Autor Tema: Aparat za varenje  (Posjeta: 192881 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline covjek

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 182
Aparat za varenje
« Odgovori #30 : 21 Siječnja, 2008, 19:22:15 »
Citat: Tookie
PRAVA sramota je da imam 8 preofesinalnih aparata
a da nema blage o aparatu...

moram sam ovo rec da bi me bilo jos vise sram da se
uhvatim knjige ili oca za rukav... :subi:  :zid:
 :haha:  :haha:  :haha:  Ova ti je dobra!
Welcome to the internet,a place where men are women,women are men and little girls are FBI agents.
 

Offline Tookie

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2699
Aparat za varenje
« Odgovori #31 : 21 Siječnja, 2008, 19:32:32 »
e da je to barem vic...

onda bi se i ja smijao...

 :cry:
..."I noga u guzicu je isto korak naprijed"...
 

Offline covjek

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 182
Aparat za varenje
« Odgovori #32 : 21 Siječnja, 2008, 20:30:48 »
Aha... :o ...Pa onda ti ne preostaje ništa nego vuci tatu za rukav. :haha:
Welcome to the internet,a place where men are women,women are men and little girls are FBI agents.
 

sony

  • Gost
Aparat za varenje
« Odgovori #33 : 21 Siječnja, 2008, 21:58:37 »
a tookie to ti je super kad imas nekog potegnut za rukav da ti pokaze i ja bi volio da sam te srece...
to covijek: hvala na podrsci i razumijevanju nadam se da cu bit toliko sposoban za to ....
 

Offline Tookie

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2699
Aparat za varenje
« Odgovori #34 : 21 Siječnja, 2008, 23:30:34 »
Citat: covjek
Aha... :o ...Pa onda ti ne preostaje ništa nego vuci tatu za rukav. :haha:


pa ocito cu ga morat davit...

nebi on meni objasni on mi uvali pistolj u ruku i ajde vari...


sada gledam ovdje citam i lupam se po glavi...
..."I noga u guzicu je isto korak naprijed"...
 

imported_Gear

  • Gost
Aparat za varenje
« Odgovori #35 : 22 Siječnja, 2008, 08:48:44 »
vidje ovo..  http://www.mig-welding.co.uk/tutorial.htm

mislim da se iz ovog da jako puno naucit, ali bez preskakanja!
 

Offline covjek

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 182
Aparat za varenje
« Odgovori #36 : 22 Siječnja, 2008, 09:42:21 »
@ Sony - Nenaš beda,ne daj se preplašit filozofima koji tvrde da je to nekaj strašno teško.Najbolje je uzet materijal i vježbati pola sata do sat vremena dnevno,i onda kad si zadovoljan krenuti na auto. @ Gear - Odlicno majstore! :palac: Ja bi stavio isto masu prirucnika ali su nažalost papirnati,a nemam skener. :(  Nego,vidi se da se o ovoj temi ima što reci i da su ljudi zainteresirani pa možda ne bi bilo loše imati jedan ozbiljni nešpekulativni topic o zavarivanju gdje bi ljudi našli što ih zanima. @ Tookie - Pa to "u ruke pa ožeži" je najbolji pristup.Prvo malo bauljaš,ali brzo skužiš koje su greške,a što je dobro i tako se nadograduješ.A i tata bu valjda malo uskocio ak zapne,ne? :haha:  :haha:  :haha:
Welcome to the internet,a place where men are women,women are men and little girls are FBI agents.
 

Offline Tookie

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 2699
Aparat za varenje
« Odgovori #37 : 22 Siječnja, 2008, 09:45:59 »
Citat: covjek
... ... ... ... ... ... Tookie - Pa to "u ruke pa ožeži" je najbolji pristup.Prvo malo bauljaš,ali brzo skužiš koje su greške,a što je dobro i tako se nadograduješ.A i tata bu valjda malo uskocio ak zapne,ne? :haha:  :haha:  :haha:


ne radi se o tome da ja neznam varit nego o tome da neznam taj stoj kako radi...

lako je zavrit kotacic za zicu i prepoznat kada je struja prejaka i to ali kada citam tu vas ko da gledam kemicare neke... :P
..."I noga u guzicu je isto korak naprijed"...
 

Offline covjek

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 182
Aparat za varenje
« Odgovori #38 : 22 Siječnja, 2008, 10:01:36 »
Pa kad i jesmo kemicari!  :jak:  :jak:  :bye: .
Welcome to the internet,a place where men are women,women are men and little girls are FBI agents.
 

Pegla

  • Gost
Aparat za varenje
« Odgovori #39 : 04 Veljače, 2008, 15:31:26 »
dobar dan, pozdrav svima.  :bye:

kod aparata za varenje, a vi ovdje pricate o tig varenju, ima nekoliko pravila. svi znaju(?) da je tig najnapredniji tip varenja razvijen za avio-industriju, iskljucivo za varenje aluminija i njegovih slitina. kasnije je prihvacen za sva precizna varenja. aluminij možete variti i na mig sa zadovoljavajucim rezultatom uz upotrebu argona i aluminijske žice, ali je to skup sport; morate kupiti poseban pištolj sa žicom na sebi jer bi se alu žica gužvala u crijevu i ispalo bi sra**e. kada varite tigom, morate imati elektrodu ciji je vrh zašiljen kao pastela, a ne u šiljak ili teoretski elektrodu zaluciti na komad bakra cime se stvara kuglica na vrhu. takoder, za kvalitetan var potreban je aparat sa mogucnošcu mijenjanja vala iz sinusoidalnog u kockasti, kao i vodom hladen uredaj (ako se cešce vari) jer aluminij uzima puno ampera. takoder, treba paziti da ga se ne pregrije, jer onda ima tendenciju pucanja oko vara. ako ne varite puno, moja je preporuka odnijeti profesionalnom variocu, ja znam jednog u krku, koji ce vam to kvalitetno i sigurno zavariti. a tko se voli igrati, skupo je, ali ako voli nek izvoli. ;)
 

Offline Ivan L

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1172
Aparat za varenje
« Odgovori #40 : 05 Veljače, 2008, 00:52:03 »
Oprosti mozda sam krivo uhvatio, ali na avionima nema zavara. Svi spojevi su lijepljeni ili zakovani zakovicama.
    www.youtube.com/ivanRACINGvideo
 

   kljišča, fergić, karbić, jugić, svićice, lipnik puvalica, volan sa trubicom, turnić, kondić, đirometar, lendić, klišta, kavić, štangica, piganje,
 

Offline Risbo

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 1167
  • Spol: Muški
Aparat za varenje
« Odgovori #41 : 05 Veljače, 2008, 12:25:35 »
Ja znam za MIG aparat sa Al zicom koja standardno putuje kroz kabel.

Isto tako neznam di se avioni zavaruju  :shock:

Kod MIG-a za zavarivanje je potrebno imati impulsnu struju a ne izmjenicnu (kod TIG-a izmjenicna) - sinusoida (izmjenicna struja) ide od +X volti do -X volti, a pravokutna struja bi trebala biti od 0 volti do +X (ili -X) volti.
A jesam ga zakomplicirao  :haha:
 

KIZO RI

  • Gost
Aparat za varenje
« Odgovori #42 : 05 Veljače, 2008, 19:30:41 »
Dececi ak kome treba zavarit štogod od inoxa(prokroma) i istoga nabavit(cijevi,koljena) samo se javite! Varim sa TIG aparatom Fronius.
 

Offline chaos

Aparat za varenje
« Odgovori #43 : 05 Veljače, 2008, 21:11:41 »
Citat: KIZO RI
Dececi ak kome treba zavarit štogod od inoxa(prokroma) i istoga nabavit(cijevi,koljena) samo se javite! Varim sa TIG aparatom Fronius.


Mene zanima možeš li napraviti ovo:

ko' nemoš popraviti ćekičem ... sigurno je problem sa letrikom!
 

KIZO RI

  • Gost
Aparat za varenje
« Odgovori #44 : 05 Veljače, 2008, 22:56:03 »
Sve se može!