Autor Tema: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?  (Posjeta: 8243 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chaos

Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« : 04 Travnja, 2021, 11:30:16 »
Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?


Ima li neko iskustva na koji način i kojom vrstom boje obnoviti oznake i natpise na prekidačima?

U mom slučaju to je ispupčeno, ali malo, jako malo.

ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline petak

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #1 : 04 Travnja, 2021, 13:31:08 »
I mene bi zanimalo.
Nešto sam gledao da se na spužvi stavi boja i onda lagano pređeš s tim preko spužve, ali nisam "ubra" detalje.
Čini mi se kao da bi tako moga puno toga ne potrebnoga obojati.
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline alfa fun

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 822
  • Thanked: 117 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Dalmacija
  • Vozilo:: neka auta i motori
Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #2 : 04 Travnja, 2021, 15:28:13 »
Mislim da bi tribalo bit više ispupčeno za tehniku sa spužvama. Ako imaš te boje, možda nešto poput rapidografa i mirna ruka? Ili 3D print nekog tanjeg omotača kojeg bi spojio sa stražnje (oku nevidljive) strane?
Nisam mehaničar, nisam megaextrajednistveninezamjenjivi autoexpert. Samo volim prometala. Običan sam. Vulgaris.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #3 : 04 Travnja, 2021, 15:35:48 »
Flomaster za gume.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline ivmatic86

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #4 : 04 Travnja, 2021, 19:26:16 »
Kad san radija ispupčene natpise za slova na maketama ja bi na debelu mekanu gumicu za brisanje nalipija smeđu boston traku za pakete. Po papiru bi razmaza boju tanko i u to umočija gumicu ka pečat. Onda bi pečatira na ispupčeno slovo. Najbitnija stvar je da je boja u jako tankon sloju da ne počme curit. I onda bar 2 puta treba ponovit pečatiranje.

Ako pretjerate sa debljinon boje ovako se malo razlije oko slova. Za sitnije stvari ok je i samo gumica na vrhu olovke. obavezno je obrisat nakon svakog pečatiranja.  :klinac:
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline chaos

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #5 : 04 Travnja, 2021, 21:18:22 »
Flomaster za gume.

To i meni palo na pamet, tako san već radija ispupčena slova na plastičnom poklopcu ulja za kočnice.
Ali ovde me muči što su oznake stvarno sitne (oko 2-3mm) i što je ispupčenje jedva vidljivo, a i materijal je mekan (gumiran) tako da se uvija kad ga stisneš prstima.

Svejedno, morati ću probati, pa što bude.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #6 : 04 Travnja, 2021, 22:27:17 »
Dio koji ne farbaš namažeš špekom. Ručicu držiš sa dijelom koji se farba prema dolje da se boja ne razljeva, ne pritiskaš nego lagano dotičeš.  :yes:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline romyo

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #7 : 04 Travnja, 2021, 22:55:21 »
Ručicu držiš sa dijelom koji se farba prema dolje da se boja ne razljeva, ne pritiskaš nego lagano dotičeš.

Da se nadovežem...
Štapićem za uši tapkaš po tim izbočinama.
Pitura najobičnija, oni važići po dec, ima ih u Pevecu.
 

Offline ivmatic86

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #8 : 05 Travnja, 2021, 12:43:17 »
Da, to može, ali još bolja je boja za makete, male kantice, stanu na dlan. Jer su baš napravljene da idu na plastiku bez prajmera i reagiraju sa plastikom.
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 
The following users thanked this post: petak

Offline chaos

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #9 : 05 Travnja, 2021, 18:27:15 »
Da, to može, ali još bolja je boja za makete, male kantice, stanu na dlan. Jer su baš napravljene da idu na plastiku bez prajmera i reagiraju sa plastikom.

Flomiće san već naručija, al nebitno.

Zanima me ima li tih maketarskih boja, a da su flouroscentne?
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline petak

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #10 : 05 Travnja, 2021, 20:59:10 »
Muller ima te maketarske boje......
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline tomtom

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #11 : 06 Travnja, 2021, 07:42:13 »
Jutro, baš ovako kako je ivmatic napisao. Boja za makete i gumica - ne možeš omašit.  :hi:
Kad popijem pet gemišta, fićek ide kao ništa, nema brda nema zavoja, policija neka maše.....
 

Offline ivmatic86

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #12 : 06 Travnja, 2021, 17:15:04 »
Ima i florescenthih, ali su malo teže za pronač. Pogledaj po netu proizvođač Revell ili Humbrol. Humbrol mi izgleda ka izdržljivija, tvrđa boja.  :klinac:
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 
The following users thanked this post: chaos

Offline chaos

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #13 : 10 Travnja, 2021, 22:04:51 »
Boja za makete i gumica - ne možeš omašit.  :hi:

Hm,  da ne mogu omašiti?  :nea:

Ža mi je što nisan malo bolje upućen u svijet maketarstva, ali eto ipak san sazna još nešto, nešto što će mi pomoći da ne omašin.
Točnije, naiša san na "Revell Color Stop" - tekuća gumielastična masa koja se nanosi pomoću kista i služi za maskiranje (zaštitu) područja koje ne želiš obojati. Kad završiš sa bojanjem jednostavno pincetu u ruke i to ukloniš.
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 
The following users thanked this post: tomtom

Offline ivmatic86

Odg: Boja i Tehnika za Obnovu Oznaka i Natpisa ?
« Odgovori #14 : 11 Travnja, 2021, 13:05:55 »
E, to bi moglo bit zanimljivo. Nisan to nikad prije vidija za kupit, a da san zna, pomoglo bi mi.  :friends:
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!