Autor Tema: 1984 Renault 11 GTL  (Posjeta: 26954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Katramaniac

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 555
  • Thanked: 27 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Renault 4 GTL 1990., Renault 11 1984.
1984 Renault 11 GTL
« : 01 Listopada, 2019, 18:16:28 »
Neki dan sam dobio poruku koja je glasila: "Znam da ti voliš čudne francuske aute, pa evo..."
Radi se o Renaultu 11 GTL, možda su ga neki od vas vidjeli u oglasniku na Facebooku, ali sam auto kupio i prije nego je završio tamo.  Godina proizvodnje je 1984., prva registracija 1986., a odjavljen je 2009. i od tada uglavnom stoji u garaži. Na km satu stoji tek nešto više od 30 000 km. Riječima- trideset tisuća km.  :cool:
Auto je kupljen novi u Jugoslaviji za devize, a kad ga je doveo, vlasnik se vratio u Njemačku raditi pa prve 2 godine auto nije registriran.
Kad sam ga vidio, izgledao je kao izvađen iz vremenske kapsule- stari okviri tablica, stare naljepnice u odličnom stanju, žuti cink u odličnom stanju, čak unutra miriši po novom autu. Uglavnom, sve je na mjestu.  :cool:
Od 2009. je povremeno paljen, motor je uvjerljivo upalio i radio kad sam ga došao pogledati, kočnice su bile malo ljepljive, ali sve u svemu, auto je palio, vozio i kočio. Uz sve viđeno, to je bila činjenica koja ga je poslala u moje ruke.
Završilo je tako da sam podigao probne tablice, natočio 10 litara goriva i krenuo laganom vožnjom iz Sesveta prema doma u zapadni dio Zagreba. Problema nije bilo, kočnice su otpustile, ulje ne curi, benzin ne curi, ali nije sve savršeno, jer kako bi i bilo nakon 10 godina stajanja.

Svjestan sam da je Renault 11 u krugovima oldtimera outsider, nema vrijednost, možda ću s njim doživjeti podsmijehe, većini ljudi je ružan, ali kad sjednete u auto koji je sačuvan u ovoj mjeri, taman da se radi o Oltcitu, treba imati poštovanja. A u ovom slučaju se radi o modelu koji mi je interesantan od malih nogu.

Da ne duljim s riječima, ovaj post bi bio besmislen bez slika. Pa evo ih.  :smajlold:







Interijer kao nov, netaknut












Motorni prostor










Podovi su kao novi




Površinska hrđa na zadnjem gusenom mostu, rezervoaru, auspuhu






Stare naljepnice i okvir tablice





Upute, servisna knjiga, računi




Da ne bi sve bilo savršeno, primjetio sam da auto gubi dosta vode, a danas sam i otkrio gdje...




Na kraju, plan je promijeniti sve tekućine, crijeva, kočnice, očistiti rezervoar, pobrusiti i zaštititi površinsku hrđu na zadnjem mostu i ako se još gdje nađe, obnoviti felge, ispolirati ga, staviti žute žarulje i sačuvati ga što je bliže trenutnom, dakle novom stanju...  :smajlold:

RENAULT - des voitures à vivre
 

Offline hary

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 934
  • Thanked: 74 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Kraljevica
  • Vozilo:: P206, Fiat Tempra
Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #1 : 01 Listopada, 2019, 18:24:06 »
Sve u svemu vrhunski auto, malo detalja uredit i bolji ne mere bit. Svaka čast na ulovu.
Fino udobno i tiho vozilo, imao 18- icu isto godište. :thmbup:
Life is too short to drive boring cars
 

Offline krntija

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #2 : 01 Listopada, 2019, 18:42:01 »
E to je to!! Takva otkrica obozavam!!! Vremenska kapsula, sve originalno , netaknuto i nepotroseno, neizraubano i ko iz salona sa par kozmetickih zahvata!!  :drinks: Cestitka na super ulovu, jedanastice su mi bile i tada vrlo ljepe a danas i vec zanimljive , zanimljivije od   devetke zbog zadnjeg kraja!!
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 
The following users thanked this post: Katramaniac

Offline Katramaniac

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 555
  • Thanked: 27 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Renault 4 GTL 1990., Renault 11 1984.
Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #3 : 01 Listopada, 2019, 18:53:59 »
Znao sam da ces ti bit oduševljen  :))  :drinks:
Čekamo još Romea kao poznatog ljubitelja outsidera da se oglasi :D :D
RENAULT - des voitures à vivre
 

Offline tomtom

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #4 : 01 Listopada, 2019, 19:19:34 »
Guba! Ljeto vidio i svaki puta pogledom pratio bijelog. Baš ga fora vidjet na cesti, prekrasan mi je izgled zadnjeg stakla, a simpatičan mi je još od djetinjstva kad sam imao crni trovratni majotette GTI.
Fora, autić iz fora vremena. Bravo i čuvaj ga. :thmbup:
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline bubuleja

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #5 : 01 Listopada, 2019, 19:30:39 »
ja se samo toplo nadam da si ga platio manje od 3000 kn...a vidio sam oglas i lik je napisao 15 tisuća kuna i nisam vjerovao...inače ok autek..imamo crveni tu po RI...to je ustvari devetka ko moja smo sa hečbek izvedbom..tj nema bunker...
ima i torzije ko r4

sretno
Adio mare
 

Offline bubuleja

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #6 : 01 Listopada, 2019, 19:32:48 »
to što ti curi napred voda...moguće da je vrisno hladnjak grijanja u kabini ili neke cijevi istrunule od njega pa ti onda sleduje skidanje table što je jako ugodan posao..lol
ali hrabro
Adio mare
 

Offline straight

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #7 : 01 Listopada, 2019, 19:44:47 »
Super! Meni je to uvijek bio fora auto. A sviđa mi se i Casio sa zadnje slike. DW 5000 reizdanje?
 

Offline cona

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 770
  • Thanked: 72 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Pitomača
  • Vozilo:: Volvo 240 turbo
Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #8 : 01 Listopada, 2019, 19:48:34 »
Prekrasna 11,dobro pranje,poliranje i bit će kao nova. :thmbup:
« Zadnja izmjena: 02 Listopada, 2019, 20:58:01 cona »
 

Offline gruđo

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #9 : 01 Listopada, 2019, 20:09:08 »
Odlican ulov. Kada se pronadje auto u ovakvom stanju, treba ga takvim i sacuvati. Steta bi ga bilo koristiti kao svakodnevno vozilo.
 

Offline Čuvitar

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #10 : 01 Listopada, 2019, 20:24:26 »
Drago mi je da se ovakve stvari još pronalaze i događaju običnim ljudima.( Tako i nama ostalima ne umire nada) Uz Krntijinu Stojku, ovo mi je super događaj zadnje vrijeme... Čuvaj , pazi, mazi. Danas outsider možda (meni ne) sutra ko zna.

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline wecomakina

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #11 : 01 Listopada, 2019, 20:36:14 »
Meni su uvijek bili cool ovakvi "ne tako pozeljni auti" u oldtimer svijetu,poliranje I bude plijenio puno pogleda

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk

 

Offline Adam.

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #12 : 01 Listopada, 2019, 21:00:05 »
Kao što kolege kažu, super ulov  :thmbup:
Sretno s njim  :hi:
 

Offline kargh

Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #13 : 01 Listopada, 2019, 23:30:42 »
Odlican auto!
Mislim da je voda iz grijanja, treba demontirati komplet tablu da se promeni, ali imajuci u vidu da sam to radio na Campusu, koji je dosta slican ovom autu, cak mislim i da je hladnjak grijanja isti, nije neki problem razmontirati sve i ponovo montirati.
 

Offline Katramaniac

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 555
  • Thanked: 27 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: Renault 4 GTL 1990., Renault 11 1984.
Odg: 1984 Renault 11 GTL
« Odgovori #14 : 02 Listopada, 2019, 06:58:30 »
Guba! Ljeto vidio i svaki puta pogledom pratio bijelog. Baš ga fora vidjet na cesti, prekrasan mi je izgled zadnjeg stakla, a simpatičan mi je još od djetinjstva kad sam imao crni trovratni majotette GTI.
Fora, autić iz fora vremena. Bravo i čuvaj ga. :thmbup:

Hmmm... GTI?  :nono: Na Turbo vjerojatno mislis...

Super! Meni je to uvijek bio fora auto. A sviđa mi se i Casio sa zadnje slike. DW 5000 reizdanje?

Model je DW-M5610, model sa solarnim celijama i receiverom signala europskog atomskog sata. Za moj OCD savrseni model sa najtocnijim prikazom vremena i odstupanjem unutar sekunde godisnje  :cool:

Odlican ulov. Kada se pronadje auto u ovakvom stanju, treba ga takvim i sacuvati. Steta bi ga bilo koristiti kao svakodnevno vozilo.

Ne bude svakodnevni, bez brige, bio bih lud da ga tako sokiram  :))

Odlican auto!
Mislim da je voda iz grijanja, treba demontirati komplet tablu da se promeni, ali imajuci u vidu da sam to radio na Campusu, koji je dosta slican ovom autu, cak mislim i da je hladnjak grijanja isti, nije neki problem razmontirati sve i ponovo montirati.

Jos proucavam literaturu, ali nekako se nadam da ipak možda nece sve trebat ic van nego da je kiler na nekom ipak dostupnijem mjestu. I naravno, nadam se da nije bas kiler nego mozda neko crijevo  :cofee:

Svima ostalima se zahvaljujem, dosao je u dobre ruke i dobit ce tretman koji zasluzuje  :smajlold:
RENAULT - des voitures à vivre