje supruge, preko puta je redakcija automotorsporta gdje je dugo godina radio Hack.
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2033
  • Thanked: 707 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: ALPINA
« Odgovori #47 : 15 Svibnja, 2019, 19:32:12 »
Dug moj hvala jos jednom na objavi,naravno uvijek rado procitana :drinks: i da jos nesto..ne znam dali znas ali je tvoj kum prije nego je uzeo RCZ imao u planu uzet e90 B3 od Alpine

Da, sjećam se da je bila u planu. Nego slikaj ako vidiš koju u Münchenu, tamo su ipak češće nego
ovdje
 

Offline djagat

Odg: ALPINA
« Odgovori #48 : 15 Svibnja, 2019, 19:44:44 »
Evo sad sam gledao da je Buchloe od mene 66km,ak si za mozemo skoknit rado do tamo :)
 

Offline sigmafahrer

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2033
  • Thanked: 707 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Stuttgart
  • Vozilo:: Citroen CX, Mitsubishi Sigma, Jaguar XJR
Odg: ALPINA
« Odgovori #49 : 15 Svibnja, 2019, 20:02:08 »
Od mene 180 km. Može
 

Online jeep frik

Odg: ALPINA
« Odgovori #50 : 15 Svibnja, 2019, 21:02:34 »
Bilo je znači alpinista u Splitu  :thmbup:      Skidam kapu tom Katiću tko god da je  :hi:
I u Karlovcu je 80-tih zalutala pokoja Alpina. Moj stari je tada na par dana posudio Kawasaki Gpz 750 prijatelju za more, ovaj njemu ostavio Alpinu C1 2.3. Skoro je pala i kupovina, ali nisu bili cisti papiri od auta. Od mog najboljeg pokojnog prijatelja otac je takodjer posjedovao e21 Alpinu. Od potonjeg postoji i slika, necu obecavati jer mi brat pokojnog nije jos uvjek poslao fotografiju Merecedesa za kolegu Mladena. Inace se radi o necacima moto Asa Drmesa kod kojeg je 90-tih zavrsila i Katiceva 2002 Alpina o kojoj vise zna kolega Beloff. :hi:
« Zadnja izmjena: 15 Svibnja, 2019, 21:30:46 jeep frik »
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline studentt

Odg: ALPINA
« Odgovori #51 : 15 Svibnja, 2019, 21:24:52 »
sve rijeci su suvisne! Bravo  :hi:
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline Adam.

Odg: ALPINA
« Odgovori #52 : 15 Svibnja, 2019, 21:38:08 »
Strašno dobri tekstovi
Uživao čitajući, svaka čast momci  :thmbup:
Treba više ovakvih tema i postova na forumu, da ljudi malo nešto i nauče, a ne samo baljezganja gluposti...
 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #53 : 15 Svibnja, 2019, 23:05:25 »
Adame ovo je forum, znači ukoliko se poštuju pravila foruma ne možeš utjecat na "glupana" i njegove osvrte, Sigma ima volje, znanja i dara da napravi ovakve kratke tekstove šta bi svakog tko voli automoto scenu trebalo zanimat.
Pa da nastavimo u duhu oldtimera, kako je kolega u tekstu navea u cestovnoj verziji najjači motor koji se ugrađivao u 02-ke je imao oznaku A4S.









Takvi motori su čak (zavisi od godina proizvodnje ali pred kraj ere 02-ke) dolazili i do 180 ks, 75 godine su genijalci iz Buchloea napravili verziju od 192 ks a popretne stvari su dovedene do savršenstva.

 












Paralelno sa cestovnim verzijama, trke su tražile konstantno razvijanje novih komponenti pa tako imamo Alpinine modele koji su u početku imali proširene blatobrane koji su se od milja nazivali svinjski obrazi i agregate koji su se vrtili oko 200 ks do blatobrana koji su imali oštre rubove (kasnije kod M3e30) i oblik romboida do snage od 270ks.






 
The following users thanked this post: Adam., sigmafahrer

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #54 : 15 Svibnja, 2019, 23:08:07 »
Za Sigmu, od gazdarice auto nakon restauracije ispred kuće.


 
The following users thanked this post: sigmafahrer

Offline Nero

Odg: ALPINA
« Odgovori #55 : 16 Svibnja, 2019, 09:26:00 »
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #56 : 16 Svibnja, 2019, 10:10:58 »
Čudi me s obzirom da je tad već bia momak, pamti on ludila od starog di su na povratku iz Italije letili u visini prometnog stupa/znaka, pa čak i starija auta tipa kad se u 2002 Schnitzeru vozia zada sa sestrom di su se višali i provlačili ispod roll bar-a koje je auto imalo.
Da bi se steka dojam koji je to "luđak" triba bit upoznat sa činjenicom da stari na livoj i desnoj podlaktici ima tetoviran BMW ti amblem, a kčer mu je krštena pod imenom Alpina Marina.
 
The following users thanked this post: Nero, Adam.

Offline Nero

Odg: ALPINA
« Odgovori #57 : 16 Svibnja, 2019, 10:56:18 »
Čudi me s obzirom da je tad već bia momak, pamti on ludila od starog di su na povratku iz Italije letili u visini prometnog stupa/znaka, pa čak i starija auta tipa kad se u 2002 Schnitzeru vozia zada sa sestrom di su se višali i provlačili ispod roll bar-a koje je auto imalo.
Da bi se steka dojam koji je to "luđak" triba bit upoznat sa činjenicom da stari na livoj i desnoj podlaktici ima tetoviran BMW ti amblem, a kčer mu je krštena pod imenom Alpina Marina.

Ma naslusa sam se prica :) samo su me vise zanimali tehnicki detalji oko samog auta.
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
 

Offline Bellof

Odg: ALPINA
« Odgovori #58 : 16 Svibnja, 2019, 11:44:28 »
Evo od našeg kolege jedna koja je u prodaji.









 

Offline Nero

Odg: ALPINA
« Odgovori #59 : 16 Svibnja, 2019, 12:52:48 »
Cijena?
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......