Autor Tema: Jos jedan escort by MRAK  (Posjeta: 21609 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MRAK

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 184
  • Thanked: 78 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Prosinec
  • Vozilo:: escort mk6, escort mk4, renault 5
Jos jedan escort by MRAK
« : 18 Siječnja, 2022, 10:23:35 »
Naravno,opet karavan  ;D
Prica glasi ovako
Pojavio se auto u oglasniku,a ja bas isao do ducana u susjedstvu,pa reko,ajde samo da pogledam usput
Pogled na prvu i wow efekt na licu





Odma se pobudila nostalgija na neka davna vremena kada sam vozio mk4
1.8D, takoder meni drag motor
Auto od prvog vlasnika,na zalost preminulog prije par godina
Od tada manje vise stoji u garazi jer ga supruga nije dala prodati
Kako je i ona preminula prosle godine,kcer je odlucila prodati auto
Od 2016 do danas presao 10 000 km
Od prvog dana servisiran u istom servisu
ZG table sa 3 broja
1990 godina proizvodnje
Sta rec,zakapario ga isti dan kako je stavljen u oglasnik i drugi dan dosao po njega
I nebo place,sto si to crni sine kupio



Stigli u garage



Za pocetak palo lagano pranje i ciscenje







Gume na autu su bile stare 17 godina,sto govori i o tome koliko je auto vozen
Naravno,prvi tjuning,veca felga





Onda odvezen auto na dizalicu da se vidi stvarno stanje limarije i sto sve treba mjenjati
Slike govore hiljadu rijeci







Eto toliko za sada
Ima stvari za sredivati,no nista strtasno
Tipkamo se uskoro kak se budu radovi odvijali
Planovi?
Ne znam ni sam,ali sam siguran da ih bude bilo   :cool:
Naravno,uvjek se drzim cim vise originala  :hi:
Essy mi dobar
 
The following users thanked this post: Nero, jeep frik

Offline chaos

Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #1 : 18 Siječnja, 2022, 10:53:33 »
Svaka čast za ulov  :thmbup: (preduhitrija si me za par sati  :P ).
Cijena je bila i više nego fer.

Lip, jednostavan i praktičan - sritno!
ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

Offline petak

Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #2 : 18 Siječnja, 2022, 12:50:10 »
Da, da....tako ta bolest uzima maha....

Neka si ti meni bolestan  ;D
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline spitfire MK1

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 812
  • Thanked: 70 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: čakovec
  • Vozilo:: triumph spitfire MK1, tomos automatic A3ML
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #3 : 18 Siječnja, 2022, 14:23:16 »
Lako se zaraziti time, ko ja omikronom!  :cool:
 

Offline wecomakina

Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #4 : 18 Siječnja, 2022, 16:37:17 »
Oce i ovaj ko renolcek ,necu ga nista dirati ?

Poslano sa mog M2102J20SG koristeći Tapatalk

 

Offline Insima_RS

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 395
  • Thanked: 88 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Gornja Brela
  • Vozilo:: Ford Sierra MkI
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #5 : 18 Siječnja, 2022, 16:45:47 »
Reka san ti već, al opet ću ponovit, auto je bomba!😎
 

Offline MRAK

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 184
  • Thanked: 78 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Prosinec
  • Vozilo:: escort mk6, escort mk4, renault 5
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #6 : 18 Siječnja, 2022, 19:05:37 »
@chaos - daa,bas je bila prilika koja se ne propusta,no kao sto reko,ima i posla na njemu
Osobno kao teski escort fanatik,iako mi je to sad 3. regani auto,nisam mogao odoljeti

@petak - bitno da ta bolest veseli  :meeting:

@spitfire MK1 - ma nema tu oces ili neces,samo je pitanje vremena

@wecomakina - nece biti sigurno,no pokusavam ostat u nekim razumnim granicam
Barem se tako tjesim..

@Insima_RS - hvala kolega  :blink:

Essy mi dobar
 

Offline sven

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1209
  • Thanked: 32 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZG
  • Vozilo:: youngschool punoljetnici
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #7 : 18 Siječnja, 2022, 20:18:29 »
Kakav vremeplov u devedesete! :smile:
Posebno mi je drago da još ima te tablice (vjerojatno uvezen tamo negdje '93.-'94.).
K tome, auto koji je praktički izumro sa naših cesta. Znam samo još za jednog i to trovratnog.

Ostavi ga čim više kakav je, bez farbanja branika i slično. :stop:
 

Offline MRAK

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 184
  • Thanked: 78 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Prosinec
  • Vozilo:: escort mk6, escort mk4, renault 5
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #8 : 18 Siječnja, 2022, 20:38:27 »
Da, i super je sto je ista zupanija pa ne moram mjenjat tablice
1993 je prvi put regan  :good:
A sto se branika tice, da, planiram ih ostaviti crne
Essy mi dobar
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #9 : 18 Siječnja, 2022, 23:44:22 »
Znam samo još za jednog i to trovratnog.

Tamno crveni na Horvatima? I njega nešto ne viđam.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline sven

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1209
  • Thanked: 32 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: ZG
  • Vozilo:: youngschool punoljetnici
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #10 : 19 Siječnja, 2022, 08:36:44 »
Evo neki dan sam ga vidio parkiranog na Svačićevom trgu, a nešto prije i u vožnji u gradu.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #11 : 19 Siječnja, 2022, 09:29:44 »
 :thmbup:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline boresky

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1320
  • Thanked: 29 times
  • Lokacija: Križevci
  • Vozilo:: | SAAB 900 1981 |
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #12 : 19 Siječnja, 2022, 23:29:04 »
Bome,postao rijetkost.....Uživaj u novom autu i da se družite maksimalno. :drinks:
-Pretpostavka je majka pogreške-
 

Offline el classico

Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #13 : 20 Siječnja, 2022, 18:10:03 »
Ovi ti je veća baza od onog.

Gesendet von iPad mit Tapatalk
« Zadnja izmjena: 20 Siječnja, 2022, 18:11:56 el classico »
 

Offline MRAK

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 184
  • Thanked: 78 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Prosinec
  • Vozilo:: escort mk6, escort mk4, renault 5
Odg: Jos jedan escort by MRAK
« Odgovori #14 : 09 Veljače, 2022, 22:01:55 »
Nakupilo se radova pa da podijelim sa vama
Za pocetak upisano 15"



Od kolege Davora stigle dvije kutije novih djelova koje sam dobio na poklon  :drinks:



auto bez srca tjedan dana cekao pocetak radova



i stigla pumpa sa reparature



Odlazim sa mehanicarem u birtiju na jutarnju kavicu i ozbiljno krecemo sa radovima
Pumpa namontirana
provjereni ventili
stavljene nove kocnice
promjenjena sva 4 amortizera
odraden servis









Prebacene gume sa ovih felgi na one zbicare jer u zivo ove pre moderno i pre zaobljeno izgledaju na tom autu



Stavljeni novi retrovizori





Podeseni razmaci farova i zmigavaca
Slika prije i poslije





Napokon se pocinjemo voziti te prva postaja logicno,benzinska



Onda sam raskopao sat jer nije radio brzinomjer
Zelene kapice koje su bile preko zarulja su se raspale od starosti i temperature zarulja



pa sam tako i otkrio zasto sat ne radi



Izvaden komad i ponovo radi
Onda sam povadio zarulje od osvjetljenja i stavio zelenu led traku da vratimo originalnu boju sata



Kako auto nikako oprati od godina taloga,nabacio sam lagano rucno poliranje





Onda je odvezen na optiku





U meduvremenu,stigao pripadajuci originalni radio od Skrabica kojega mi je poklonio  :music:
Na zalost,ispostavilo se da radio ne radi i fali jedna tipka



No otkrio sam zasto ne radi i sanirao taj vod



Tipke sam si na cnc-u napravio druge







Usput zamijenio sve zaruljice na armaturi jer niti jedna nije radila
Pretpostavljam da su jos tvornicke bile unutra





Slika kako je to bilo kada sam kupio auto



I stanje sada



Te za kraj par umjetnickih







Jos jednom se zahvaljujem kolegama Davoru,Skrabicu i Miroslavu na pomoci i donacijama dijelova  :drinks: :hi:
Planova i radova bude jos bilo..
Essy mi dobar
 
The following users thanked this post: Nero