Autor Tema: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?  (Posjeta: 13357 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petak

Pozdrav ekipa!

Imam jedan Iskrin anlaser koji bi trbao reparirati.
Morao bih negdje nabaviti četkice na regleru i ona dva bakrena koluta na rotoru po kojima četkice klize.

Imam i jedan Valeov koji planiram raskopati pa ću vjerojatno i za njega trebati dijelove.

Ali neznam gdje uopće mogu kupiti te dijelove!

Gdje se to nabavlja?


Hvala na čitanju!
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline linoleumboy

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #1 : 05 Ožujka, 2014, 16:57:58 »
kod mene u bjelovaru ima bas trgovina za takve stvari i imaju sve...raspitaj se po trgovinama auto dijelova,
mene su ta 2 bakrena koluta dosla 20kn i anlaser se preporodio...jer kad se oni potrose rotor zapinje u stjenke i pravi sranja, tako je bar kod mene bio slucaj
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline robi

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #2 : 05 Ožujka, 2014, 17:31:05 »
I mene zanima , ako ima neki dučan u Zagrebu ili okolici koji drži auto elektriku...cinšpula više ne radi...
Ima na www.hrvatin.hr/osc/index.php  web shop...bio nesto narucio  prije koju godinu...sve ok doslo.
 

Offline deda

  • Antique Member
  • *****
  • Postova: 5826
Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #3 : 05 Ožujka, 2014, 18:15:46 »
Ima ti Kajfeš sve živo,prodaje dijelove ,ali najbolje da ti on sve napravi.Majstor je vrhunski i nije skup.Sve anlasere,altenatore dajem njemu i prezadovoljan sam.
 

Offline werdas

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #4 : 05 Ožujka, 2014, 19:19:29 »
Ima ti Kajfeš sve živo,prodaje dijelove ,ali najbolje da ti on sve napravi.Majstor je vrhunski i nije skup.Sve anlasere,altenatore dajem njemu i prezadovoljan sam.

potpis na ovo
Kajfeš stara samoborska
zbilja sve složi za ok lovu i brzo
 

Offline petak

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #5 : 08 Ožujka, 2014, 17:58:53 »
Hvala svima na pomoći!

Taj Kajfeš mi je malo daleko da "odem" do njega. Eventualno ako je voljan prodati dijelove i poslati ih  poštom.
U ponedjeljak ga zvrcnem pa ću biti malo pametniji!


Robi: naletih na tu stranicu ali nisam uspio naći ono šta mi treba za Iskru.
Eventualno ako se može uzeti od nekog drugog modela da odgovara dimenzijama!
Moram i njih zvrcnuti!
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline trop

  • Junior member
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • Lokacija: karlovac
Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #6 : 08 Ožujka, 2014, 18:29:16 »
Ima ti Kajfeš sve živo,prodaje dijelove ,ali najbolje da ti on sve napravi.Majstor je vrhunski i nije skup.Sve anlasere,altenatore dajem njemu i prezadovoljan sam.

odličan majstor, sve pohvale, a evo i broja ako će nekome trebati 01/3498623
 

Offline linoleumboy

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #7 : 08 Ožujka, 2014, 20:37:53 »
pa jel nebi nitko od zg ekipe htio pomoc kolegi forumasu da mu petak u recimo petak posalje dijelove koji mu trebaju i da mu netko to ode ako mu je usput kupit i poslat postom
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline petak

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #8 : 08 Ožujka, 2014, 22:13:00 »
pa jel nebi nitko od zg ekipe htio pomoc kolegi forumasu da mu petak u recimo petak posalje dijelove koji mu trebaju i da mu netko to ode ako mu je usput kupit i poslat postom

Hvala kolega!

Za sad nije potrebno angažirati se oko toga.
Moram najprije kontaktirati čovjeka i viditi da li ima dijelove i da li je voljan poslati.

Ako je voljan poslati onda smo sve riješili vrlo brzo i bezbolno.
Ako nije voljan zezati se sa poštom onda ćemo tražiti pomoć svekolikog pučanstva ovog foruma.

Za alternator mi nije panika jer njega imam vremena slagati.
Anlaser je bio kritičan, ali on je gotov, ispitan i montiran na motor od auta. (motor još nije u/na autu :biggrin:)
U tokiću su imali četkice za njega (ali samo po uzorku). Drugo nije tribalo mjenjati.
A za alternator se nešto iskompliciralo u tokića pa tražim drugu opciju.
Tip koji im kataloški "vadi" dijelove za alternatore je negdje uteka (godišnji/bolovanje štaliveć) pa mi nisu mogli odgovoriti. Istina ili izgovor neznam. Drugi tjedan ću znati.
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline Marin993

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • Vozilo:: 316i E30, ...
Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #9 : 10 Ožujka, 2014, 22:42:00 »
ako imaš neke čudne dimenzije, četkice možeš od čega god staviti da su malo veće

prebrusiš sa brusnim papirom(položenim na ravnu podlogu) na dimenziju ako su grafitne i za pol minute su na mjeri, treba ih samo zalemiti na reglator ili na kontakte, tako ti je najjeftinije

već sam tako dosta puta napravio, ugl. za alate i alternatore i nema problema, pogotovo kad je riječ o nekim rijetkim uređajima ili ako četkice lihvari prodaju za renomirane uređaje po cijeni takvog polovnog uređaja ;D

rotor za iskru nisam nikad mjenjao, bosch su ugl. uvijek bez kvara, ali valeo sa tankom osovinom ima u svakoj boljoj prodavaonici autodijelova i to sam na skoro svakom autu do sada morao promjeniti jer dođe zub koliko se istroši, jako loša konstrukcija.
Ajs Nigrutin:"Debele žene su popile sav espreso u gradu!"
 

Offline bljust

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #10 : 12 Ožujka, 2014, 12:37:46 »
Nisam znao da ima kupit tih bakrenih kolutova .Kako se skinu ,jel to zaljepljeno ?
Čist motor je plod bolesnog uma ,sa mojim umom nije sve u redu
 

Offline Marin993

  • Junior member
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • Vozilo:: 316i E30, ...
Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #11 : 13 Ožujka, 2014, 21:00:01 »
zalijepljeno je, trebaš raskupusati ljepilo i svučeš prstene skupa sa komadom plastike. natag vratiš sa nekim boljim 2k ljepilom, čak i hotglue može, nisam imao problema iako bi se možda moglo istopiti
Ajs Nigrutin:"Debele žene su popile sav espreso u gradu!"
 

Offline petak

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #12 : 24 Ožujka, 2014, 14:24:00 »
Pozdrav ekipa!

Evo malo friških informacija vezano za reparaturne dijelove anlasera i alternatora.

Zvao sam najprije KAJFEŠ koji su me uputili na AUTOELEKTRIKA CARGO, ali oni imaju samo veleprodaju.
Ali zato AUTO KREŠO od Autoelektrike Cargo nabavlja robu za svoje dućane.

Sad mi samo preostaje odletiti do Šibenika viditi sa ekipom u Auto Kreši šta imaju i po kojoj cijeni.

Zahvaljujem svima na ugodnom razgovoru i razmjeni informacija!

Sretno šarafljenje po "krntijama"
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji
 

Offline MantaFan

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #13 : 31 Ožujka, 2014, 09:16:49 »
B&S Commerce u Rijeci ti je najjači za Iskru!
HEAVEN IS A PLACE ON EARTH
 

Offline petak

Odg: Gdje se mogu kupiti dijelovi za repariranje alternatora/anlasera?
« Odgovori #14 : 04 Travnja, 2014, 21:25:30 »
Hvala MantaFan!

Evo bio napokon do Autokreše i mogu reći da su me iznenadili količinom dobavljivih dijelova za alternatore/anlasere.

Za Valeo Alternator su mi rekli da je dobavljiv skoro svaki dio alternatora.
Konkretno klizni prstenovi cca 20kn, regler cca 85kn.

Iskra nije baš tako bogata sa rezervnim dijelovima ali onih nekoliko najpotrebnijih dijelova se može nabaviti.

Sve u svemu jako zadovoljan ponudom!

Hvala svima na konstruktivnom razgovoru!

Do čitanja i pisanja
 :hi:
R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033   R4 GTL 1.1  25kW 1128 688D7/12   Laguna II 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005   Espace IV 2.0 dci 127kW JK03 M9R-760 PK4-005   NO LOGO je najpoželjniji logo jer sugerira da prave vrijednosti prepoznaju samo oni najupučeniji