Autor Tema: Zastava 750 LE- Fićo  (Posjeta: 50407 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #150 : 14 Travnja, 2020, 17:28:42 »
Nisam neki fan Babartha, ali sasvim slučajno dobio ponudu za volan od Abartha 850TC. Izgledom će mislim odlično pasati uz ostatak auta na tamno plavu Zastavu pošto će sve biti malo na sportivu sa dosta aluminija i kroma, bakelitni je i većeg promjera. Srećom taster je standardni bez natpisa... :smile: :smile:

 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #151 : 17 Travnja, 2020, 20:48:28 »
Lijep volan, lijepo mi je za vidjet ovaj metalni dio obložen sa bakelitom, odlična kupovina. Meni iskreno žao zbog tastera, al neovisno o tome bilo bi mi prejebeno imati takav dio povijesti u rukama. Guštaj

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk

Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 
The following users thanked this post: Tori

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #152 : 17 Travnja, 2020, 22:03:31 »
Neće ići ništa sa natpisom Abarth na Ćofija, već sve znakovi od Zastave. Tako da draže mi je da je došao sa običnim tasterom koji je srećom u vrh stanju.
Uz volan su stigle i ove diskete  :smile: :smile: od 850 coupe/spider prvih serija, komplet za na Fiću - plug and play samo trebaju jednu dobru reparaciju  :dance4:

 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #153 : 02 Lipnja, 2020, 19:53:32 »
Eto još jedne Kragujevačke skalamerije  :smile:
Prešla 45 tkm, pomalo će krenuti u obnovu...

 
The following users thanked this post: jeep frik

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #154 : 02 Lipnja, 2020, 20:31:30 »
Kakvu crnu obnovu mi spominješ, sedi pali vooooozzzzziiiii....

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline tomtom

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #155 : 02 Lipnja, 2020, 21:04:02 »
Kontraš   :shok:
Kakva obnova, čega, zašto?
Daj još koju sliku. Tvoj?
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline asconaextreme

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #156 : 02 Lipnja, 2020, 21:06:43 »
odličan   :klinac:
 

Online krntija

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #157 : 02 Lipnja, 2020, 21:34:25 »
 :kokice: hehe, kolega se valda zabunil, neki tipfeler , krivo se izrazio pretpostavljam  ,auto je ko iz salona, valda nije ispod totalno trul, samo u tom slucaju kuzim ono "OBNOVA"!!! :biggrin: Doduse, mozda je kriva boja, pa tapecirung, mozda novi vlasnik ima druge boje u planu pa onda neka mala obnova moze proci , ali ovak na prvu , jos 20 godina more tako, za mehaniku ne znam , mozda je na to mislio, budemo culi kad pojasni ono "obnova"!!  :smajlold:
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #158 : 02 Lipnja, 2020, 21:43:33 »
Biti će još slika, tek ga dopeljao, samo sam ga uparkirao i nakeljio onu lastavicu na lajsnu  :))

Pa treba obnovu, farban je pred ohoho godina, a standardi u to vrijeme u bivšoj državi nisu bili pretjerano visoki. Ono što treba će se odraditi, ali kolone, rubnjaci i to sve mislim da će ostati njegovo originalno.
Mehaniku treba dobro pretresti, motor nije diran a niti ga ne treba, ne dimi, pali na zub vozi, sve pet ali ipak je to staro prastaro tako da kočnice, trap itd... treba detaljno odraditi radi sigurnosti.
Gume i felge su tek toliko za stajanje u garaži.
Unutrašnjost sicevi, tapecirunzi, volan itd. su njegovi tvornički i to će ostati praktički bez promjena.  :smile:

Planovi su 100% serijala sačuvati sve originalno, eventualno neki dodatak iz tog vremena. Za felge mislim da će Melberice najbolje odraditi posao  :smile:

« Zadnja izmjena: 02 Lipnja, 2020, 21:57:39 Tori »
 

Offline Sepra

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #159 : 03 Lipnja, 2020, 09:05:21 »
predobar je :thmbup:

slovenska vinjeta dokazuje da se ne da
Nerast
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #160 : 03 Lipnja, 2020, 19:30:57 »
Je prošao je Sloveniju prije 10ak godina  :))

Uzeo ovaj radio za starog tamno plavog, a sada izgleda da će u kontraša više paše po stilu  :smile:

 

Online krntija

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #161 : 03 Lipnja, 2020, 20:59:16 »
Nravno da pase u kontrasa vise neg u pravasa!! Vise bi ti pasal TARA u Ficu ali je Autovox valda kvalitetniji, pretpostavljam kad je original a Tara licenca! Evo jednog
https://www.njuskalo.hr/auto-radio/oldtajmer-autoradio-oglas-21293865
++++ PRODAJEM TVORNICKE PROSPEKTE ZA SVE MARKE AUTOMOBILA kao i KATALOGE GODISNJAKE ; POGLEDATI U Ponuda/Potraznja http://oldschoolhr.com.hr/forum/index.php?topic=15429.825
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #162 : 03 Lipnja, 2020, 21:34:20 »
Istina prvo sam tražio Taru jer je ipak "naš" proizvod i više paše na Zastavu... Ali kako su ultra rijetki kompletni i ispravni, nisam mogao naći. Pa sam uzeo ovog Autovoxa radio pali radi funkcionira. Paše na kontraša jer realno ovo godište je praktički kao i Fiat, ima puno Fiatovih dijelova. Recimo naljepnica na poklopcu akumulatora je na talijanskom, motor nema izlivene oznake DMB niti Fiat. To su vremena kada se mjiešalo Fiat i dio naše proizvodnje...
Fizički je jedini radio koji ide na armaturu, po meni paše za bilo kojeg Fiću bilo Talijanskog, našeg ili Seata
A tih iz starih oglasa više nema, a cijene su im sad u nebu  :glavauzid:
 

Offline Tori

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #163 : 04 Lipnja, 2020, 19:31:05 »
Kad te prijatelj iznenadi i pokloni limariju koju je čuvao 30god. u slučaju da razbije svog Fiću  :smile: :smile: :smile: :))

 

Offline Čuvitar

Odg: Zastava 750 LE- Fićo
« Odgovori #164 : 04 Lipnja, 2020, 19:58:05 »
Ti se negdi usakrito dodatno bogu moliš, ha?
Neka neka...!


Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija