Autor Tema: Kompresor od starog disela  (Posjeta: 4505 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline <<crni>>

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Kompresor od starog disela
« : 03 Ožujka, 2018, 22:20:32 »
pozdrav svima...nakon prikupljanja materijala i nešto malo vremena u ovim zimskim danima, uspio sam dovući na toplo motor 1.9d izvađen iz auta prije više godina i krenuti sa sličnim projektom  :suicide:..moja generalno razrađena ideja je skinuti sve i svašta s motora uključujuči i samu glavu..ostaje osnovni sastav motora sa radilicom te klipovima karter naravno te pumpa ulja i zamašnjak u kojeg namjeravam utokariti kanalni remen sa okvirno računatim omjerom 1/3 na postoječu remenicu trofaznog el. motora 2.2kw sa 2800 okretaja taman dovoljno da tjera uljnu pumpu za podmazivanje te montirati uljni kiler sa ventilatorom za hlađenje..umjesto glave namjeravam koristiti željeznu ploču debljine 15mm se u njoj izbušiti rupe za vijke glave te za dosjede pola cole i colnih nepovratnih ventila(cent. grijanje)... :anal:..sve skupa namjeravam povezati koljenima, cijevima, holenderima itd. u dvije grane..colnu sa filtrom na usis i pola colnu na tlačnu posudu 400l sa još jednim nepovratnim na ulazu reda radi...izlaz mi se sastoji od tlačne sklopke sa dva manometra izlaza te regulacije pritiska standardnog kompresora 50l/8bar..po nekoj gruboj računici trebalo bi napuniti bocu na 8 bara za 4-5 min...ima tu još zafrkancije sa nosačima motora, posude, izrade okvira za stroj te montaže na mobilno postolje jer se ukupna težina penje i do 200kg.. :download:...sve u svemu posla poprilično al se nadam dobrom ishodu :good:..imam nekoliko slikica za prikaz..ako bude interesenta stavim ih još kasnije..rado primam koji savjet iz iskustva ili znanja jer bez njih nebi dogurao ni do ove faze, a i voljan sam obrazložiti upite i nejasnoće svima koji se žele :klinac: sa ovakvim projektom  :yahoo:
I've got nothing else but time :)
 

Offline old dog

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #1 : 03 Ožujka, 2018, 23:59:52 »
Odlicno :good:
Slobodno stavi slike
///// uno 1.9 TD
 

Offline Igor V.

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3877
  • Thanked: 53 times
  • Spol: Muški
    • OTK Ivanić
  • Lokacija: Kl. Ivanić
  • Vozilo:: AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #2 : 04 Ožujka, 2018, 07:31:53 »
Dugo sam o tome razmisljao ali nekako mi se nije dalo to raditi pa sam kupio novi od 150 litara.
Svakako pratim ovaj projekat.
AR Giulia 1300 TI ; Fiat 128 Sport Coupe ; Autobianchi A112 ELITE
 

Offline gvx

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #3 : 04 Ožujka, 2018, 18:27:06 »
Sumnjam dali će bit 2,2kw dosta?
Problemu treba dat težinu!
 

Offline <<crni>>

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #4 : 05 Ožujka, 2018, 22:42:41 »
<br /><br /><br />image hosting<br />

I've got nothing else but time :)
 

Offline <<crni>>

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #5 : 05 Ožujka, 2018, 22:49:29 »
bit će uskoru još slika..ide glava u izradu prema nacrtu :hi:..a kaj..ak bude preslabi, staviti ću jači...nek se vidi pravi potencijal sa jačim motorom i večim obrtajima, sve do pregrijavanja ventila...a i za to ima lijeka.. :friends:..
I've got nothing else but time :)
 

Offline vedran

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #6 : 06 Ožujka, 2018, 09:11:45 »
Uvjeren sam skoro sto posto da bude preslabi motor, ja imam 2 kw na dvoklipnom i cca 300 ccm
Ak hoces pravi potencijal iz tog izvuc onda ti treba dooobar trofazni macan
Nekad davno su se radili takvi kompresori za velike rashladne sisteme (sitne razlike u glavi)
Sjecam se da je od ficekovog motora napravljen jedan i kolko se sjecam bio je motor oko 10 kw


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline gvx

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #7 : 06 Ožujka, 2018, 19:44:45 »
Onako na pamet razmišljam. Ako je taj diesel imao recimo 50KW, onda bi i za njega gonit trebalo skoro isto.
Problemu treba dat težinu!
 

Offline <<crni>>

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #8 : 06 Ožujka, 2018, 22:49:54 »
ajd onda realno.. :glavauzid:..ako motor kod pokretanja koristi cca 1.5kw anlaser meni nepoznate brzine vrtnje sa mogučnosću nabijanja kompresije do 30 bar..svaki klip zasebno na paljenju, a kod ove varijante uzeto u obzir da dolaze po dvoje odjednom na kompresiju i nabijaju do 9 bara(granica tlačne sklopke)..motor koji sam naveo bi trebao služiti svrsi preko zamašnjaka sa 1/3 omjerom..al da se ne pravim lud  :borac: budući da je ovo okvirno 5 put da čujem preslab motor, pravi potencijal bi mi dao kakvih 4-5kw motor 2500 obrtaja ukoliko ga nađem povoljno . :dance4:..bio bi još bolji montiran 1/1 na remenicu, al su mi iduće ograničenje ventili, odnosno pregrijavanje glave zbog koje i idem na testnu verziju sa postojećim el.motorom i ukoliko bude već potrebno okvir oko grane te ventilator za hlađenje :heat:..ako mi motor stane na cca 6bar znamo koliko je sati i da je vrijeme za jači pošto poto..primam ponude ukoliko ima tko motor rođeni za iskoristiti
I've got nothing else but time :)
 

Offline <<crni>>

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #9 : 06 Ožujka, 2018, 22:59:09 »
btw..glavica izrezana  :cofee:..
I've got nothing else but time :)
 

Offline vedran

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #10 : 07 Ožujka, 2018, 20:06:29 »
ajd onda realno.. :glavauzid:..ako motor kod pokretanja koristi cca 1.5kw anlaser meni nepoznate brzine vrtnje sa mogučnosću nabijanja kompresije do 30 bar..svaki klip zasebno na paljenju, a kod ove varijante uzeto u obzir da dolaze po dvoje odjednom na kompresiju i nabijaju do 9 bara(granica tlačne sklopke)..motor koji sam naveo bi trebao služiti svrsi preko zamašnjaka sa 1/3 omjerom..al da se ne pravim lud  :borac: budući da je ovo okvirno 5 put da čujem preslab motor, pravi potencijal bi mi dao kakvih 4-5kw motor 2500 obrtaja ukoliko ga nađem povoljno . :dance4:..bio bi još bolji montiran 1/1 na remenicu, al su mi iduće ograničenje ventili, odnosno pregrijavanje glave zbog koje i idem na testnu verziju sa postojećim el.motorom i ukoliko bude već potrebno okvir oko grane te ventilator za hlađenje :heat:..ako mi motor stane na cca 6bar znamo koliko je sati i da je vrijeme za jači pošto poto..primam ponude ukoliko ima tko motor rođeni za iskoristiti
Anlaser nije jak jer je naravno omjer jako veliki a okretaji su oko 40-50 u min. , tak da trebas ti dobar motor za to , prvih par bara nije problem ali iznad 4 vec postaje problem, zatim hladenje glave a treba i cilindre hladit, a trebas vidjet kanale od ulja kuda sve idu da ne zablokiras cirkulaciju kroz radilicu a opet i da ima dobar pritisak
Ja sam isto razmisljal da si isto to napravim posto imam starih motora ali sam odustal jer da bi to dobro napravil kosta kao i novi kompresor (naravno sve ovisi za sta ti treba ili ako je iz zajebancije)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline šarafko

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #11 : 08 Ožujka, 2018, 13:12:56 »
Držim ti fige da uspiješ ali mislim da ti neće to biti uspješno.
Motor bi trebao biti jači, hlađenje bolje razrađeno.
Bude li problem snaga motora, izbaci bar jedan cilindar iz sustava.
Nisam siguran koliko ti se isplati to sve.
Ako to radiš iz radoznalosti - samo naprijed.
Prodaja krokodil dizalica, ručnih viličara paletara, autolimarske ručne hidraulike, pumpi i cilindara te hidrauličnih automehaničarskih preša. 091/1680611 instagram: zb_stroj
 

Offline Abnorm Al

Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #12 : 20 Ožujka, 2018, 23:12:37 »
Evo naletio slučajno pa ako može pomoći...
http://www.tractorbynet.com/forums/build-yourself/108519-homemade-air-compressor.html#post1235009
Motor i mjenjač od stare Honde Civic spojen na traktor kardanom.
nekad su i auti imali dušu .................. danas je ni ljudi nemaju
 

Offline <<crni>>

  • Oldschool rookie
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #13 : 21 Ožujka, 2018, 21:55:37 »
ma to je već sasvim drugi stroj, al hvala na pomoći.. :thmbup:..glava je u fazi varenja..odnosno, popikane pozicije piksa za ventile..sutra nadam se gotovo ak bu vremena pa na ravnanje odnosno brušenje :byeg:..motor skinute remenice spremno za izradu skica za pogonske remenice kanalne te za pumpu ulja..vrijeme je za početak sastavljanja konstrukcije :download: slike uskoro
I've got nothing else but time :)
 

Offline Boxer

  • Administrator
  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 3115
  • Thanked: 144 times
  • Spol: Muški
    • http://alfa-corse.com
  • Lokacija: Čakovec
  • Vozilo:: Ponovo Alfa Romeo Sprint QV
Odg: Kompresor od starog disela
« Odgovori #14 : 21 Ožujka, 2018, 22:34:43 »
kum je to radio sa 3 cilindrašem iz imt-a, 11kw 3 fazni motor je nakon 4 do 5 paljenja i gašenja bio vruć za ispeći jaja o sve je završilo na otpadu. Da bi automobilski motor vrtio na 2000 okretaja pod kompresijom trebaš minimum 15kw a i to sam malo rekao
Hrđa bez granica