Autor Tema: bmw e21 sjedala  (Posjeta: 21350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ajkula

  • Junior member
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
  • Vozilo:: bmw e21
bmw e21 sjedala
« : 17 Srpnja, 2016, 19:47:04 »
nedavno sam sredivao sjedala u ajkuli pa evo malo slika. :byeg:<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
« Zadnja izmjena: 27 Srpnja, 2016, 21:59:39 ajkula »
 

Offline ZDRAVKO

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1165
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #1 : 19 Srpnja, 2016, 14:36:26 »
lepo zgledaju!!!!! :good:
 

Offline Mihajlo

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 488
  • Thanked: 3 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21, P205, P106
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #2 : 19 Srpnja, 2016, 15:00:23 »
kolko novaca za tak nekaj?
može i u prajvit mesiđ
Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you.
 

Offline Jerry

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1760
  • Lokacija: Omiš
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #3 : 19 Srpnja, 2016, 15:13:12 »
Ovo je neophodno skoro na svakom E21; ona glupasta slama skoro u svakom probija kroz sjedala...
” Low mileage original cars are for collecting. High-mileage restored cars are for driving. Low mileage restored cars are for avoiding, because something or several somethings are not right.”
 

Online marin_k

Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #4 : 19 Srpnja, 2016, 15:45:30 »
meni su poderani i prednji i zadnji, vozački malo više, ali ništa nije izbilo.

svakako bi to popravio, ali sa originalnim dezenom.
''Light is right'' - Colin Chapman
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #5 : 19 Srpnja, 2016, 16:13:52 »
Iskreno...  :dntknw: Da se nitko ne naljuti...  :thank_you2:  :drinks:
Definitivno je kudikamo ljepše vidjeti ovako uredne siceve od ''đumbusa'', ali...
Ovako ''na oko'' sa slike se čine dosta ''naborani'' i ''ne po špagi''. Ovi kederi malo ''lelulaju'' pa shodno tome... Opet kažem - neka se nitko ne nađe uvrijeđenim... Ovo nije posao za ''silne milione''.
Ovo pričam samo zato jer danas ''svi rade sve'' i shodno tome ima ljudi koji imaju fer i korektne ''srazmjerno radu u honorarnom vremenu'' cijene, a imaju neki koji cijenama rokaju. Nažalost ima i onih koji doslovce cijenama rokaju,a kvaliteta posla im je - nesrazmjerna kvaliteti.
Zato i pišem ovo... Prošle godine sam kod jednog tapetara išao na dogovor za tapeciranje siceva za moju Peticu. Koliko sam se iznenadio cijenom cijenom (dobro da sam se držao za stol i da u radnji ima puno siceva i fotelja pa sam samo gledao u koju da se skljokam) - još sam se iznenadio NEKVALITETOM samog posla.
Kad sam rekao da ovo što vidim, a vidim:
* naborani materijal,
* neravne (''pijane'') šavove,
* spojevi uzoraka koji se ''ne gađaju'' neko idu ''kriš-kraš'' jedan na drugi,
* trbušaste dijelove skaja/kože,
* ...
 ne vrijedi ni upola iznesenog iznosa - lik se vidno naljutio i ''zamolio me'' da ''napustim radnju nakon što me nije uspio uvjeriti u klasičnu spiku ''to tako treba... Drugačije ne može... Da si ti vidio na što su ličili... to će doći na svoje...'' na što sam ja rekao, doslovce:
''Može, ali... Dajte mi prvo čašu vode da dođem sebi pa ću sam nanoge izaći ili me pak samo podruku uzmite pa me otpratite do vrata...''
...
Drugim riječima... Nadam se da ovaj posao nije ''masno naplaćen'' jer za te ''masne cifre'' netko ipak radi mjesec pa i dva.

Također... Ne pada mi napamet pitati ''koliko si platio'' niti te tražim ''da se očituješ'' o poslu.  :thank_you2:  :drinks:  :friends:

I još jednom kažem...  :drinks:
''neka se nitko ne naljuti''...  :drinks:

A što se samih siceva tiče.. kao što rekoh... Lijepo je vidjeti ovako uredan auto. Nadam se da uživaš u njemu.  :friends:  :drinks:
« Zadnja izmjena: 19 Srpnja, 2016, 16:15:26 frik-ri »
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline ajkula

  • Junior member
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
  • Vozilo:: bmw e21
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #6 : 19 Srpnja, 2016, 20:13:25 »
bio sam kod Matausa u Sesvetama pa su me trazili izmedu 4000-4500kn pa sam se stilto par puta i rekao kada dobijem na lotu :nono:.imao sam neke stvari za prodati od recaro sjedala i leptir stakla pa sam se odlucio za tapeciranje jer sam htio da auto bude u sto orginalnijem stanju.htio sam original materijal  al takvoga bas i nema vise i ako ima negdje vjerovatno je skupo.takav posao kosta izmedu 2000-2500kn ovisi o materijalu i koliko su sjedala propala.sjedala su kompletno slozena tak da su kao nova.uzivo jos bolje izgledaju.kom se svida svida kome ne ne meni su odlicna i nova napakon.........
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #7 : 20 Srpnja, 2016, 13:32:39 »
Eto... Ti si za 4000-4500kn rekao da trebaš dobiti na lotu, a šta bi ja za ovaj moj slučaj u kojem se radi o ''zrno manje od duplo'' tog tvog iznosa?  ;D

Ako si ti ovo svoje, koliko sam shvatio, platio 2000-2500kn to je neka realna cijena... Kažem... Ti tapacir-majstori fakat znaju klepnuti cijenu da se ukakiš, a da je omjer ''cijena/kvaliteta'' u totalnom nonsensu.  :dntknw:

I najbitnije je ono što sam rekao... Bitno je da ti uživaš.  :thmbup:
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline gruđo

Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #8 : 20 Srpnja, 2016, 14:04:39 »
Originalni štof je teško dobavljiv i koooooošta, no kada se dobavi, onda krajnji rezultat bude ovakav kao kod kolege  :good: :good: :good::
http://www.oldschoolhr.com/forum/index.php?topic=33811.165
« Zadnja izmjena: 20 Srpnja, 2016, 14:07:30 gruđo »
 

Offline boscha

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 197
  • Thanked: 7 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
  • Vozilo:: BMW 315 E21
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #9 : 20 Srpnja, 2016, 18:24:13 »
Posto me Grudjo pomenuo :-), da se ukljucim u diskusiju:

Original stof je moguce delimicno poruciti u BMW-u i Walloth Nesch-u ali samo delove odredjenih dezena - mislim da jos nesto imaju u antrazit, mocca i pacific blau varijanti. I to imaju samo za 320/6 i 323i modele (nesto je drugaciji stof nego na 315, 316, 318i).

Ja sam konkretno donje delove za prednja sedala narucio u BMW-u od modela 320/6 i 323i - pergament boja u kojoj je inace sve bilo. Cena je bila oko 100 EUR po komadu. Deo za ledja vise nema u BMW-u u toj boji i to sam nagon 2 godine cekanja nasao na ebay u UK. Cenu, bolje da ne pominjem, bilo je preskupo ali nisam imao izbora jer sam hteo da sve bude novo i originalno. Sto se tice zadnjeg sica - tu je mrka kapa, BMW vise ne prodaje ni u jednoj boji. Meni su srecom originalna bila dobra pa sam samo oprao.

Sto se tice dela ispod stofa - U Srbiji to zovemo "zima" - ima ga u BMW-u jedino za donji deo prednjih sedista - oko 150 EUR po komadu. Kada sam to navlacio - po savetu drugara koji to radi - obavezno izmedju okvira sa federima i "zime" staviti komad debljeg itisona da ne tare i cepa zimu.

Pokusavao sam u Srbiji naci tapetara koji moze napraviti original stof i niko nije mogao to da mi garantuje vec su nudili alternativna resenja - presvlacenje u kozu (sto ne bih ni u ludilu uradio) ili u stof ali na drugaciji fazon....Ja sam hteo da sve bude autenticno pa sam isao na originale:



Najveci problem sto ih vise nema u kompletu kod BMW-a pa i kad je covek spreman dati te novce, jednostavno ih nema. Na ebay se takodje tesko pojave, ja sam na pergament naslone kao sto rekoh cekao 2 godine.

Najbolje je mozda, a i najjeftnije naci negde u DE komplet siceve sa ocuvanim stofom, samo ako se ima kombinacija za dostavu jer bi to preko DHL-a bila katastrofa skupo. Mada mislim da se to kod Vas u HR mozda negde moze iskopati jer je situacija sa iole sacuvanim e21 mnogo bolja nego u SRB....


« Zadnja izmjena: 20 Srpnja, 2016, 18:46:18 boscha »
 

Offline kowalski

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1055
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #10 : 21 Srpnja, 2016, 08:51:31 »
Prošle godine sam kod jednog tapetara išao na dogovor za tapeciranje siceva za moju Peticu....

a lijepo sam ti rekao da ću ti platiti te originalne navlake siceva koje skineš; onda ti nebi bilo skupo platiti pravog tapetara (a ne nekog "majstora").
« Zadnja izmjena: 21 Srpnja, 2016, 08:54:18 kowalski »
 

Offline frik-ri

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 4766
  • Thanked: 10 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Liburnija - Stato di Fiume (Rijeka) Killarney pri Majci Eire
  • Vozilo:: Renjol Kvatrisimus Maksimus Fortius (u srcu i izradi) & Renjol Petardix 1,4 Five
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #11 : 21 Srpnja, 2016, 09:49:50 »
Daj broj na PM, jebemu zeca...  ;D

Ja ti pošaljem IBAN pa mi frkni 8000kn da si mogu siceve lijepo urediti k'o čo'ek... Lijepe, nove i naborane...  :yes2:

 :))
Ćeš da mi dovezeš neki delovi burki? Ajde živ ti maaajka, nemo da si takav, vidi bog. Sad kad vozaš drugi kolica je moraš vozit pijan da kompenzuješ nedostatak ljuljanje?
 

Offline kowalski

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1055
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #12 : 21 Srpnja, 2016, 10:02:04 »
imam bolje rješenje; da ti direktno naručim nove siceve za peticu, iz tvornice? siguran sam da negdje imaju u nekom skladištu još zalihu, možda čak i u sloveniji.

ili malo ćuniranja originalnim, period correct dijelovima?

iako, ako to gledaš kao investiciju; uvališ siceve od 8k kuna u auto i odmah ti auto vrijedi više od 90% petica na tržištu RH (8k za siceve+vrijednost auta+priča kojom ćeš udaviti kupca=neprocjenjivo).  ;D
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #13 : 21 Srpnja, 2016, 10:32:32 »
Renault ne drži nikakva zalihe za vozila starija od 10-15 godina, mamu im  :anal: iziram.
Compact je imao vrlo dobre GTX siceve, ako nije već sve bacio ili dao nekom.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline dabar

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 455
  • Thanked: 20 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka
  • Vozilo:: BMW E21
Odg: bmw e21 sjedala
« Odgovori #14 : 09 Travnja, 2020, 20:03:04 »

Original stof je moguce delimicno poruciti u BMW-u i Walloth Nesch-u ali samo delove odredjenih dezena - mislim da jos nesto imaju u antrazit, mocca i pacific blau varijanti. I to imaju samo za 320/6 i 323i modele (nesto je drugaciji stof nego na 315, 316, 318i).


Evo da dignem cijenu iz pepela...

Koliko vidim na W&T, čini se da sada imaju i dezene za 315-318:

https://www.wallothnesch.com/en/seat-cover-material-160-cm-wide-per-meter-from-9-80-up-black-315-318i-52-01-07.html

Boscha, ili netko drugi, znaš li koje su sve varijante interijera dolazile u E21?

Također, ovdje postoje neke varijante:
http://www.globalupholstery.com/product/fabric/bmw-body-cloth.html
« Zadnja izmjena: 09 Travnja, 2020, 20:06:16 dabar »