Autor Tema: Bik-poluga  (Posjeta: 1892 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chaos

Bik-poluga
« : 13 Svibnja, 2020, 20:07:23 »
Je'l unas dozvoljeno na starijim autima imati bik-poluge (bull-bar) ?
Onako za svakodnevnu upotrebu, ka što lovci meću na one svoje terence.

ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline Čuvitar

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #1 : 13 Svibnja, 2020, 20:27:10 »
Mislim da takva sa mrižon nije baš, a ove druge mislim da moraju bit odobrene od proizvođača - imat nekakav certifikat... (Ko Lada Niva...)
Ako ima lovaca ovde znat će bolje. Ako ne, mogu ti se ja raspitat ima nešto očevih prijatelja lovaca .

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 13 Svibnja, 2020, 20:28:50 Čuvitar »
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Bik-poluga
« Odgovori #2 : 13 Svibnja, 2020, 20:31:52 »
Ja sam na Pajeru ove godine na tehničkom to MORAO skinuti!

Obrazložim kasnije...
 

Offline Adam.

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #3 : 13 Svibnja, 2020, 21:11:57 »
Također ja sam skidao jednom liku sa Lade Nive, a kaže da ju je kupio original sa bull-barom...
Zbog tehničkog jel, vratili nakon tehničkog i vozi dalje  :russian_roulette:
 

Offline ivmatic86

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #4 : 14 Svibnja, 2020, 10:26:58 »
Možeš imat, ako je originalno i sa certifikaton, a auto mora bit registrirano kao teretno. Na običnon nesmi nikako čak ni ako je kupljen sa tin  :rolleyes2:
Skineš za tehnički i kasnije vratiš i odma imaš "tehnički neispravno vozilo" Ako te bilo ko udre uvik si ti kriv.  :suicide:
Davno prije se to moglo imat, sada više nemože- jer napredovali smo...
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline Bellof

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #5 : 14 Svibnja, 2020, 10:45:33 »
Od prijatelja mi Toyota Land Cruiser ima sve i još one zaštite na pragovima, potvrda od dilera zastupnika da je auto sa takvom opremom došlo iz tvornice razoružava barbu na tehničkom.
 

Offline dugacrta

  • Junior member
  • **
  • Postova: 77
  • Thanked: 5 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: samobor
  • Vozilo:: octavia 2 1.6 lpg
Odg: Bik-poluga
« Odgovori #6 : 14 Svibnja, 2020, 19:49:14 »
s tim vaš auto nije   ljepši , niti bolje ide  i više troši ...a pješaka smelje u kašu , zato je zabranjen
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 115 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Bik-poluga
« Odgovori #7 : 14 Svibnja, 2020, 20:06:24 »
Imao ga na Fronteri. Bi li bila ljepša, bolje išla ili manje trošila, nemam pojma. Tako je Oplo napravilo. A nisam ni probao na pješacima  :eek:
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 
The following users thanked this post: i šime, dugacrta

Offline Čuvitar

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #8 : 14 Svibnja, 2020, 20:08:18 »
s tim vaš auto nije   ljepši , niti bolje ide  i više troši ...a pješaka smelje u kašu , zato je zabranjen
Je stvarno, jer kad Toyota Land Cruiser bez dodatne opreme (ili bilo koje auto sa dovoljnom brzinom) prigazi pješaka , ovi se odma digne i postane premijer.... Ma dajjjjj...

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline Čuvitar

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #9 : 14 Svibnja, 2020, 20:09:31 »
Imao ga na Fronteri. Bi li bila ljepša, bolje išla ili manje trošila, nemam pojma. Tako je Oplo napravilo. A nisam ni probao na pješacima  :eek:
Uu ona Frontera mi bilo lipo auto...

Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 
The following users thanked this post: alfa fun

Offline Žein

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #10 : 16 Svibnja, 2020, 01:33:34 »
Stari moj ak te neko pobere sa 60,koliko se kod nas uredno vozi u naseljenom,dzabe imanje ili ne imanje bull bara ti si vjerojatno aj bok
Mnogi su se opekli igrajući se sa Oldschoolhr forumom ne shvaćajući da oldschoolhr forum nije ''samo neki tamo forum''....By-Frik-Ri
 

Offline Zvonimir1985

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1545
  • Thanked: 75 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb, Črnomerec
  • Vozilo:: švabe i talijan te pokoji japanezer
Odg: Bik-poluga
« Odgovori #11 : 02 Studenoga, 2020, 23:10:44 »
Ja sam na Pajeru ove godine na tehničkom to MORAO skinuti!

Obrazložim kasnije...


Možeš imat, ako je originalno i sa certifikaton, a auto mora bit registrirano kao teretno. Na običnon nesmi nikako čak ni ako je kupljen sa tin  :rolleyes2:
Skineš za tehnički i kasnije vratiš i odma imaš "tehnički neispravno vozilo" Ako te bilo ko udre uvik si ti kriv.  :suicide:
Davno prije se to moglo imat, sada više nemože- jer napredovali smo...


Zaboravio na ovo...

Ovako...Ja imam bullbar na Pajeru i prošle dvije rege ga nisam morao skinuti, a ovu regu jesam. Kao i pošle godine su trebali gledati to, ali od ove godine je pravilo! U slučaju da je bullbar bio smontiran prilikom tehničkog pregleda 2013. godine, možeš ga i dalje imati bez atesta. Za ostale je potrebno napraviti atest. Moj auto je tih godina još bio u Austriji te naši nemaju u bazi podataka fotku iz 2013. i moš se yebat! Dakle nabavit potvrdu poizvođača, javiti se u CVH, platiti cca 200 EUR i vozi miško! Nije potrebno vozilo registrirati kao teretno!
Što se tiče dodatnih svjetala - ne smiju raditi na istom "prekidaču" kao i duga! U slučaju da je tako ( a kod mene je ) na lampama bi trebali biti poklopci! Ako se ugrade na dodatni prekidač, nije potreban atest!
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #12 : 03 Studenoga, 2020, 08:17:35 »
Pričate gluposti o tome da je svejedno dal te lupi plastični branik ili čelična štanga  :shootme: ko misli da je isto neka dođe da probamo  :punish2:
Bull bar ima svoju ulogu na terenu ili po australskim bespućima, na običnim cestama mu je uloga kao kuki bez prikolice - stvaranje štete. Uostalom, zajebavaju za kopče na haubi jer nanose površinske ozljede prilikom naleta na pješaka  :rolleyes2: kako neće za šipketine koje prepolove sve što udare.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline linoleumboy

Odg: Bik-poluga
« Odgovori #13 : 03 Studenoga, 2020, 14:52:29 »
gledao sam prije bulbar na daciji duster, valjda se tak zove...tak slabasno spojeno na sami auto da ne vidim neku korist od toga....spojen na 4 mjesta sa plocice sirine cca 2cm, debljine 2mm cca, i to sa time tak spojeno negdje ispod maske, i ispod branika
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars