Autor Tema: Oldschool muzika  (Posjeta: 949 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Oldschool muzika
« : 23 Ožujka, 2019, 08:17:13 »
Pozdrav ekipa,
jedno brzopotezno. Htio bih zamijeniti zvučnike u E21, recimo ovako nečim:

https://www.ebay.com/itm/BMW-3er-E21-75-83-Hertz-speakers-4-x-6-front-rear-area/401413540090?hash=item5d761c88fa:g:L0wAAOSwe0NZzaZ2

U autu je neki bazični "kazetar", kojeg ne bih dirao - odnosno želim da ostane stock.

Pitanje je slijedeće - ima li smisla staviti nove zvučnike na bazni radio star cca 35 godina ili su ta pojačala preslaba / preloša, pa ne bi bilo nikakvih benefita?

Hvala.

P.S kad budem u blizini auta mogu pogledati koji je točno tip radia, iako mislim da ne prednjoj masci ne piše ništa..
 

Offline jeep frik

Odg: Oldschool muzika
« Odgovori #1 : 23 Ožujka, 2019, 15:03:23 »
Ako je ispravno zasto ne? Nema ti nijedno novije 4x50w i sl. Marketinški potez, ako imaju i u pola toliko dobro je. Osim toga uvijek možeš dodati neko dvokanalno pojačalo.

Offline Čuvitar

Odg: Oldschool muzika
« Odgovori #2 : 23 Ožujka, 2019, 18:31:54 »
Još jedno - zašto ne?
Nekad te stare makinje imaju vrlo respektabilan zvuk, naravno ne ako šumi neka radio stanica ili zavija kazeta (premda ima i to svoje draži)  ali ako imaš kvalitetnu MP3 kombinaciju preko radio frekvencije, moga bi se i iznenadit. :music:
Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: Oldschool muzika
« Odgovori #3 : 24 Ožujka, 2019, 07:38:19 »
hvala na odgovorima :)

znam da su ti stari skuplji stereo sistemi bili odlični, ali ovo mi djeluje kao neki jeftilen, pa sam čisto zašto skeptičan.

što se tiče kazeta, ne koristim ih, čak ni ne znam da li je kazetar ispravan  :biggrin:

noviji uređaji bar imaju precizno štelanje Bass/Treble-a što ovdje nije slučaj..

a FM transmitter, na to sam potpuno zaboravio, ali ideja uopće niije loša. Iako, bio sam to koristio u jednom novijem vozilu i koliko se sjećam, bilo je dosta šuma...