Autor Tema: Tomos T12 Colibri  (Posjeta: 24236 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

SCARY

  • Gost
Tomos T12 Colibri
« Odgovori #45 : 10 Srpnja, 2012, 17:39:43 »
a di je nestao gregor?
;)
 

Offline cake

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4029
Tomos T12 Colibri
« Odgovori #46 : 10 Srpnja, 2012, 18:14:17 »
bija na Klisu
KONTRA MRAKU,KONTRA SILI!!!
 

Offline Renegade

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #47 : 10 Srpnja, 2012, 19:06:01 »
Citat: SCARY;327986
a di je nestao gregor?
;)

Gregor je - ovan. Porijeklom s Pasmana.

Sad je meni jasno zasto je jednom tomosu naziv - koza......:rofl:
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline Renegade

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #48 : 18 Srpnja, 2012, 21:16:47 »
Dosta oftopicarenja, ajmo malo radit i na motorinu.

Danas je napokon izisao iz saune, izvadjen je iz kombija gdje je bio zadnjih nekoliko dana.

Daklem, pregledah motorin i mislim kako nesto nije u redu. Svugdje isti brojevi, i na motoru i na sasiji. Ocito je neko nesto radio sto mozda i nije bas u skladu sa zakonom....





Naisao na hrdju koja opravdava pjeskarenje i bojanje u lijepu perla metalik boju s krupnim zrnastim efektom. Ovaj dio ide u metalik crvenu:



Zbog ovoga bacam sic i stavljam jenkija ili mozda neki drugi:



Naljepnicu cu pokusati spasiti, mada sumnjam. Ostecen je rezervar u gornjem desnom uglu i stvarno mora na pituranje, ide u perla bijelu s dodacima....



Ovo me zivcira, vjerojatno cu s vespe staviti ljepsi prekidac:



Kilometar sahat je fora, ostaje ali cu probati napraviti ljepsu plocu unutrasnju s plavom ledicom:



Malo rdje sto me zivcira:



Jos malo rdje koja ce biti promijenjena s drugim vilicama i felgom:



Probni look, mi se like to:



Lijevo nije kakakola vec bemzina iz motorina, desno u boci kakakole nije bevanda vec cista bemzina s pet posto ulja za cvajtakt motore:



Legshield s natpisom, veselim se kako ce izgledati kad t12 bude metalik crveno na perla metalik bijeloj podlozi i s crvenim metalik obrubom:



Jedna za kraj, sutra ide na tehnicki pa na otok za u masline i polje, ne smi se vise bez tabelica:fool:




E da. Promijenih ulje u mjenjacu, podmazah sajle, ocistih karburator, ocistih auspuh, napumpah gume, nastelah prednju bremzu i napravih probnih pet djireva oko AlfaZD-ove hizice i garage. Lijepo ide, lijepo se salta, mada mislim kako ce bit oku ugodniji i ljepsi za vozit s polucoper prednjom vilicom i zadnjom ceparicom te boljim i ugodnijim sicom. To tek na jesen.....:ghh:
« Zadnja izmjena: 18 Srpnja, 2012, 21:26:01 Renegade »
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline Renegade

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #49 : 18 Srpnja, 2012, 21:20:29 »
Jos jedna slija s podatcima:





Mladji je od mene.....:rofl::rofl::rofl:
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline ficoman

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 386
Tomos T12 Colibri
« Odgovori #50 : 18 Srpnja, 2012, 21:49:48 »
Jao ovo je Bogu za plakat ako budes to radio na motoru sory al original t12 jel meni ljepota a i imam ga u planu uzet ove godine
ZASTAVA 750 M
 

Offline Mahatma Gadhni

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #51 : 18 Srpnja, 2012, 22:56:21 »
Ta ti markica ne valja. Ja bih stavio neku koja ima veću nosivost, da nemaš problema sa zakonom ako budeš još nekog vozio na motoru.
U dobru i u zlu ili Oldschoolhr Forum novo: Sunčane naočale Ante Gotovca
 

Offline Renegade

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #52 : 19 Srpnja, 2012, 01:41:50 »
Citat: Mahatma Gadhni;329475
Ta ti markica ne valja. Ja bih stavio neku koja ima veću nosivost, da nemaš problema sa zakonom ako budeš još nekog vozio na motoru.

Nisam o tome razmisljao, istinu govoreci.
No, na kraju krajeva, ako cu voziti moju gospoju, vozit cu je na vaspi koju restauriram i koja ide u original. Ipak ne bi bilo zgodno gospoju vozit na tomosakiju kricavo opituranom i u polucoper izdanju. To je samo za moje guste i moju jesensku zabavu, napraviti nesto od tomosa i uredit ga u stilu onih godina ali s modernim stihom.......
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline sale75

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 400
Tomos T12 Colibri
« Odgovori #53 : 19 Srpnja, 2012, 11:20:02 »
šteta motora,ali ako te to veseli :gosp:
 

Offline Dare

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #54 : 19 Srpnja, 2012, 11:53:27 »
Uff sad tek vidim da ste se raspisali, dvanajstica je odlicna nema sta:gosp:

Ja pazario vespu , a znaci ti si pazario Tomosa!

http://www.vespaclubcroatia.com/forum/index.php?topic=10278.30
ovdje je Marko napisao da se opet prodaje, sad mi nista nije jasno, al nema veze :mellow:

skoro kao moja ;) hehe




evo mog primjerka, poklonio mi ujak inace prvi vlasnik i YU papiri sa pripadajucom YU tablicom su takodjer kodmene u ladici!! Stajao je u staroj kuci preko 20 godina, rezervar je zahrdjao, al je uz pomoc boce od cole i malo benge zapalio kao metak:balki:

Nego sponenuo si da imas kljucecve od ovih kutija??
Ja ih nemam pa bi volio da to nekako probam, da ih poslikas ili napravis mi kopiju pa donesec u Dubrovnik na Crovespu, tko zna mozda pase :pda:
Porsche 911 obična je Buba s još dva cilindra
 

Offline grafit

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 169
Tomos T12 Colibri
« Odgovori #55 : 19 Srpnja, 2012, 13:43:16 »
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/70choppers1.jpg/][/URL]
:rofl:
 

Offline Renegade

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #56 : 19 Srpnja, 2012, 15:40:45 »
Dare, Furio je odustao od kupnje pa sam ja kupio upravo na taj Markov post. Kljucic cu snimiti docim uhvatim vremena, kljucic cu napraviti duplikat ako itko ima matricu za njega. Donijet ce ti ga netko iz Zadra jer ja necu ici na Crovespu.

TO, Grafit!!!!! Slicno tome, samo malo drugacije, spremi cjevi od prokroma za najesen pilanje i varenje!

Danas pros'o tomos tehnicki - iz prve.



Sutra idje na otok za u malsine i na pivu u porat a na jesen ide kompletna restauracija i prilagodba novim zahtjevima.
Hvala svima na podrsci u mom nastojanju uciniti svijet ljepsim za jedno umjetnicko djelo, hvala svima sto cijenite moj rad i trud te umjetnicku crtu koja proizlazi iz moje zelje za obogacivanjem jednog motorica koji je prakticki bezlican i kojem cu udahnuti novu ljepotu u njegovu dugom zivotu.

Prepraviti cu ga u najboljem smislu oldskul prerada koje su mi bile zvijezda vodilja u zamisljanju buduceg izgleda ovog prometala, onih prerada gdje su mene razapinjali na kriz zakaj vredjam neciji rad&trud jer covek se trudi i kaj ja njemu solim pamet kaj on bude sa svojim aftekom delal. E, ja cu sjebati ovaj motor na istom tom principu. Ako me bude jos volja za tim pizdarijama.

Stojte mi zdravi i veseli, sretni i debeli! :ghh::gosp:
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline asconaextreme

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #57 : 19 Srpnja, 2012, 21:20:20 »
hočeš li sa njim biti na susretu 28.07. da ga vidimo uživo :D
 

Offline Renegade

Tomos T12 Colibri
« Odgovori #58 : 19 Srpnja, 2012, 21:49:16 »
Citat: asconaextreme;329620
hočeš li sa njim biti na susretu 28.07. da ga vidimo uživo :D

Sumnjam. To je subota, dolazim u Zadar tek iza jedan popodne a vi cete vec biti negdi iznad pjata......:ghh:
Onome tko je izmislio Facebook treba dat Nobelovu nagradu!
Svi su našli  misto di mogu srat do mile volje, a ja ih ne moram ni slušat ni čitat!
 

Offline oldaudijaner

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2905
  • Thanked: 4 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Novi Marof
  • Vozilo:: Audi vozila
Tomos T12 Colibri
« Odgovori #59 : 19 Srpnja, 2012, 22:01:07 »
Baš je lijepi  tić kolibrić, sretna Ti vožnja na otoku,pozzdrav!
marijanko