Autor Tema: Zastava 750 LE '81  (Posjeta: 91129 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #750 : 11 Veljače, 2021, 13:38:08 »
Najpraktičnije  :good:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #751 : 11 Veljače, 2021, 14:27:27 »
Bila je varijanta crnih sa crvenim prošivom, ali brzo su bili nestali, ne znam da li ih opet imaju...

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #752 : 12 Veljače, 2021, 19:22:37 »
Samo tako naprijed!  :cool:
 

Offline Insima_RS

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 384
  • Thanked: 84 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Gornja Brela
  • Vozilo:: Ford Sierra MkI
Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #753 : 13 Veljače, 2021, 03:26:51 »
Hvala! Nije sad ovo za svačiji ukus, nekom pretjerano, nekom odlično. Meni je vrhunski, ostvario sam si davnu želju. Posebno vrhunski jer sam ovime "maskirao" neke nedostatke na autu i dok čeka pravu limarija biti će u ovom filmu. Sa limarijom, kad dođe vrijeme za nju vjerojatno će se vratiti clean look. Imam dvije ideje. Vratiti ga u Kragujevac stanje, te da samo ostane spušten ili 850TC sa onim malim izvučenim stražnjim rubnjacima. To su dva smjera oko kojih se lomim. Svakako neće biti nalja svih vrsta.
E sad, lijepljenje. Iskreno više me izjebo krov nego bokovi. Kocke su 13 x 13 cm, a kako ideš prema krajevima treba ih malo uzit. To je u predzadnjem redu. Kako sam radio dok je bilo relativno hladno i ljepilo se slabije "aktiviralo" i još na vodu, skroz blaga sapunica pa špahtlom istiskivati vodu... nije bio neki problem samo lijepljenje, više pripasivanje i simetrija lijeve i desne strane.
Bokovi....tu je bilo problema sa pripremama, ne toliko problema koliko je to vremenski trajalo, a kako sam imao priču u glavi morao sam je sam prenijet na auto.
Znači prvo složio šablonu debljine 2mm, rezao, brusio dok nije sjela kako treba na onu crtu na bokovima otraga...


Pa to prenio na foliju

(Image removed from quote.)

E sad ona slika u glavi kaže da linija folije mora pratiti padajuću liniju stakla. A opet tu je i ovaj tekst Abarth 850.... Tu je trebalo pomiriti sve to...


I nekako mi se čini da sam uspio.
Kako bi jedan moj susjed rekao - samofala niš ne vala, al baš sam zadovoljan sa rezultatom. Pozdrav sused -znam da povremeno prati.

Liniju/ravninu/visinu odredio prema onoj liniji na vratima i ostalo je pjesma
Stvarno je ispalo dobro, meni osobno se sviđa! :thmbup:
Zbog ove simetrije na bokovima sam i pitao, zanimalo me kako si to postigao, sad sam skužio da su šablone bile u igri. Svakako, odličan posa! :drinks:
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #754 : 25 Travnja, 2021, 17:27:14 »
Samo se vozimo



Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 
The following users thanked this post: Nero, sigmafahrer

Offline krntija

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #755 : 25 Travnja, 2021, 19:53:33 »
Oba su pala!!!  :biggrin: Oce rec, oba su lepa!! :klinac:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 
The following users thanked this post: tomtom

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #756 : 25 Travnja, 2021, 21:11:47 »
Aj fala bogu da je došlo vrime i malo se provozit...

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 
The following users thanked this post: tomtom

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #757 : 23 Svibnja, 2021, 20:13:49 »
Ovaj vikend Figuar i ja bili na Desantu, al' samo pred kockicom....obaveze kasnije popodne nisu dozvolile više.....uglavnom, popodne mi kolega poslao snimku zaslona sa svog moba i nasmijao me na najjače. Pa da podijelim sa Vama. Kako nemam Facebook mene je ovo baš nasmijalo.







Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 
The following users thanked this post: sigmafahrer, jeep frik

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #758 : 25 Svibnja, 2021, 22:24:43 »
Aktivan nam je Miljac  :)) :biggrin2:
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #759 : 26 Svibnja, 2021, 05:43:06 »
Jutro svima!
Pa kaj je momak toliko poznat u Fićo krugovima da ga poznaju od Istre i primorja pa sve do juga i Slavonije?  :cool:
Usput vidio sam da ne treba ništa filozofirat oko prirubnica za Fiću, jednostavno zavariš homokinetički na fićinu poluosovinu i ajd' bok! Tako jednostavno, ako znaš šta radiš ne treba nit balansirat.  :perfeto:
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tempo gti

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #760 : 26 Svibnja, 2021, 13:32:47 »
za koga govoris to za miljca ili :)
vozim zastava tempo 1.3 efi
ZASTAVA the best cars of al time






[/URL]
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #761 : 26 Svibnja, 2021, 13:38:00 »
Miljenko, Miljenko. 😀
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #762 : 01 Srpnja, 2021, 22:11:00 »
Malo se friškalo kod mene. Trebalo je ponešto osvježit, dotegnut, zamjenit.....

Prvo zamijenio amortizere, originalne godine sa nešto kraćim Pegličinim. I to je bio potez sam takav, auto se sad lijepo vozi, prati zavoj/cestu bez poskakivanja, udoban....sve kako treba bit.



Onda sam i oko motornog prostora malo....



Uredio auspuh, ponovno ga obojao, ovaj puta u peći zapekao boju prije ponovne montaže. Vidjet ćemo dal' će to bit uspješnije nego do sad kada se boja brzo počela ljuštiti.



Pa i kiler uredio....





A kad je već motor vani sve lijepo oprao, očistio od hrđe, zaštitio, obojao koliko sam znao i mogao



Pa malo i polirao



Reko ajd onda i ulje u getribi zamjenit



Uredio i alternator





Svi znate da volim nalje, pa da ova Magneti Marelli ne bude skroz fejk koristio Marellijev set za reparaturu



A onda ponovno obojao i dekl. Nisam znao u koju boju pa reko ajd' napravit i crni i crveni pa mijenjat prema raspoloženju

« Zadnja izmjena: 01 Srpnja, 2021, 22:28:19 tomtom »
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 
The following users thanked this post: Nero, sigmafahrer

Offline asconaextreme

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #763 : 01 Srpnja, 2021, 23:53:48 »
 :bravoo: :bravoo: :bravoo: :good:
 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE '81
« Odgovori #764 : 02 Srpnja, 2021, 07:18:50 »
Ali ni to nije sve....

Sent from my M2010J19SY using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija