Autor Tema: ČUVAR AKUMULATORA  (Posjeta: 2947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline OLD WEBER

ČUVAR AKUMULATORA
« : 01 Srpnja, 2020, 00:45:59 »
Kakva su iskustva sa tim "čuvarima" akumulatora? Spravica koja bi trebala biti stalno uključena na 220 , i na akumulator našeg ljubimca , koji se povremeno vozi tj, koji dugo stoji , pa sam akumulator nedoživi neku starost. Osim auta , tu najčešće pate akumulatori dvotočkaša, koji (obično) miruju po zimi , i na proljeće  akumulator traži novoga . Ima li kakvih iskustava , neke cijene , gdje kupiti ...?
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp
 

Offline werdas

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #1 : 01 Srpnja, 2020, 07:10:24 »
Beren zg cesta u zg
Drze ctek pametne punjace koji bas to rade da odrzavaju aku u dobrom stanju.
I u Lidlu bude slican punjac na akciji pa je njega ok uhvatit.
Lidl 250kn ak dobro pamtim
Ctek 500kn i vise al je ozbiljniji punjac.

Obicno prek zime ustekam dva akumulatora na punjace pa tak cekaju proljece.
Sad kakvi su zbilja neznam jer sam ih na izmucene akumulatore spajal pa sumnjam da ih se moze "popravit" tolko al su svako proljece startali kaj je trebalo tak da sve skup ispada da je to dobro nakraju.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #2 : 01 Srpnja, 2020, 07:46:35 »
Čuvar simulira vožnju, prazni i puni, tako da je dobro za održavanje, za punjenje nije.
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline Pišta

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #3 : 01 Srpnja, 2020, 07:52:53 »
Imam iz Lidla,ima indikator napunjenosti akumulatora i puni bez problema.Ima i opciju održavanja,platio nešto preko 100 kn
 

Offline max250

  • Veteran member
  • ****
  • Postova: 255
  • Thanked: 1 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: zagreb
  • Vozilo:: mercedes w108 250se
Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #4 : 01 Srpnja, 2020, 07:53:21 »
ja imam malo bolji ctek koji ima više opcija . čuvanja , punjenja , obnavljanja , za velike i male akumulatore . pokazao se odlićnim osjetno produžuje vjek akumulatora koji dugo stoje. prvenstveno sam ga kupio da saćuvam brodske akumulatore preko zime . ali ga povremeno prebacujem i na ostale akumulatore od auta i motora . preporućam .
 

Offline tmil87

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 18
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zaprešić
  • Vozilo:: BMW e21 315
Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #5 : 01 Srpnja, 2020, 07:59:14 »
Moje iskustvo s Lidlovim je odlično. Imam ga 3-4 godine. Puni, održava - za te novce odličan.
Imam iskustva i s CTEK-om - po meni je on vrh za održavanje, ali zato i košta. Super su mi adapteri koje ima za nadokupiti - adapteri se ostave na akumulatorima i samo se preštekavaš s punjačem.
 

Offline venom

  • Senior member
  • ***
  • Postova: 156
  • Thanked: 4 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Šibenik
  • Vozilo:: Rekord C
Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #6 : 01 Srpnja, 2020, 08:15:44 »
Obavezno iskopčavati akumulator iz strujnog kruga i doživit će on 3-4 god bez problema.
Ja sam stavio sklopku na masu, kao za brodske sustave, kojom isključim aku kada ne vozim auto.
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #7 : 01 Srpnja, 2020, 08:34:53 »
Kad smo kod toga, praktički novi (nekoliko mjeseci star) akumulator mi je stajao u autu nekih 2 -3 mjeseca i ispraznio se (ne svjetli ispitivač). Može li se napuniti ili je crko?
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.
 

Offline tmil87

  • Olschool apprentice
  • *
  • Postova: 18
  • Thanked: 2 times
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zaprešić
  • Vozilo:: BMW e21 315
Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #8 : 01 Srpnja, 2020, 08:50:50 »
Priča se da jednom kad se aku do kraja isprazni da je kakti gotov.

Imao sam sličan slučaj - CTEK ga je vratio u život nakon nekih 6h - akumulator dan danas radi bez problema.
 
The following users thanked this post: OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Offline OLD WEBER

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #9 : 01 Srpnja, 2020, 12:00:35 »
Moto akumulatori , zbog mirovanja po zimi  , imaju garanciju od samo 6 mjeseci. Znači , dovoljno dobri su ovi iz LIDL-a , samo sad treba čekat da opet dođu u prodaju :yes: :whistle2:
dmdeweber@gmail.com /091 165 18 07 viber , whatsapp
 

Offline jeep frik

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #10 : 01 Srpnja, 2020, 15:48:58 »
Kad smo kod toga, praktički novi (nekoliko mjeseci star) akumulator mi je stajao u autu nekih 2 -3 mjeseca i ispraznio se (ne svjetli ispitivač). Može li se napuniti ili je crko?
Mislis 2-3 godine! :rofl:

Offline Čuvitar

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #11 : 01 Srpnja, 2020, 16:58:19 »
Kad smo kod toga, praktički novi (nekoliko mjeseci star) akumulator mi je stajao u autu nekih 2 -3 mjeseca i ispraznio se (ne svjetli ispitivač). Može li se napuniti ili je crko?
To praktički nov , i par mjeseci , pa još dva -  tri, može izaći i nekoliko godina, možda još iz juge,....


Sent from my KING_KONG_3 using Tapatalk

Šaka suza , vrića smija , ča je život vengo fantažija
 
The following users thanked this post: jeep frik

Offline ivmatic86

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #12 : 01 Srpnja, 2020, 19:09:49 »
Iman Lidlov crveni punjač (postoji i sivo/plavi), na njega povremeno spajam BMW motor da se nadopuni jer vozim kratke relacije i ne stigne se napunit. Pokaza se odličan. Za tu namjenu BMW čak nudi svoje punjače ali su nenormalno skupi. Postoji čak i posebna izvedba za starije policijske motore koji se priključuju svaku noč preko priključka instaliranog na instrument tablu. Opet preskupo. Čak može vratit u život malo oštećene akumulatore, samo ga triba pustit koji dan da puni i prazni. Šta se tiče aute, od kada san montira Sytec racing master switch preko + baterija se ne prazni uopče za vrime mirovanja, čak 2 miseca.
Yugo je više od vozila, to je statusni simbol!
 

Offline linoleumboy

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #13 : 01 Srpnja, 2020, 22:25:12 »
meni je navika poslije svake voznje maknut klemu, ali bas danas gledam da me malo nervira to, puknut ce mi sajla od haube od stalnog otvaranja
If I could get all the money back I ever spent on cars, I'd spend it on cars
 

Offline OVERDOSEDSPEEDJUNKIE

Odg: ČUVAR AKUMULATORA
« Odgovori #14 : 02 Srpnja, 2020, 08:05:10 »
Stavi amortizer  :biggrin:
NO GANDINI - NO LAMBORGHINI
Ima vozača....ima pilota....ali nema Senne
Nakon Senne? Samo sjene.