Autor Tema: Vw buba oval 1953  (Posjeta: 11698 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline izigoing

Vw buba oval 1953
« : 06 Prosinca, 2020, 13:53:53 »
Evo malo sam saceka da se slegnu dojmovi od kupnje... pa je sad vrime i da sluzbeno objavim...

Stize jedan jako lipi oval '53!

Kako sam trenutno u Crnoj gori poslom.. priko kolege crnogorca sam cuo da neki ljubitelj oldtimera prodaje bubu "neku baš staru"
Naravno da sam odmah odmahnia rukom i reka ma sta ce mi jos jedna imam ovu moju lipu...

Dan po dan i mene ta ideja pocela kopkat.. pa moga bi.. pa triba vidit.. pa bolje bubu nego spičkat na nesto glupo...

I tako ja iskopan čovika.. nađem broj.. kontaktiram i dogovorim se za doc vidit bubu..

Malo sam se zajebo u procjeni i slabo pripremija za ono sta cu vidit :-P
Znacim ulazim u garazu i na bubu sam doslovno zaboravija :-P
Covik je bas kolekcionar.. merc w111 (kaze it titove pratnje) bmw 2002, rolls roys, 2 porsche, toyote neke.. relaut racing neki..alfa junior.. jos jedna alfa lipa zaboravia sam koja...
To samo oldtimeri..
U drugom djelu garazekolekcija novih..  aston martin, ferarri, merc SLS, g klasa, alfa quadrifoglio...

Nakon obilaska gazare i ćakule o svakom autu.. uspija sam se sitit  zasto sam doša

Zelena buba orginal nerestaurirana iz 1953, kod njega je 10ak godina, kupljena u srbiji a kako covik živi i radi  i u srbiji i u CG dio auta je na srpskim dio na crnogorskim tablama buba je na Bg tablice...
miruje u garazi.. malo vozena uglavnom za neka snimanje i spot...

Prebacena je na 12v i stavljen je noviji motor (stari isto dolazi s njom)
Nije propala, nije trula... godine se vide al i da je 20 godina mlađa rekli bi da je dobrom stanju a kamoli iz 53.

I zmigavci iskaču

Podovi zadravi.. tuneli izvani ok.. limarija opcenito u skroz solidnom stanju..
Amortizeri su na pola izdusili odma se vidi..
Pragovi su nekakvi neorginalni stavljeni ko zna kad prije njega...
Unutrasnjost je sve kako treba biz za 53 i bila je tapecirana nanovo.. iako ne bas najlipse ako mene pitate.. samo osnovne stvari su napravili.. oko zadnjeg ovalnog stakla uopce nisu..

Oko cijene smo pregovarali.. al covik nije "bedak" i zna sta ima i sta prodaje tako da cijena nije bila povoljna bas.. al svejedno nisam tia propustit takav primjerak...
Prodaje je zato jer mu stize jos neki maserati i jos jedan porsche (922 turbo s) i triba mu mista u garazi pa se rijesava "jeftinijih" koje i ne vozi...

Uglavnom.. ja sam jos doli.. sutra bas idemo do biljeznika sve prepisat i rijesit..
Pa me ceka uvoz u Hr...

Baj d vej moze i savjet koji kako to sta jednostavnije odradit?
Citam da se ovako stara vozila koja ne dolaze iz EU jedino na PVtablice mogu uvest?






Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk

 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #1 : 06 Prosinca, 2020, 14:07:27 »
Bomba! Neka buba! Bas je mrak! Ok, ima nekih pizdarijica, ali to se i ocekuje od starog neslaganog auta! To ie buba, auto kiji je bio jeftin i nije ih se stedilo! Na moru sam i gledam preko mova oa ne snimam bas sve detalje, ali prvo sto upada u oko au krive zadnje lampe! To je ono sto na prvu razlikuje rane od kasnih ovala ( rane su do 7/55 ).
Sve u svemu cestitam i liubomoran sam jer se ti mozes voziti u svojoj! Originalni motor je super imati! Slozi ga kod nekog tko zna sto radi i spremi ga na sigurno! Ne cackaj puno, odlicna je ovakva kakva je jer ako ides cackati, nema kraja!
Bravo!
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #2 : 06 Prosinca, 2020, 14:10:53 »
Zmigavci na blatobranima su dodani sa razlogom, ako te ne smeta, neka ih.
Oba vrata su original, to je super!
Daj samo kostur sjedala jos poslikaj detajnije kad ulovis vremena. To je najskuplji dio tih auta za nabaviti.
 

Offline izigoing

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #3 : 06 Prosinca, 2020, 14:11:41 »
Je.. zadnje lampe tribaju bit one sta zovu srcolike... vec ih gledam za uzet, spremit pa ako se bude restaurirala nek ih imam  ;)
Da zmigavci su ubaceni na prednje blazobrane to nije u orginalu išlo...
Za sad mi ne smetaju.. al ako budem restaurira ide 100% po tvornickom..
Ima sitnica.. nije sve bas pic pic...
Za sad mi je gušt da ostane ovakve i vozoit je.. al poznavajuc sebe... vec cu ja pocet skupljat djelove i pare za kompletnu restauraciju... makar za koju godinu...

Kakav kostur sjedala? Mislis sic.. metalni dio?
Ocu.. sutra sve poslikam jos detaljnije...
Mozda i odvedem ode u CG do buba majstora da mi promini amrtizere.. ulje.. ulje u kocnicama itd jer plan je da je vozim do st.. ako ikako bude moguće  ;)))


Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: 06 Prosinca, 2020, 14:16:20 izigoing »
 

Offline lignja

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1301
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
    • http://www.vespaclubcroatia.com
  • Vozilo:: VW 1300 ('67). Vespa; VNA1T, SS 180, PX200.
Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #4 : 06 Prosinca, 2020, 14:24:22 »
Ivane,
Iskrene cestitke jos jednom..  :hi:

Jadva cekam da me provozas   :smajlold:
www.vespaklubsplit.hr                    www.vespaclubcroatia.com
 

Offline asconaextreme

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #5 : 06 Prosinca, 2020, 15:16:55 »
 :bravoo: :bravoo: :bravoo: :bravoo: :bravoo: :good:
 

Offline AlfaZD

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #6 : 06 Prosinca, 2020, 15:50:08 »
Ivane, to je pravi pogodak !

Što se tiče uvoza,
prvo treba zatražiti od Državnog Zavoda za Mjeriteljstvo potvrdu s kojom se vozilo raspoređuje u kategoriju starodobno, odnosno homologacija provodi po članku 45. točka 1.
u tu svrhu s njihovog sitea skini formular za zahtjev, te popunjenog, scan prometne, ugovora i 2 slike vozila pošalji na pisarnica@dzm.hr
za par dana ćeš na kućnu adresu dobiti potvrdu.
iduće, treba napraviti vrednovanje vozila, za HROS u Splitu preglede radi Žile (na ovom forumu Profesor)
kad dobiješ Identifikacijsku Ispravu HROSa, ideš na tehnički pregled, napraviti homologaciju po skraćenom postupku.
Tek tada si spreman za carinu, plaćaš carinu jer je vozilo izvan EU.
Trošarinu i onih 0,50 kn/kg za zbrinjavanje otpadnih vozila NE plaćaš.
Nakon toga možeš na tehnički/registraciju (PV tablice možeš naručiti čim dobiješ Identifikacijsku Ispravu)

Bojim se da bi veći problem mogao biti izvoz iz Srbije, zbog odjave za izvoz, mislim da treba dobiti odobrenje od Ministarstva Kulture. Imao sam jedan takav slučaj pred neko vrijeme.

Alfe u srcu, Alfe u garazi, u Alfi na cesti
 

Offline izigoing

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #7 : 06 Prosinca, 2020, 16:00:52 »
Jesu obavezne PV tablice ili postoji mogućnost za normalne?
Izlaznu carinu radim.. gdje? Na srbijanskoj granici?
To pretpostavljam ce vlasnik morat napravit..?
To sam cita nesto al neznam kako ide.. morat cu ispitat..
Nije ni neki problem zaletit se do granice /Crna gora/ srbija.. ako se to tamo radi..

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk

 

Offline AlfaZD

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #8 : 06 Prosinca, 2020, 16:08:49 »
Ne znam za taj dio, ti imaš specifičnu situaciju, auto je registriran u Srbiji, nalazi se u Crnoj Gori.
Imao sam slučaj gdje je auto izlazio na prikolici iz Srbije u Hrvatsku, ne znam da li je to isto.
ako ti mogu kako pomoći, slobodno mi se javi na 098273555  može i whatsapp, viber, fb messenger
Alfe u srcu, Alfe u garazi, u Alfi na cesti
 

Offline izigoing

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #9 : 06 Prosinca, 2020, 16:21:04 »
Miim da sta se papira tice da je ista stvar... papirnato auto ide iz srbije za hrvatsku (crna gora je tu samo zemlja kroz kojubse prolazi... nikad nije bia prijavljen u CG)
Javim se wocapp pridvecer

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk

 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #10 : 06 Prosinca, 2020, 17:00:39 »
Je.. zadnje lampe tribaju bit one sta zovu srcolike... vec ih gledam za uzet, spremit pa ako se bude restaurirala nek ih imam  ;)

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk


Javi od kuda mislis narucivati jer treba i meni par komada, a ono sto nalazim je turbo skupo. Par rabljenih originala nisam nasao za manje od 600€, a uglavnom su oko 900! Zato mislim da cu narucivati reprodukcije!

Da, metalni dio sica. Pogotovo dio gdje se slaze naslon na donji dio.
 

Offline izigoing

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #11 : 06 Prosinca, 2020, 17:17:26 »
Nasa sam vec par.. polovnih orginal... tako od 500- 800€ par..
Nasa sam i par reprodukcija navodno kvalitetnih (cak stakleno ono "srce" ne plastika...
 al nekako s obzirom na godiste i vridnost mi draze orginal...
Pratim ovako po fejsu i stranicama po netu pa izleti polovni u relativno ok stanju...


Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk

 

Offline izigoing

Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #12 : 06 Prosinca, 2020, 17:19:34 »
Cini mi se da cu uzet odma i one zelene "funky" tunele i podove... pa nek ih doma.. zatribat ce jedan dan... jer kako vidim cijene im svako malo idu gori...

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk

 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #13 : 06 Prosinca, 2020, 17:52:18 »
Baci oko malo i na Miku... na Sambi nadjes sve cijene.
Ovo je najbolje i najtocnije do detalja od svega u web ponudi! Izradjuje pizdarije koje nitko drugi ne radi.

https://restorationpanels.com/product-category/oval/

Sad je vrijeme i za pravi vintage sat!
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Vw buba oval 1953
« Odgovori #14 : 06 Prosinca, 2020, 18:01:21 »
Obrati pozornost i na tank - nozna rezerva...tuneli trebaju imati okrugle rupe naprijed i ring na tepihu.
Joj sad bih se i ja primio posla najradije...








Al nek...jos nek ceka, do tad bum skical kaj ti radis na svojoj...