Autor Tema: Oldtimerska druženja na Kvarneru  (Posjeta: 2024 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Oldtimerska druženja na Kvarneru
« : 04 Veljače, 2019, 20:53:17 »
Objavljivajte na ovome postu sva druženja na Kvarneru i u okviru 100 km radijusa od Rijeke. Vidim da smo dosta podijeljeni na individualce, Fićote, Spačeke, Tomose, Jeepove itd....Stavite ovamo događaje pa neka bude ovo kao oglasna ploča, a kamo gremo next weekend? Jer drugi  misec nas trese mačkarana groznica i prvo okupljanje je na najpoznatiji rally od Pariza do grada Bakra...jasno oldtimer klub rijeka vavik pozove zainteresirane članove da omačkaraju aute i da se pridruže https://
http://www.rijecki-karneval.hr/maskarani_autorally_pariz_bakar?tab=fotogalerija



detalji i pravilnik  rallya na ovoj stranici
https://www.ak-rijeka.hr/28-maskarani-autorally-pariz-bakar/
« Zadnja izmjena: 04 Veljače, 2019, 21:15:36 RI898RR »
 

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #1 : 12 Veljače, 2019, 21:48:44 »
Umag - plan za 2019
27/04/2019 - izložba
8/06/2019 - 2 rally
7/09/2018 - promotivni susret

Četvrti misec bude dosta slabije u odnosu na deveti misec jer su tada bisage pune nakon turističke sezone, no Umag je Umag možda jedan od najkvalitenijih susreta u RH. Iz Rijeke 130 km te još dvadesetak do Piranskog zaljeva...Tromeđa Slo-Ita i RH dat će prekrasne užitke pa makar došli i civilno...
Dok mi studiramo kako osposobit pištoncine od freni
<br /><br />

Prekrasni ljepotani va Umagu

<br /><br />

<br /><br />

<br /><br />
 

Offline Luks

Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #2 : 13 Veljače, 2019, 22:06:22 »
https://www.facebook.com/events/557707704711535/   evo jedan event u Buzetu sljedeći vikend.  ;D
Mislin da u Umagu bude i pocetkom  10.mj neki oldtimer rally ?
 


Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #4 : 25 Veljače, 2019, 06:32:30 »
Šteta da se mene ne vidi u videu kako hodam i slikavam, možda me je vidjet od ovih linkova Ponyicu vidjet na nekim slikama  ;D ;D ;D
 

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #5 : 27 Veljače, 2019, 20:41:02 »
Čekaj koji si auto bio, nisam vidio fiata 850. Da li je 850 specijal? Ja sam mijenjao kolegu koji inače vozi Obrsnela....vozio sam organizatora Šepića koji mi je pokazao slike moga auta iz negdje 1980 -te. Naime auto je bio u njihovu vlasništvu nekih 10 godina od 1977 do 1987....tako da sada imam komplet povjest auta od kada je rashodovan iz JNA preko svih privatnih vlasnika......
 

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #6 : 28 Veljače, 2019, 21:44:55 »

Subject: Uskrsni Oldtimer Promo Tour 2019.

 





Poštovani,




molim upoznajte članove vašeg Kluba s detaljima ovog jedinstvenog oldtimer događaja u organizaciji časopisa Oldtimer Club, i proslijedite ovaj mail vlasnicima oldtimer vozila za koje mislite da bi bili zainteresirani za sudjelovanje.

 

Uskrsni Oldtimer Promo Tour zakazujemo za 20. i 21. travnja 2019., a učesnici imaju mogućnost izbora sudjelovanja:

1. jedan dan nedjelja 21. travnja 2019.

2. dva dana subota 20. i nedjelja 21. ili nedjelja 21. i ponedjeljak 22. travnja 2019.

3. tri dana subota 20. nedjelja 21. i ponedjeljak 22. travnja 2019.

PROGRAM

SUBOTA 20.04.19.

- Okupljanje vozila i druženje u večernjim satima u Marina Frapa Resortu

NEDJELJA 21.04.19.

- Okupljanje na trgu Marina Frapa Resorta

- Tradicionalni uskrsni doručak na “staroj” rivi u Rogoznici i izložba oldtajmera

- Kratka vožnja do OPG-a (10 min), degustacija domaćih delicija

- Večera, prigodni program i podjela nagrada u Marina Frapa Resortu

Organizator zadržava pravo izmjene rasporeda

 

Cijene smještaja Marina Frapa Resort

JEDNO NOĆENJE

Jednokrevetna soba (večera i doručak) – 420kn (55€)*

Dvokrevetna soba (večera i doručak) – 520kn (69€)*

DVA NOĆENJA

Jednokrevetna soba (večera i doručak) – 840kn (110€)*

Dvokrevetna soba (večera i doručak) – 1040kn (138€)*

*U cijene je uračunat popust od 30% za sudionike Oldtimer Promo Toura.

Svi zainteresirani vlasnici oldtimer automobila za sudjelovanje na Uskrsnom Oldtimer Promo Touru moraju se prijaviti putem prijavnice koju treba poslati najkasnije do 15. ožujka 2019.

Prijavnica mora sadržavati :

·  ime prezime vozača/suvozača

·  osnovne podatke o vozilu

·  par fotografija vozila

·  kratki info o modelu: porijeklo, da li je restauriran, zanimljivosti ...

Prijave se šalju na: oldtimerpromotour@gmail.com

 

* Sudionici Uskrsnog Oldtimer Promo Toura su svi oni koji dobiju potvrđenu Prijavu od strane Organizatora.

* Kotizacija za sudjelovanje se ne plaća.

* Ukoliko se odluče na višednevno sudjelovanje sudionici imaju mogućnost smještaja po povlaštenoj cijeni u Marini Frapa Resortu Rogozinica.

 

Slike o Rogoznici, Marina Frapa Resortu i Prvom Uskrsnom Oldtimer Promo Touru 2018. se mogu vidjeti na linkovima:

http://bit.ly/rogoznicaslike 

http://bit.ly/marinafrapaslike

http://bit.ly/promotourslike

 

Lijep pozdrav,

Josip Radić

Uskrsni Oldtimer Promo Tour

tel: +385 21 685 452

GSM: +385 91 526 03 15
 

Offline mateozastava

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1587
  • Thanked: 86 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Rijeka,Zamet
  • Vozilo:: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2000.god Carabinieri, Fiat Zastava 850 Special 1971.god Roccinante
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #7 : 01 Ožujka, 2019, 07:05:53 »
Čekaj koji si auto bio, nisam vidio fiata 850. Da li je 850 specijal? Ja sam mijenjao kolegu koji inače vozi Obrsnela....vozio sam organizatora Šepića koji mi je pokazao slike moga auta iz negdje 1980 -te. Naime auto je bio u njihovu vlasništvu nekih 10 godina od 1977 do 1987....tako da sada imam komplet povjest auta od kada je rashodovan iz JNA preko svih privatnih vlasnika......
Nisam ja bil u nijednom autu ja sam bio sa Ponyicom bičikletun san bil  ;D ;D ;D
 

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #8 : 02 Ožujka, 2019, 00:39:18 »
E svaka čast.... :pleasantry:
 

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #9 : 07 Ožujka, 2019, 22:33:31 »
Nakon Mačkar i ludnice krećemo na Grobničku LJepoticu kako smo je zvali 1978 kad su je otvorili....prva trka i Keny Roberts kontra  Fredie Spencer...

Ovo je Yamaha od Keny-a iz 1978....e kad mi oni mali vlajo govori da 4 va 6....


Ines govori da ovaj vikend imamo i talijane na Grobniščini....
https://www.facebook.com/events/573096699783726/?event_time_id=573096706450392
https://www.facebook.com/bobosbk/



Bogami dečki dobro se zagrijali za Crikvu...i Fužine....

https://www.facebook.com/events/220691672162073/278521336379106/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1551993450687249

Doduše nisu oldtimeri....ali ---tu smo!
Jedan đir priko G Jelenja  na Vilje pa na Lazac pa onda Rimskom Cestom na Platak priko SREBRNIH VRATA pa onda kod Putnika na Sarmu pa na Pistu poslušat i....pogledat Talijani....
Evo ruta za zainteresiranih...
« Zadnja izmjena: 07 Ožujka, 2019, 23:07:50 RI898RR »
 

Offline RI898RR

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 129
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: RIJEKA
  • Vozilo:: WILLYS MB
Odg: Oldtimerska druženja na Kvarneru
« Odgovori #10 : 25 Ožujka, 2019, 21:27:31 »
Nakon osnivanja facebook grupe Military Jeep Friends – Kvarner patrol čija je primarna funkcija bila pokušaj okupljanja oko 30 –ak vlasnika povijesnih vojnih vozila Primorsko Goranske Županije pod vodstvom 83 godišnjeg gospodina Stojana Balzanija kao jednog od najstarijih i najvjernijeg ljubitelja WWII vozila grupi se u toku jednogodišnjeg postojanja pridružilo preko 100 članova iz cijelog svijeta. Svrha grupe je kako bi se održala atraktivnost i permanentna posjećenost stranice podjela iskustva oko mehaničkih radova, koja je boja originalna za WWII jeep, zašto iskače iz druge brzine, koji broj na haubi mora odgovarati broju šasije, razmjena dijelova, iskustva sa dobavljačima dijelova ukratko svi detalji koji su zanimljivi kako restauratorima tako i vlasnicima ovih povijesnih miltantnih vozila. Ideja je da grupa i obrađene teme budu slične USA -  G503 forumu koji je trenutno najbolji forum za eliminranje problema koji nastaju tokom restauracije i eksploatacije Willys vozila. Sekundarno je svrha ove grupe da se osim diskusija svi vlasnici na Kvarnerskom području okupe i zajedničkim promotivnim vožnjama održavaju kako atraktivnost tako i interes za povijesna vojna vozila u cilju održavanja interesa tehničke kulture. Moram ovdje napomenuti da smo uspjeli skupiti vlasnike vozila Willys MB, Ford GPW, Schwimmwagen kojih ima manje od 200 u svijetu, Kubelwagen, Dodge WC,  Campagniola AR 55....Imamo u planu i aktivirati GMC truck koji leži dosta vrmena kod jednog člana na Grobniku sa puknutim blokom motora. U cilju održavanja druženja i kolegijalnosti grupe skupa sa članovima facebook grupe Jeep Club Kvarner te grupom Off Road Fans Rijeka prošle nedjelje 24 Ožujka je održan promotivni izlet zamišljen kao srednje težak  off road koji je započeo skupljanjem u Pobrima iznad Opatije. Najmlađi član sa 23 a najstariji sa 83 godine u svakome slučaju znače da se interes i tehničko znanje generacijski prelivaju. Istodobno smo uspjeli izvući na svjetlo dana vrlo rijetki Dodge WC. Trasom starih kolnih puteva locirane uz lokane izvore vode kojim se nekada eksploatirala Učka probijalo se do danas vrlo atraktivnog izletišta Korita na Istarsku stranu Ćićarije koja se nalaze ispod stjene Brajkova Brda. Korita su bila vrlo važni izvor koji je čak prepoznat  u doba Austro Ugarske Monarhije koji je uređen na način da na prvom dijelom su vodu dobivali ljudi, na drugom se pralo a na donjem dijelu korita se napajalo stoku. Povijesna ploča opisuje sadržajno lokaciju te floru i faunu lokaliteta koja je izdana od strane Istarske Županije. Nakon uobičajenog domjenka sa roštilja koji je dobro zaliven alkoholnim proizvodima hlađenim izvorskom vodom u koritima ekipa od 10 vozila je produžila civiliziranom makadamskom rutom kojim dolaze izletnici prema Brgudcu. Tamo se spojilo na asfalt kojim se produžilo do kratice koja bijelom cestom izbija na staru cestu preko Učke. Završni dio druženja je kapitaliziran u Planinarskom Domu Poklon sa povoljnim cijanama kako pića tako i noćenja u kojemu su neki članovi razrijedili a neki pojačali alkoholne napitke prije finalnog spremanja svojih vozila i garaže. Nakon vrlo  učinkovitog plana puta i finalnog odredišta te uspješnog  ostvarenja ovog druženja dogovor je da se isti ponovi u što kraćem roku na drugoj lokaciji. Istodobno smo uspjeli dobiti i tri nova člana koji su pokazali interes za ostale starodobne susrete povijesnih vozila u RH ponajprije Karlovca kao kultnog druženja svih vlasnika Military Vehicles u Republici Hrvatskoj.

Plan puta


Više detalja ciljane lokacije


Skupljanje


Prva stanica


Druga stanica


Rješavanje tekućinskih problemi na putu...


Druga stanica i lahka marendica da se alkohol razredi



Sada se zakomplikovalo aš nan se je General pomutil jer je bil tuda pred 10 let....a šumari probili 25 noveh cest...pa je opet štilovka morala dejstvovat...



Nakon generalske krize i zamalo smjenjivanja ipak pozitivan znak da smo na dobremu putu je ova kava kadi nan nije bilo jasno kako su samo uspjeli odrezat ove hruste ovako ravno? Vjerojatno Talijani sa sajlom...





Konačno Korita - prekrasno....bravo Istrijani...odlična restauracija stareh izvori...koje je JNA ko i se čuvala za svoje potribe...







Puli nas na Grobnišćini va Čavleh ovako piše TJEDAN KONBASICA OPEN....valjda vikend od kobasic pa smo i mi za trening opalili po ...



Ja kad su prve noge va koritu onda su si jedinstveni ko jedan



Baš je lipo Dodge WC (Weapon Carrier) videt na terenu....



Snimak iz Dronove perspektive...





Je Kxxxurxxxac dron san se ja oprtil na Brajkovo brdo i odozgora slikal....ali lipo ova friška voda hladi teplu pivu...





Poziv svim ljudima na Kvarneru koji imaju 4 za 4 za druženje ako vole neka se pridruže....planira se Gumanac pa uz Klanjski Šćulac na Studenu ili uz Grobnički Šćulac na Podkilavac....jasno uz jedna od tri vrata koja su spajala GKotar i Hrv Primorje Zeljezna Vrata ili kako su ih Talijani nazivali za okupacije Porta di Ferro! Grobnički Šćulac se nalazi na Srebrnimi vrati....

Ja, za kraj - ako se pitate zač san se oprtil na Brajkovo brdo? Aš san čul da se gori more nać ovakovega materijala...




« Zadnja izmjena: 25 Ožujka, 2019, 22:01:45 RI898RR »