Autor Tema: ascona 10 god na mjestu  (Posjeta: 9587 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
ascona 10 god na mjestu
« : 30 Studenoga, 2014, 13:22:18 »
Evo ljudi novi sam na forumu,rjec je o asconi stoji 10 godina na mjestu u suhoj garazi na moru kod mog dide,auto sam zadnji put upalio prije 2 godine bez problema,cak se malko i provozali,ugl sve stima sve radi ali evo nadam se ove godine ustedit nesto novaca i ulozit u nju i dovest ju doma,sad pitanje je sto tocno pripazit promjenit osim potrosnog materjala (gume,akumulator,platine, ulja, filteri...).Mislim ju vozit nekih 400 km do doma. Takoder me zanima aditiv koji koristite i koji benzin...ascnou mislim ostavit originalnu eventualno volan promjenit na onaj lijepi trokraki...ako je tema na krivom mjestu slobodno prebacite...
 

Offline kile

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #1 : 30 Studenoga, 2014, 13:56:01 »
Obavezno promijeni i gorivo. Izbaci staro iz rezervoara i stavi novi filter goriva
 

Offline Looka-zg

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 7322
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb - Maksimir
  • Vozilo:: Hillman Avenger mk1 1971.
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #2 : 30 Studenoga, 2014, 15:08:15 »
i provjeri lajtunge od kocnica,te ih po potrebi zamjeni i stavi novo ulje
 

Offline Tomislav2210

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: VW 1200
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #3 : 30 Studenoga, 2014, 19:56:57 »
Obavezno promijeni kočiono ulje,provjeri lajtunge i naravno gume jer ako auto stoji 10 godina te gume više nisu za cestu,ajde za kratke relacije još mogu poslužiti ali za 400 km sigurno ne.Ako je sve ostalo ispravno vozi miško :)
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #4 : 01 Prosinca, 2014, 00:30:35 »
hvala svima na odgovorima to sam sve i mislio napravit jedino mi je bilo upitno dali sam zaboravio neki remen ili nesto slicno...znam da ima lanac ali eto da nebi bilo nismo znali.Takoder aditiv i benzin sto preporucate...stavio bi svakako aditiv samo nikada ga nisam kupovao,na sto obratit pozornost,znam da je bio onaj inin ali nisam to odavno vidio.E da i amortizeri si osli tj barem mislim da jesu auto se ponasa kao brod...reparacija ili novo...Ulje predpostavljam neko mineralno sto gusce,jedino imam dilemu za antifriz koji uzet.Mozda su malo glupava pitanja ali eto previse volim taj auto da si dopustim neku glupost.
 

Offline Looka-zg

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 7322
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb - Maksimir
  • Vozilo:: Hillman Avenger mk1 1971.
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #5 : 01 Prosinca, 2014, 01:13:57 »
jedan jedini remen bi trebal imat i to je vodena pumpa - alternator, kad mjenjas mozes i njega zamjenit (posto dodje 40ak kuna) makar nije kriticno da bu se nekaj dogodilo ak pukne, nije zupcasti
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #6 : 01 Prosinca, 2014, 08:43:14 »
Najbolje - generalku. Nakon 10 godina možda su ležajevi ostavili otisak na radilici, a karike trag u cilindrima.  :cofee:
Gle, bez ikakvih komplikacija... Ako budeš i vozio auto tih famoznih 400km... Vjerojatno ga budeš vozio u svoju garažu na sređivanje i ''pic pic šminku i sređivanje''.
Stoga... Provjeri ulje, provjeri vodu... Provjeri i taj remen kad ti je hauba dignuta... Ostavi auto da ti odradi na mjestu malo da vidiš kako se ponaša termostat i ostale gluparije oko hlađenja.
Provjeri i kočnice po sistemu ''curi-ne curi''... ''koči-ne koči''.
Po mogućnosti, dan prije narokaj pun rezervar goriva i - lagano doma.
Gume kakve god jesu da jesu - biti će dobre za tih 400km. Iovako ćeš valjda biti pametan pa ćeš voziti 60-70-80 cijelo vrijeme a ne pun gas do kuće.
Kad dođeš doma - lijepo odradi veeeeeeliki servis plus sve što vidiš/misliš da treba.
Naravno, ako imaš i uvjeta (alat, prostor, mogućnosti, uvjeti rada...) i vremena (par dana...) u ''početnoj garaži'' gdje ti je sada auto - obavi što više dolje. Ideala bi bilo frknuti i ulje i gorivo van... Pa narokati svježe... Pa doći doma pa opet izbaciti ulje i staviti friško...
Ali - to su već one spike ''...i kad dođeš doma - pokrij ju dekicom nakon pranja.''
Samo pamet u glavu i - ne kompliciraj. Ascona je to.  :thmbup:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline linoleumboy

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #7 : 01 Prosinca, 2014, 10:19:38 »
nemozes je nikako dovest doma, kao prvo auto ti nije registriran, a da ulozis u stvari koje su ti kolege gore preporucili potrosit ces vise para nego da platis da ti ga netko dopelja doma sa šlepom
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline Tomislav2210

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: VW 1200
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #8 : 01 Prosinca, 2014, 11:30:39 »
Dovezeš je na probnim tablicama jedino moliš Boga da te policija ne zaustavi.
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #9 : 01 Prosinca, 2014, 12:29:19 »
Mislio sam otic do dide dolje to preko praznika naravno ako financije budu dozvoljavale...tamo je velika garaza pa sam mislio sve dovest u mehanicki ispravno stanje naravno sa gumama...i kad dodem nazad u ZG samo sminkerski posao...sto se tice guma znam da su 165 original...posto imam koji set guma 185,155,195 ljetnih (nisu stare nego su zimske na autima) mozda i s tim nesto skemijam...
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #10 : 01 Prosinca, 2014, 12:33:16 »
naravno sa probama bi to volio izvest,u najgorem slucaju bi prijatelj mogao neku prikolicu sredit pa eto...
 

Offline lada riva

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • Lokacija: karlovac
  • Vozilo:: lada riva1300
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #11 : 01 Prosinca, 2014, 12:55:41 »
Iznajmi auto prikolicu, najam ti je cca 200 kn po danu, natoči prijatelju auto i plati klopu (ako nemaš auto sa kukom).Najbezbolniji i najjednostavniji način da ju dovezeš doma. A onda uživaj u radovima i stavi koju slikicu :thmbup:
 

Offline askonaš

  • Oldschool rookie
  • Postova: 32
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
  • Vozilo:: ascona b 1,9N
Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #12 : 01 Prosinca, 2014, 13:15:22 »
slike ce bit sigurno cim vidim auto sljedeci put...a i predstavljenje u garazi...do tada zabava sa ostalim vozilicama  ;D
 

Offline MantaFan

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #13 : 02 Prosinca, 2014, 16:41:16 »
Moraš na vanredni tehnički da bi digao probne tablice...
HEAVEN IS A PLACE ON EARTH
 

Offline asconaextreme

Odg: ascona 10 god na mjestu
« Odgovori #14 : 02 Prosinca, 2014, 19:29:05 »
za probne tablice ne triba tehnički pregled :smile: