Autor Tema: Cijena kože  (Posjeta: 28153 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIEBONE

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 148
Cijena kože
« : 13 Travnja, 2007, 09:52:29 »
Zanima me jer itko zna koliko je krznenih stvorenja metar kvadratni prave kože pogodne za tapeciranje siceva
,trebao bih tapecirati siceve pa neznam koliko je skuplja od ekokože koja je nekih 80 kn.
TAUNUS-BAD TOYS FOR BAD BOYS
 

Offline kile

Cijena ko
« Odgovori #1 : 13 Travnja, 2007, 10:07:01 »
c/p sa drugog foruma

http://img488.imageshack.us/my.php?image=slika013pz9.jpg
http://img402.imageshack.us/my.php?image=slika011wu4.jpg

Kupio sam je u Varaždinu u tvornici Viko, 35 eura plus PDV za kvadrat, s tim da možeš donijeti boju kakvu želiš i oni takvu naprave!
 

Offline TIEBONE

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 148
Cijena ko
« Odgovori #2 : 13 Travnja, 2007, 12:36:35 »
Znaci vrlo je jeftina...A jer netko zna otprilike koliko se utroši tako ukupno materijala na cijele siceve(prednja dvai i zadnja klupa)?
TAUNUS-BAD TOYS FOR BAD BOYS
 

Offline kile

Cijena ko
« Odgovori #3 : 13 Travnja, 2007, 14:39:04 »
Pa to je najbolje da odeš do tapetara koji bi ti tapicirao siceve i nek ti on tocno izracuna.
 

Mephisto

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #4 : 18 Kolovoza, 2007, 19:13:35 »
Sve ovisi kakvu kozu zelis. Ja sam za neke smjesne pare u Karlovcu uzeo kozu iz bivse tvornice KIO, no nemaju puno koze istog tipa vec vise komada razlicite boje i kvalitete pa sam uzeo samo komad govedze nape za konzolu za nekih 200kn, cca 2 kvadrata ali jako cudnog oblika.

Ova po 35 eura iz Varazdina zvuci zanimljivo, i ako netko ima iskustva s njom neka javi...one custom boje zvuce dobro. :)

Ako stvarno zelis dobru kozu, mogu ti poslat broj od tipa koji tapecira siceve u kozu koju koristi Strosek u svojim preradama Porschea. Frend je uzeo, kaze da je i debela i elasticna i lijepa, ali cijena :cry: 100e kvadrat.

Sto se tice povrsine, ja sam racunao da bi mi trebalo oko 11m^2 za cijeli auto, dakle, krov, a b i c nosaci, sicevi komplet, paneli i konzola. Ne sjecam se koliko su samo sicevi. Odokativno: 5-6 kvadrata.

Preporucam perforiranu kozu za siceve (onu s rupicama). Nesto je skuplja ali ne kelji se i ne znojim se u njoj.
 

Offline TheBIG

Cijena ko
« Odgovori #5 : 18 Kolovoza, 2007, 19:38:44 »
ja san kupio prije par miseci 4m(100cmx140cm) nekog skaja sa podstavom za  98 kn/m  i tapecira san panele od vozaca ,suvozaca armaturu i panele od zada i još je dosta ostalo  :D
 

Offline aske777

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 254
Cijena ko
« Odgovori #6 : 18 Kolovoza, 2007, 20:39:59 »
Ovako prava koža ti dode nekih 450kn m2 danas bio sa jednim tapeterom iz Srinjina. Njemu cu dati da mi tapecira siceve.. covik radi odlicno a nije ni skup...
ITB+MEGASQURT+6A+KR= 190BHP
 

mijo

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #7 : 19 Kolovoza, 2007, 13:19:30 »
2 aske777: je li taj tapetar u Srinjinama ili onaj deldit u Sitno Donjem?
Ja sam mislio sutra raskopat siceve i probat sam skrojit nove navlake od skaja, ali cini mi se da tu ima dosta posla, pa me zanima koliko ti covik traži za ruke. Možda nam da popust na kolicinu :D
 

Offline aske777

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 254
Cijena ko
« Odgovori #8 : 19 Kolovoza, 2007, 14:15:50 »
2: mijo -- za tapecirati siceve netraži puno.. ja sam ga pita prijatelju za calibru zadnji sic u eko kožu reka je cijena negdi oko 450-500kn sve njegovo... a radi dosta brzo.. covik je iz srinjina... moremo otici do njega ako te zanima..
ITB+MEGASQURT+6A+KR= 190BHP
 

mijo

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #9 : 20 Kolovoza, 2007, 13:24:14 »
Ja bi moga cetvrtak ili petak, možeš doc do mene u Žrnovnicu pa cemo otic pitat.
 

Offline aske777

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 254
Cijena ko
« Odgovori #10 : 21 Kolovoza, 2007, 18:07:14 »
Ja mogu tek sljedeci petak.. radim pošaljem ti na PM broj moba
ITB+MEGASQURT+6A+KR= 190BHP
 

Redskin

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #11 : 23 Kolovoza, 2007, 12:27:24 »
posto razmisljam o redizajnu interijera u Granadi, koza se nametnula kao prvenstvena opcija, tako da i mene ova tema zanima...

dakle, da sumiramo i to konkretno:

- cijena prave kože, gdje ju nabaviti, prednosti i nedostaci, te ako je moguce komentar iz prve ruke...

- cijena eko koze, ili koje druge alternative, gdje ju nabaviti, prednosti i nedostaci, takoder ako je moguce iz prve ruke...


hvala :bye:
 

speed

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #12 : 08 Rujna, 2007, 20:44:41 »
Ja cu na cofiju morati praviti nove tapacirunge, i to sve, jer su ovi na vratima istrunuli od vlage, pa cu morati vamo vidjeti jel se može igdje nabaviti išta makar slicno
 

Malicous

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #13 : 24 Rujna, 2007, 07:39:58 »
Pitaj auto  tapetara u Sesvetama, oni ti mogu prodat  razne orginal auto materijale.

ATN (autotextilischen Germany GMBH) umjetne kože tkanine alkantara tepisoni i dr.

Tapeciranje vozila MATUS-DESIGN :  http://www.matus-design.hr
 

Mephisto

  • Gost
Cijena ko
« Odgovori #14 : 24 Rujna, 2007, 23:14:44 »
2 Redskin:

Koza:

Prednosti: Lijepo izgleda, ugodna je na dodir, ako je perforirana ili fakat kvalitetna ne znojis se u njoj. Na perforiranim (onim s rupicama) sicevima se sad znojim manje nego na starim platnenim. Ako ti nesto kapne  :roll  ili se prolije samo obrises.

Ako je dobra tekstura (lagano hrapava) neces klizat po njoj kao na nekim sintetickim tapecirunzima. Kvalitetna koza niti nakon godina izlaganja suncu nece izgubit elasticnost i boju. Prasina se ne zavlaci u sam materijal.

Neutralno: Brzo poprima temperaturu okoline. Mozda je grdo sjest u jako vruc/hladan sic, ali nakon par sekundi se ohladi/zgrije. Treba ju svako tolko osvjezit kremom za kozu. Nekima bi ovo bilo zajebancija, meni je gust. Miris, vrlo karkteristican, netko ga voli netko ne. Ista stvar sa zvukom (skripanjem).

Mane: Cijena. Jeftina koza je ok prvih par godina, kasnije ispuca, pogotovo ako ju ne odrzavas kak treba. Ako ti se ne svidja miris onda lose, jer nikad ne izadje skroz. Jesam spomenuo cijenu?



"Eko Koza":

Dakle, to je umjetni materijal koji nema nikakve veze s kozom, osim sto izdaleka lici na kozu. Prepoznat ces ga po platnenoj mrezici na nalicju. Prava koza je rijetko ojacavana, najcesce je nalicje bruseno (kao antilop). Takodjer ima miris po otapalima, ne po kozi.

Nisam imao puno iskustva sa eko kozom, osim kad sam testirao materijale za unutrasnjost i tapecirao kuhinju. Komad koze i komad eko koze sam stavio na sunce i gledao sto se dogadja.

Prednosti: Cijena. Moze se nabaviti za smjesne novce (spram prave koze). Kvalitetnija eko koza se moze nabaviti za 90kn/m. Ne zahtjeva odrzavanje, bar ne onako cesto i temeljito kao prava koza. Ne upija pa mozes lako obrisati mrlje. Lakse (citaj jeftinije) je naci nekonvencionalne boje (plavu, crvenu, zutu, zelenu...) nego prave koze.

Neutralno: Miris, meni osobno smrdi, ali mozda se nekom svidja.

Mane: Relativno brzo se potrosi. Izgubi originalni sjaj, teksturu i dobije nekako usahli izgled i izgleda izglancano. Pogotovo u kombinaciji trosenja i suncanja. Takodjer s vremenom (na suncu i brze) izgubi elasticnost. To ne predstavlja toliki problem za volan i armaturu kao za siceve i naslone za ruke. Filing pod rukom je totalno neprirodan spram filinga koze, no ako si navikao na plastiku u unutrasnjosti to te nece smetati. Izgleda slicno kao koza, ali ako si ikad vidio kozu shvatit ces na prvi pogled da se radi o imitaciji.


IMHO eko koza je los materijal. Ovo "eko" je upitno jer nije razgradiva, u proizvodnji se koriste tvari koje zagadjuju. Prednost je sto ne moramo ubiti jadne krave da im uzmemo kozu, ali ionako ih ubijaju zbog hrane. S druge strane pitanje je koliko zivotinja ubije zagadjenje. Toliko o "eko" dimenziji tog materijala.


Rezime: I koze i eko koze postoji bezbroj vrsta. Najbolje ti je sam iskusit oba materijala, a to ce te kostat oko 100kn. Mala cijena za pravi odabir.

Eko koze su puni bircevi, sjedi, popij kavu, vidi kak se osjecas. Onda odi na taksi stajaliste, nadji nekog Genschera ili E38 koji imaju kozu, i plati covjeku da te malo vozi. Pitaj ga o kozi. Taksist ce ti dobro objasnit, malo tko provodi toliko vremena u autu kao oni.
Kad isprobas oba materijala, vidi se s tapetarom, reci mu sto bi otprilike htio i sto ti moze ponudit i za koju cijenu. Onda odluci, nabavi pare i rijesi to.