Autor Tema: Lambretta 250, pomoc oko vrijednosti?  (Posjeta: 1264 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kalina

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 103
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kaštela
  • Vozilo:: Ford Capri Mk3
Lambretta 250, pomoc oko vrijednosti?
« : 14 Siječnja, 2019, 01:11:42 »
Sestrinom muzu u garazi stoji dugo vremena,bila je u vlasnistvu njegovog oca, a on poceo je restaurirati prije 10ak god, opitura je i rijesija jos neke sitnice i tako je ostavio,covjek se bas nesto previse ne razumi u to tako da i nezna previse, teska srca je odlucio prodati pa ga zanima koliko bi to moglo vrijediti. od dijelova mu fali prednje svijetlo i km sat. 250kubika je i 1958. godina  slike su u prilogu













 

Offline Sepra

Odg: Lambretta 250, pomoc oko vrijednosti?
« Odgovori #1 : 14 Siječnja, 2019, 12:59:23 »
nije Vespa pa ne mogu pomoći, tako da iskreno ne znam, ali znam da je Lambretta scena u HR nikakva i da svakako ukoliko želi ostvariti neku bolju materijalnu korist treba prodat van
Nerast
 

Offline loren

  • Junior member
  • **
  • Postova: 56
Odg: Lambretta 250, pomoc oko vrijednosti?
« Odgovori #2 : 14 Siječnja, 2019, 16:53:05 »
250 cc nije sigurno. Ako mi pošalješ kompletan broj šasije na poruku, dat ću ti više informacija.
Ovo bi trebala biti LI (125,150 ili 175 cc), serija II.
« Zadnja izmjena: 14 Siječnja, 2019, 20:56:55 loren »
 

Offline abajo

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: MB
Odg: Lambretta 250, pomoc oko vrijednosti?
« Odgovori #3 : 06 Ožujka, 2019, 13:25:49 »
Ja sam prije cca 25 godina restaurirao jednu Lambrettu 1959 TV175. Nakon nepunih dvije godine vozikanja sam ju prodao u Italiju. Restauracija je trajala skoro tri godine, jer u ono vrijeme nije bilo ovakvih mogućnosti nabave dijelova kao danas. Danas za nju ima sve što srce zaželi, ali cijene...
Prodana je jednom kolekcionaru koji je imao jedino zamjerku na boju, jer crvena je bila aktualna od 1961 na dalje. U ono vrijeme sam dobio 2000DEM bez cjenkanja. Vjerovatno bi dobio i više obzirom na kvalitetu restauriracije. Danas gledam po talijanskim oglasnicima, cijene su različite, ovise o godištu, seriji, stupnju restauracije, tako da je teško dati bilo kavu cifru. Npr. 800EUR za smeće do čak 5000EUR, ali savršeno stanje. BTW dvije godine za redom sa njom bio na izložbi veterana u Padovi, gdje sam i upoznao kupca.